خطبه های نمازجمعه بابل 26 آبان 1396

خطبه های نمازجمعه امروز بابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین مجتبی روحانی ، امام جمعه بابل      26 آبان 1396

?#نمازجمعه مورد تاکید اسلام است و از اولین اقدام پیامبر به هنگام ورود به مدینه اقامه نمازجمعه بود
?#کتاب و کتابخوانی موردتاکید اسلام است و توجه به کتاب می تواند، نقشی موثر در ارتقای جامعه ایفا کند.متاسفانه توجه به کتاب و کتابخوانی در جامعه ما در حال کمرنگ شدن است. هر چه زمان می گذرد بیشتراز  گذشته از فرهنگ کتابخوانی دور می شویم. در کنار رشد و توسعه مراکز عرضه غذا در جامعه، میزان توجه به کتاب کم شده است.در کنار هدایایی که داده می شود ، #کتاب هم هدیه داده شود.فردی کتاب دوست در حرکتی ابتکاری به جای کارت دعوت حضور در مجلس عزا به مدعوین مجلس کتابی مذهبی فرستاد و این ابتکار بسیار شایسته بود. کتاب هدیه ای معنا دار است. کتاب و کتابخوانی در جامعه ترویج شود. مقدار زیادی از وقت جامعه صرف دیدن تلویزیون و دیگر امور می شود اما به کتاب و کتابخوانی آن چنان توجهی صورت نمی گیرد.
?حوادث منطقه – آل سعود با حمایت آمریکا و فرانسه و رژیم صهیونیستی علیه جبهه مقاومت در حال ماجرا جویی است و مفتی معروف عربستان کشتن یهودیان را حرام اما کشتن شیعیان را لازم و واجب اعلام می کند و این کار موجب خوشحالی و دعوت رژیم سعودی از این مفتی وهابی می شود. ماجراجویی . مواضع و طراحی های آل سعود علیه ایران و حزب الله، در لبنان به خودشان برگشت. آل سعود به دنبال آشوب در منطقه است. این حرکت های و تندروی های #آل_سعود حتی اعتراض حامیان غربی آن را در آورده است. ما به زودی شاهد نابودی آل سعود خواهیم بود
?هیاتی از اتحادیه اروپا وارد کشور شدند و معاون اول رییس جمهور استقبال گرمی از آن ها کرد و بعد از آن وزارت امور خارجه مقدمات تاسیس دفتر نمایندگی اتحادیه اروپا را در تهران فراهم کرد. ارتباط ما با کشورهای اروپایی چه نفعی برای ما به ثمر آورد؟
آنها که قرارداد شرکت توتال را معجزه برجام می دانستند امروز در مقابل سخنان مدیر عامل توتال که منتظر اجازه آمریکا است، چه پاسخی دارند؟  اروپا در زمین آمریکا بازی می کنند و توپ را به آمریکایی ها پاس می دهند و نباید منتظر حمایت آنها بود. وقتی کشورهای اروپایی در ایران سفارتخانه دارند، تاسیس دفتر اتحادیه اروپا چه معنایی دارد/ دفتر اتحادیه اروپا دفتری برای ارتباط گیری بیشتر با عناصر خود و ایجاد نفوذ بیشتر در کشور است . سفر شبانه و مخفیانه خانم اشتون به منزل برخی از عناصر هم فکر خود در تهران را در راستای این رفتار اروپایی ها باید تحلیل کرد. و بعد از تاسیس دفتر اتحادیه اروپا در تهران باید هر روز منتظر یک جنجال سازی جدید آن ها علیع کشور باشیم. از دولت مردان تقاضا می کنیم به خوش خیالی های خود در قبال اروپا پایان دهند.

?#زلزله خسارت بار غرب کشور موجب کشته و مجروح شدن تعداد زیادی از هم وطنان ما شد و در این شرایط حساس آنچه که موجب آرامش مردم زلزله زده می شود، عنایت و کمک های مردمی است که در این فصل سرما به یاری هم نوعان خود بشتابند.

?سالگرد ارتحال آیت_الله_فاضل را گرامی می داریم . خدمات علمی و معنوی بزرگی از آیت الله فاضل برجای ماند. آیت الله فاضل مقید به حضور تمام جمعه ها در فریضه #نمازجمعه بود. و حتی در اواخر عمر شریفشان با پای پیاده از امامزاده قاسم به سمت مصلای جمعه بابل به سبک امیرالمومنان(ع) به لحاظ اهمیت و جایگاه این فریضه الهی حرکت می کرد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 83 = 87