خطبه های نمازجمعه بابل 21مهر 1396

خطبه های نمازجمعه بابل 21 مهر 1396   به امامت حجت الاسلام و المسلمین مجتبی روحانی

 

تقوای الهی

 

امیرالمومنین در تذکر به تقوا فرمود که تقوا را در زندگی ولو به کمترین مرتبه و مرحله رعایت کنید. اینگونه نباشد که تقوا را در زندگی یک مرتبه از دست بدهید. نسبت به تقوا بی اعتنایی کامل انجام ندهید. بین خود و خدا پرده و حریم قرار بدهید و این حریم را از بین نبرید ولو این پرده حیا پرده ای نازک باشد تا مبادا در انجام بعضی از مسائل به سمت محرمات بروید.

 

آسیب های اجتماعی

امام جمعه بابل در ادامه سلسله مباحث سبک زندگی اسلامی به آسیب های اجتماعی و دیدگاه های اسلام در این خصوص پرداخت و تصریح کرد: جامعه مانند به مانند موجود زنده دچار بیماری می شود و آفت هایی آن را در بر می یگرد و اگر این آفت زوده نشود، جامعه به انحطاط کامل خواهد رفت.

 

یکی از موضوعات، مهم شخصیت نورانی امام سجاد(عج) سیره و رفتار آن حضرت در بازسازی جامعه آفت زده و آسیب دیده از بنی امیه بود. بسیار مهم است که ایشان در جامعه ای با حاکمیت بنی امیه بعد از شهادت سیدالشهدا(ع) و ماجرای کربلا، دنبال آسیب زدایی از این جامعه برآمد. در این دوران که به فرموده امام صادق(ع) تنها چهار نفر در این زمان بودند که از اسلام حقیقی فاصله نگرفتند. و الا همه از آن اسلام نبوی برگشتند و مرتد شدند. این ارتداد به معنای دست برداشتن از همه اعتقادات اسلامی و دینی نیست بلکه از محتوا و اصل اسلام حقیقی فاصله گرفتند.

امام زین العابدین(ع) در کلامی تلخ در توصیف جامعه عصر خود فرمود که در سراسر مکه و مدینه بیست نفر هم پیدا نمی شدند که نسبت به اهل بیت(ع) آزادانه اظهار محبت کنند. افراد یا از محبت اهل بیت(ع) برگشتند و یا جرات ابراز محبت به اهل بیت(ع) را که در دل آن ها بود، نداشتند. وقتی امام  زین العابدین(ع) در صحرای کربلا صدای غربت پدر را شنید از عمه اش زینب کبری شمشیر و عصا درخواست کرد فرمود می خواهم به عصا تکیه کنم و با شمشیر با دشمنان بجنگم.

خبر این قضیه وقتی به سیدالشهدا(ع) رسید، فورا به خیمه ها بازگشت و ایشان را از انجام این کار بازداشت و فرمود که فرزندم تو باقیمانده اهل بیت(ع) هستی و نسلی از پیامبر(ص) باید بعد از من باقی بماند و تو به دلیل این که حجت الهی هستی مدیریت این جامعه بر عهده تو است. بعد از شهادت سیدالشهدا(ع)، مدیریت جامعه اسلامی را به رغم این شرایط سخت بر عهده گرفت. متاسفانه نگاه بسیاری از افراد در خصوص امام زین العابدین(ع) ایشان را به نام یک فرد بیمار می شناسند که اگر آن حضرت چند روزی در واقعه کربلا بر اساس مصلحت الهی بیمار بود، گویی برای همیشه ایشان بیمار بود. امام سجاد(ع) چند روزی تلخی بیماری حکمت آمیز الهی – که سپری برای حفاظت از آن حضرت را فراهم کرد- را چشید و وجود مبارک ایشان بعد از جریان عاشورا قدرتمندانه جامعه را اداره کرد. امام صادق فرمود که بعدا مردم رمیده به واسطه تلاش های امام سجاد(ع) به مجموعه اهل بیت(ع) پیوستند و تعدادشان زیاد و گسترده شد تا در زمان امام باقر(ع) و امام صادق(ع) حلقه بزرگ علمی را در میان محبان اهل بیت(ع) ایجاد کردند. اولین کاری که چند روز بعد از شهادت شهدای کربلا آنها را  وارد کوفه و دارالعماره کردند، در حضور ابن زیاد به سخنرانی پرداخت. ابن زیاد ایشان را نشناخت که امام سجاد(ع) به معرفی خود پرداخت و فرمود که من علی ابن الحسین(ع) هستم. ابن زیاد گفت: مگر خدا علی این الحسین را در کربلا نکشت؟ امام زین العابدین(ع) پاسخ داد که خدا او را نکشت بلکه شما او را کشتید. ابن زیاد گفت: که عجبا کار تو به جایی رسیده است که زبان باز می کنی و به من جواب می دهی! دستور داد تا سر از بدن امام سجاد(ع) جدا کنند که حضرت زینب(ع) به مانند سپری برای امام سجاد(ع) قرار گرفت. امام سجاد(ع) قدرتمندانه فرمود که البته هرکسی که از دنیا می رود تا خدا اذن ندهد او کشته نمی شود اما آن کسی که سبب کشته شدن پدر من را فراهم کرد تو بودی. مرا به شهادت تهدید می کنی؟ مگر تو نمی دانی که شهادت در میان ما اهل بیت پیامبر(ص)  جاری است. و کرامت ما لباس شهادت است. آن چنان با قدرت پاسخ داد که فضای دارالحکومه را عوض کرد.

یکی از روش های مهم امام سجاد(ع) بعد از ماجرای کربلا روشنگری بود. در شام بعد از بین رفتن بنی امیه و بنی مروان، صفار به حکومت رسید ده نفر از پیرمردهای شام نزد صفار آمدند و قسم خوردند که ما فکر نمی کردیم که پیامبر(ص) غیر از بنی امیه و بنی مروان بستگان دیگری داشته باشد.

امام جمعه بابل به بخش دیگری از روشنگری های امام سجاد(ع) بعد از ماجرای کربلا پرداخت و اظهار داشت: دست ها و پاهای امام سجاد(ع) زمانی که در اسارت بسته شده بود و ایشان با بدنی رنجور از بیماری و در شرایط سخت در شهر شام به پیرمردی برخورد که به ایشان جسارت کرد. آن پیرمرد زمانی که گفت خدا را شکر که مردان شما را خدا کشت و زنان شما را اسیر کرد، امام سجاد(ع) صبورانه این گونه پاسخ داد که این آیه را در قرآن خواندی که فرمود ای پیامبر! بگو من اجر و پاداشی از شما مردم نمی خواهم به جز مودت و دوستی با نزدیکان. آیا تو می دانی که منظور از القربی در این آیه چیست؟ پیرمرد گفت که بله منظور از آن اهل بیت پیامبر(ص) است. امام سجاد(ع) پاسخ داد که به خدا ما اهل بیت پیامبر و ذی القربی ایشان هستیم.

امام سجاد(ع) ادامه داد که ای پیرمرد! این آیه را شنیدی که خداوند مردم را به ذی القربی سفارش کرد چه کسانی هستند که خداوند فرمود که حق آن ها را بدهید؟

امام سجاد(ع) فرمود به خدا ما ذی القربی و اهل بیت پیامبر(ص) هستیم. با آگاهی بخشی در آن فضای تلخ امام سجاد(ع) امیدوارانه به افشاگری و بیداری مردم اقدام کرد. امام زین العابدین(ع) خودش و نسب خودش با پیامبر(ص) و نیز حضرت زینب(س) و دیگران را بیان فرمود. این  پیرمرد منفعل و خجل شد. امام سجاد(ع) در مسجد شام با سخنرانی غرّا آنچنان به معرفی خود و اهل بیت در این شهری که بوی اهل بیت پیامبر به مشام آن ها نرسیده بود، کرد که فضای آن مجلس را در دست گرفت.

 

امام سجاد(ع) با صبر، افشاگری و احیاگری سعی کرد تا جامعه منحرف و بیمار و آلوده را نجات بدهد.

 

در روزهای اسارت وقتی امام سجاد(ع) و کاروان اسرا را وارد مجلس یزید کردند، آن ملعون(یزید) نگاهی به اهل بیت(ع) کرد و گفت که شما مصداق این آیه قرآن هستید که این مصیبت نتیجه و دستاورد کاری است که شما انجام دادید و خدا این مصیبت را بر شما نازل کرد. امام سجاد(ع) بلافاصله در جمع گسترده فرمود که ما مصداق این آیه مبارکه نیستیم ما مصداق آیه ای هستیم که خداوند این مصیبت را مقدر کرد تا زمینه بقای اسلام فراهم شود و ما به تکلیف الهی خود ادا کردیم. امام سجاد(ع) فرمود که اگر در قیامت  پیامبر(ص) از شما سوال کند که شما این چه کاری بود که با فرزندان آخرین پیامبر(ع) انجام دادید؟ تا من از میان شما رفتم شما با اهل و عترت من اینگونه رفتار کردید! بعضی از این ها را کشتید و بعضی از این ها را اسیر نمودید چه پاسخی در مقابل پیامبر دارید؟

امام سجاد(ع) بعد از ماجرای کربلا نیروهای ارزشمندی تربیت کرد از جمله ابوخالد کابلی، یحیی ابن ام تمیم، جابر ابن عبدالله انصاری و دیگران که در مکتب امام زین العابدین(ع) درس معرفت را فرا گرفتند. یکی از آثار برجسته امام زین العابدین(ع) صحیفه سجادیه است. جای صحیفه سجادیه متاسفانه در جامعه ما خالی است. موجب تاثر است که شیعه با این کتاب آنگونه که باید آشنا باشد، آشنایی ندارد.

یکی از علمای اهل سنت وقتی با این کتاب آشنا شد متاسف شد که چرا دیر با این کتاب آشنا شد. کتاب ارزشمندی که پایین تر از کلام خالق و بالاتر از کلام مخلوق است.

هیچ کسی نمی تواند به مانند این ادعیه ای که امام سجاد(ع) در این کتاب تمام معرف مورد نیاز را در قالب دعا بیان فرمود.

علاوه بر این مساله عبادت های آن حضرت است. دشمن نمی توانست جلوی عبادت آن حضرت را بگیرد اما آنچنان در عرصه عبادت آن حضرت با قوت و دقت عمل کرد که آنچنان را که میسر بود، سیره امیرالمومنین را با خواندن هزار رکعت نماز در شبانه روز احیا کرد. امام سجاد(ع) باغی داشت که پانصد درخت داشت و پای هر درخت دو رکعت نماز می خواند.

امام سجاد در عرصه انفاق و کمک به نیازمندان پیشتاز و پرتلاش بود و سعی و همت زیادی داشت. امام باقر(ع) فرمود که زمانی که پدرم به شهادت رسید وقتی لباس از بدن بیرون آوردم تا بدن مبارکشان را غسل بدهم دیدم که پشت پدرم سیاه بود. اطرافیان با دیدن این صحنه تعجب کردند ایشان فرمود که این اثر جراحت هایی که پدرم امام سجاد(ع) برای انفاق و کمک به مردم کیسه های غذا در دل شب به خانه نیازمندان می برد.

امام سجاد(ع) غلام و کنیز می خرید و آن ها را تربیت می کرد وبعد از آنکه آنها افرادی شایسته تربیت می شدند، آزاد می کرد و بعدها هر کدام شخصیت های برجسته ای در جامعه اسلامی شدند.

ایشان همیشه جریان شهادت پدر بزرگوارشان را زنده نگه می داشت و نمی گذاشت، به فراموشی سپرده شود. ایشان یک تنه در آن شرایط سخت که از شمشیر بنی امیه خون می چکید، سعی می فرمود تا ماجرای کربلا را بازخوانی نماید.

هر جا آب می دید به یاد کربلا اشک می ریخت. یک روز چشمان آن حضرت به

فرزندان قمر بنی هاشم حضرت ابوالفضل(ع) افتاد، شروع به گریه کرد و فرمود خدا عمویمان عباس را بیامرزد. آن عمویی که برای برادرش ایثار کرد و خودش را فدای برادرش کرد تا از اهل بیت پیامبر(ع) دفاع کند.

در شهر شام در میان مردم فریاد زد که آیا مردم من را می شناسید؟ من فرزند فاطمه(س) و فرزند علی(ع) هستم. فرمود من فرزند کسی هستم که او را ظالمانه به شهادت رساندند . پدرم را از قفا به زجر آورترین وضع به شهادت رساندند. من پسر کسی هستم که لب تشنه به شهادت رسادندند. من پسر کسی هستم که بعد از شهادت بدن او را رها کردند من فرزند کسی هستم که بدن او را بدون عمامه ولباس کردند و لباس ها را از بدن ایشان بیرون آوردند…

 

 

خطبه دوم

امام جمعه بابل در ابتدای خهطبه دوم نیز به رعایت تقوای الهی سفارش کرد.

اهمیت نماز جمعه در اسلام

خطیب جمعه بابل با اشاره به اهمیت نماز جمعه در اسلام گفت: جناب زراره از امام باقر(ع) نقل کرد که حضرت(ع) فرمود که خدای متعال از این جمعه تا به جمعه بعد سی و پنج نماز را بر مؤمنین واجب فرمود که در آنها یک نماز است که آنقدر عظمت است که بدون نماز جماعت منعقد نمی شود که نشان دهنده تفاوت آن نماز با نمازهای دیگر است اگر تعداد نمازگزاران به تعداد لازم نرسد، نماز جمعه اقامه نمی شود چرا که جمعیت باید به مقداری داشته باشد که عظمت نماز جمعه رابه همراه خودش طلب کند.

 

شهادت جانسوز زین العابدین(ع)

حجت الاسلام والمسلمین روحانی با اشاره به فرا رسیدن سالروز شهادت امام زین العابدین(ع) و تسلیت این شهادت گفت: اهتمام ویژه ای برای برپایی مراسم شهادت آن امام همام داشته باشید.

تهدیدهای رئیس جمهور آمریکا

خطیب جمعه بابل با اشاره به تهدیدهای اخیر و اهانت های رئیس جمهور آمریکا، گفت: موضوع مهمی که این روزها با آن مواجه هستیم . آن جریان ها وجنال ها در ارتباط با تهدیدهای دولت آمریکا در اجرای قانون کاستاو همان قانونی که به دولت آمریکا اجازه می دهعد که برای مقابله با دشمنان آمریکا از سلاح تحریم استفاده کند و برای اجرای این امر تهدیداتی هم در ارتباط با برجام و هم در ارتباط با نهاد پر برکت و ارزشمند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعمال کنند. ترامپ این روزها در مقابل نظام اسلامی بار دیگر به عرصه عربده کشی افتاده است و درصدد است دربرابر این ملت در بیانیه ها و سخنرانی هایش به تهدید در ارتباط با این امر اقدام کند.

در ارتباط با این حرکتی که انجام می دهد به خصوص در ارتباط با تهدید اخیرش با کمال تأسف موج آفرینی هایی که بعضی در ارتباط با تهدیدات او انجام داده اند آنها البته درصدد هستند در کشور ایجاد التهاب کنند و کشور را از آرامش بیاندازند و خاطر مردم را نگران کنند. بر بازار اقتصادی کشور اثر بگذارند و آرامش را از فضای امن اقتصادی کشور بگیرند و در نتیجه بعضی از آثار کاذب این کار بالا رفتان قیمت ارز یا امور دیگر است. التهاب من متعجب می کنم که بعضی از افراد چرا به این مسأله اینقدر بیش از مسائل و امور دیگر می پردازند و اقدام می کنند مگر ما تا به حال غیر از سلاح تحریم از آنها چیزی دیگر دیده ایم. این هم تحریمی دیگر در کنار تحریم های آنها است. اینکه بعضی از نوشته ها و روزنامه ها و رسانه ها افرادی می بینم که برای این قضیه یک فضای جدید توأم با التهابی ایجاد کرده اند و این قضیه را بیش از امور دیگر بزرگ نمایی می کنند و می خواهند ملت ایران و مسوولان نظام اسلامی را در ارتباط با این جریان بترسانند. یه عکس این قضیه اگر ماهیت این قضیه را بشکافیم می بینیم این جریان هم به مانند جریانهای دیگری که در دولت اوباما و بوش پسر، کلینتون، بوش  پدر و ریگان و افراد دیگر چیزی جز آن چه که از ابتدای انقلاب تا به حال تجربه شد، مسأله ی دیگری نیست و آن استفاده از سلاح ابزاری تحریم علیه ملت ما است. این تحریم ها در هر دوره ای شرایطی ویژه داشته است. در سال 2007 آنها بخشی از سپاه پاسداران یعنی سپاه قدس را تحریم کردند و آنها را جزء نیروهای تروریستی خواندند و عیله آنها اقدام کردند. خیلی از صحنه های دیگری که آنها ممکن است الان یا حتی در آینده اقدام کنند اینها جز همان ماهیت استفاده از ابزار تحریم علیه ملت ما چیزی دیگر نیست.

اما یک نکته ای به نظرم می رسد که آنها در تلاش های تبلیغاتی خود درصدد القای این مساله هستند و آن در خود امریکا بعضی از رسانه ها و نوشته های خود در درون کشور ما متأسفانه این اقدام می کنند و آن دیوانه سازی از آقای ترامپ است می خواهند چه درون امریکا و چه در ایران بعضی به بزرگ نمایی رفتار این انسان گرچه تاحدودی رفتار او با دیگران متفاوت وکمی جسورتر و کمی با جرأت بیشتری اقدام به انجام خوی استکباری خود می کند و گستاخ تر از افراد دیگر است اما بعضی درصدد هستند از او یک عنصر دیوانه بسازند و همه افراد و اشخاص را تهدید کنند و بگویند این آقا دیوانه است  حالا دیگر رییس جمهورهای دیگر آمریکا خرده عقفلی در سر داشتند گاهی سعی می کردند خود را مهار کنند اما این انسان مهار شدنی نیست و رفتار غیر قابل تشخیص دارد. یک خبر گزاری به نام خبرگزاری اکسیوس می گوید در جلسه ای که وزیر کشاورزی و وزیر خارجه و وزیر خزانه داری و همچنین نماینده اقتصادی آمریکا در این جلسه بودند آقای ترامپ به نماینده تجاری آمریکا دستور داد قراداد تجاری که با کره جنوبی داشتیم باید لغو شود یا آنطوری که ما می خواهیم آن قرارداد اجرا شود نماینده تجاری آمریکا در آن جلسه گفت مانعی ندارد من به کره جنوبی سی روز مهلت می دهم. ترامپ فورا به او گفت سی روز یعنی چه به آنها بگو ترامپ دیوانه است ممکن است هر آن از نظر خود برگردد و از این قرارداد آزاد تجاری بیرون بیاید. می خواهد از خودش یک عنصر دیوانه بسازد و از این طرف به اعاب یک ملت بپردازد متأسفانه بعضی از نوشته ها این عنصر دیوانه بودن و گستاخ بودن و جسور و غیر قابل کنترل بودن و از اینگونه تعابیر را در مطبوعات و کلمات خود ساطع می کنند خواه ناخواه می خواهند به دولت مردان نظام اسلامی بگویند کمی کوتاه بیایید کمی با آنها مماشات و مدارا کنید و نگذارید اوضاع از این شرایط بدتر شود. اینها غافل از این مسأله هستند و ملت ایران را نشناختند. چهل سال است این ملت صحنه های مختلف و افراد دیوانه بدتر از این ترامپ را تجربه کرد و دیوانه های بدتر از او را رام کرد.(تکبیر نمازگزاران)

اگر واقعا دیوانه است این ملت دیوانه تر از او گستاختر و جانی تر و خبیث تر از او صدام را که به مانند سگی بود که از جانب انها به سمت ملت ما پارس کرد را کنترل کرد و سر آخر او را در سایه مقاومت به درک فرستاد اینها که عددی نیستند تازه کاری هستند از میدان تجارت وارد سیاست شدند این ملت آموخته است و آنقدر قدرت و توان دارد در سایه هدایتهای رهبری این دسته از افراد را ادب کند و سر جای خود بنشاند و فضای تعقل را بر این دسته از افراد حاکم کند. اگر خدای ناکرده دیوانه اند مهار آن ها دشوار نیست اما اگر بخواهند دیوانه بازی در بیاورند این ملت می داند چگونه با این دسیه از  افراد برخورد کند و آنها را سر جای خودشان بنشاند.(تکبیر نمازگزراران)

شاید این چند روزها مطالبی که از زبان مسئولین نظام اسلامی و مردم برای آنها مخابره شده است و شنیده اند برای آنها کافی باشد  درک این معنا شایدبرای انها سخت باشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تنها یک نیروی مسلح نیست بلکه یک نیروی برخواسته از متن مردم است و در حقیقت مقدمه الجیش و نماینده این مردم است و اگر شرایطی فراهم شود تمام ملت ما سپاهی هستند اعم از زنان و مردان ما همه آنها در کسوت و لباس و اهداف سپاه  با این عزیزان مشارکت دارند. اینها از متن ملت برخواستند و باید بفهمند که مقابله با سپاه در حقیقت مقابله با کلیت این مردم و کلیت ملت ایران است و اگر با کلیت نظام و مردم برخورد کنند این مردم طعم تلخ این برخورد را به آنها خواهند چشاند.(تکبیر نمازگزاران)

در چنین شرایطی که دشمن درصدد ایجاد تلاطم درصدد ایجاد فضای ناامن و ایجاد التهاب در درون کشور ما است. متأسفانه بعضی سخنرانی ها از جمله سخنرانی ریاست محترم جمهور در در آغاز تحصیلی دانشگاهی انصافا جای تأسف وجای گله بود و شایسته نبود با سخنان خود بار دیگر فضای جامعه را ملتهب کنند و این التهاب از زبان ایشان شنیده شود. به جای اینکه به متون بپردازیم به حاشیه پرداخته شود. بخواهم اینجا حاشیه سازری کنیم و مسائلی را مطرح شود هنوز که هنوز است گویا ایشان در فضا و خواب و خیال دوران انتخابات است. دوران انتخابات گذشت. آن اتهامات و مسائلی که می گفتید، تمام شد. ایام انتخابات نان و خرما آنجا تقسیم نمی کنند و ممکن است خیلی از مسائل مطرح شود بسیار خوب در زمان انتخابات کارهایی انجام دادید که نباید انجام می گرفت اما انجام دادید حالا آن زمان تمام شد و رای گرفتید امور مختلف را انجام دادید و رؤسای جمهور را از کشورهای مختلف آوردید و مراسم افتتاحیه برای خود گرفتید و به نیویورک رفتید تمام شد برگشتید. الان وقت آن است که به مشکلات و متن اصلی معضلات و مسائلی که باید در درون جامعه ما مورد توجه تمام مردم قرار بگیرد معضلات و مشکلات و گرفتاری و فقر و بیکاری است بسیاری از مصیبتهای دیگری است که امروز نسل و جامعه ما در زمینه های مختلف با این مسائل رو به رو است. به جای اینکه به این مسال بپردازیم پای گروههای دیگر را در این زمینه وسط بکشیم و قوه قضاییه را متهم کنیم! شما به چه جهتی به قوه قضاییه ای که از بیرون و درون متأسفانه با دشنامهای ناجوانمردانه رو به رو است به حسب اینکه برادر معاون اول جناب عالی با بعضی از دانه درشتهای اطرافتان را که متأسفانه در طول این چند سال خیانتهای فراوانی را مرتکب شدند و یکی پس دیگری آنها را اگر قوه قضاییه به پای محاکمه بکشد آیا اینها بایدشما را نگران کند و در یک مراسم افتتاحیه و مراسم علمی بیایید این دسته از مسائل را مطرح کنید و جامعهرا به آشوب بکشید!؟ اینها صحنه ی تأسف باری است. مردم انتظار چنین صحنه هایی را ندارند. بسیاری از افراد و اشخاص از من پرسیدند حالا چه وقت زدن این حرف ها بود؟ کشوری که با مشکلات و معضلاتی در این زمینه رو به رو است باید سر خود را پایین بگذاریم . قدرت می خواستید به دست آوردید چهار سالی که پیش رو دارید امروز باید شکرگزار این قدرت باید که به هر عنوانی  به دست آوردید در قبال این مسأله شما مسئولیت دارید مردم از شما می پرسند وعده های شما چه شد؟ امیدوارم این تجربه تلخی که تکرار شد به همین مقدار بسنده شود و انشاءا… همه قوا و از جمله دستگاه اجرایی ما با قوت کامل و قوت دل به رفع این مشکلات و معضلات بپردازد.

 

برگزاری مراسم دعای ندبه جمعه هفته آینده در مصلای بابل

بنا است جمعه هفته آینده مراسم دعای ندبه کشوری همراه با پخش زنده سراسری از سیمای جمهوری اسلامی در مصلای بابل برقرار شود. برنامه ای که دو سه سال قبل در همین مصلا برقرار شد که بسیار باشکوه و باعظمت بود. شما نمازگزاران عزیز تقاضا کردید که اگر امکان داردد بار دیگر این برنامه تکرار شود و بارها و بارها فرمودید که برای فضاسازی در جامعه ما و معنوی کرن جامعه به چنین امری نیازمندیم. این تقاضای شما برای اینکه اجابت شود این تقاضا از برادران هیأت رزمندگان کشور انجام شد و آنها هم اجابت کردند انشاءا… جمعه هفته آینده بعد از اقامه نماز صبح این برنامه برگزار می شود که برادر عزیز ما خطیب توانا و ولایی حجت الاسلام والمسلیمن پناهیان برا یسخنرانی تشریف می آورند امیدوارم که همه برادران عزیز به مانند گذشته این محفل را به مانند گذشته پرشور و آکنده از شما عآشقان به امام عصر(عج) شود.

 

کمک به ستاد اربعین

ستاد اربعین دومسئولیت سنگین را برعهده گرفتند یکی ستاد اسکان است که تعداد زیادی از افراد را تحت پوشش قرار دادندکه انشاءا… زائرین سیدالشهداء(ع) را در کربلا پذیرایی کنند و جهت اسکان آن عزیزان به نحو شایسته اقدام کنند. همچنین در عرصه دارو و درمان نیز بنا است کار گسترده ای رابه وجو بیاورند که این مسأله نیز نیازمند به عنایت و بزرگواری شما است. برادران در قسمت خروجی مصلا آماده دریافت کمک های شما هستند این کمترین نیز در صندوق قرض الحسنه توسعه عصر شمال حسابی باز کردم تا به حال در این زمینه مرحمت داشته اید انشاءا… با کمک شما عزیزان شاهد کمک شایسته به عزیزان زائر أباعبدالحسین(ع) باشیم وقوت دلی برای این عزیزان باشد که بتوانند به نحو شایسته در این زمینه انجام وظیفه کنند.

 

امروز مهمان عزیزی داریم. برادران عزیز و گرانقدر در این شهر و بلکه شهرستان در مصلای جمعه شرف حضور دارند که ریاست محترم این سازمان قبل از ایراد خطبه ها گزارش از زحمات و خدمات طاقت فرسای برادران عزیزم در سازمان آتش نشانی این شهرستان ارائه دادند. صمیمانه از خدمات و زحمات این عزیزان تقدیر و تشکر می کنم و حضور این عزیزان عرض خیر مقدم دارم. خدمات ارزشمندی که در زمینه امنیت بخشی به جامعه این برادران انجام می دهند. زحماتی خاموش که کمتر افرادی  از خدمات آن آگاه هستند آنها همواره آماده اند و درصدد هستند این خدمات بزرگ را در این رابطه در ارتباط با حوادثی که برای مردم پدید می آید سعی می کنند با جانفشانی سپری برای مردم باشند.

 

امام جمعه بابل خطبه دوم را با قرائت سوره توحید به پایان رساند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 8 =