بیانیه راهپیمایی مردم بابل در محکومیت نسل‌کشی مسلمانان میانمار

باسمه تعالي
بیانیه راهپیمایی مردم ولایتمدار دارالمومنین بابل در محکومیت دور جدید نسل‌کشی مسلمانان در میانمار
حوادث دردناک و کشتار، سرکوب و کوچ اجباری ده‌ها هزار تن از مسلمانان میانمار، روح هر انسان آزاده‌ای را به شدت می آزارد. مشاهده تصاویر هولناک کشتار روزانه و سازمان‌یافته زنان، مردان، کودکان و سالخوردگان بی‌پناه و بی‌دفاع و آتش زدن خانه ها ، مساجد و مغازه ها ، نشان از یک فاجعه جدید عظیم انسانی در عصر حاضر دارد و از آن فاجعه بارتر، سکوت مدعیان حقوق بشر و برخی دولت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی است که با بی‌تفاوتی نظاره‌گر این وقایع هولناک، نقض حقوق بشر و نسل‌کشی مسلمانان در میانمار می‌باشند.
از این‌روی ما مردم ولایتمدار بابل بر‌اساس تکلیف الهی اسلام ناب محمّدی (ص) اعلام می داریم.
1-  کشتار و اخراج مسلمانان مظلوم میانمار شدیداً محکوم می نمائیم و دولت میانمار را  در قبال این فاجعه دردناک مسئول می شماریم و باید پاسخگو باشد.
2-  دولت آمریکا و کشورهای استکباری جهان   که با اندک خشونتی از سوی مسلمانان افراطی، صدایشان گوش عالم را کر می کند، در برابر سالها نسل کشی فجیع در میانمار سکوت یا انفعال پیشه کرده که این خود نشانگر بی اساس بودن شعارهای حقوق بشری این مدعیان دروغگو می باشد.
3-  جوهره ادیان توحیدی،رحمت و محبت، اخلاق و مهرورزی و همزیستی  مسالمت آمیز انسانها” است. پس هر گروه یا دولتی که اقدام به کشتار انسان ها می کند، مدعی هر دین و آیینی که باشد محکوم است.
4-  ما ضمن حمایت قاطع از مسلمانان مظلوم میانمار، مراتب همدردی و همدلی خود را با خانواده‌های مصیبت دیده که به جرم اسلام‌خواهی به خاک و خون کشیده می‌شوند اعلام‌می‌داریم.
5-از سازمان‌های بین المللی و شورای امنیت بخصوص دبیر کلّ سازمان ملل متّحد و سازمان حقوق بشر انتظار داریم بیش ازاین  جنایت دردناک و کشتار، سرکوب مسلمانان میانمار را به تماشا ننشیند و هر چه زودتر مانع بروز فاجعه انسانی و آدمکشی بی رحمانه گردند..
والسلام
۱۷ شهریور ۹۶

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 8 =