خطبه های نمازجمعه 10 آذر 1396

نمازجمعه 10 آذر 1396 بابل به امامت حجت الاسلام و المسلمین مجتبی روحانی در مصلای بزرگ شهرستان بابل برگزار شد.
تبریک ولادت پیامبر(ص) و امام صادق(ع) /   پیامبر(ص) منشا برکات زیادی برای جهانیان بود و به وجود آن حضرت خداوند درهای رحمت خود را برای جهان گشود.
امام صادق(ع) با تلاش و اهتمام زیاد و تربیت شاگردان و دانشگاه بزرگ اسلامی، مبدا استحکام فرهنگ شیعه شد و مذهب شیعه جعفری به برکت آن  امام بزرگوار در جهان درخشید. در هفته وحدت با برپایی جشن، ارادت خود را به ساخت پیامبر گرامی اسلام(ص) نشان بدهید. وحدت سفارش خداوند متعال است و امام راحل و مقام معظم رهبری هم منادی وحدت در جهان اسلام شدند و تا قدرت و عظمت جهان اسلام را نشان دهند. دو دسته از افراد دشمن وحدت هستند که استکبار و برخی از افراد در داخل جهان اسلام مخالفان وحدت هستند.استکبار از بهترین ابزار علیه وحدت یعنی تفرقه افکنی استفاده می کند. مهمترین شعار استکبار، اختلاف میان مسلمانان است. دشمنان از وحدت میان مسلمانان می سوزند. صهیونیست های از وحدت جهان اسلام می ترسند و عناصر تکفیری هم در راستای خواسته های استکبار علیه جهان اسلام بهره می برند.
در داخل شیعه برخی ها شعار شوم هفته برائت را به جای هفته وحدت نامگذاری کردند تا دشمنی ها و کینه ها را بگسترانند.مهمترین شعار و سلاح مسلمانان که از هر سلاحی قدرتمند تر است، سلاح وحدت است. توصیه اسلام، صلح با غیر مسلمانان و وحدت درون جهان اسلام است. معنی وحدت سنی شدن شیعه و شیعه شدن سنی نیست بلکه تاکید بر اشتراکات است.  برخی نمی فهمند، پول می دهند، شبکه می سازند و علیه وحدت کار می کنند.مهمترین ضرورت و دلنشین ترین پیام پیام وحدت است. دادن شعارهای سخیف و تاریک علیه وحدنت می دهند و مقدسات دیگر مذاهب را توهین می کنند . حیاتی ترین شعار و مهمترین شعار شعار وحدت است که قلب ها را نزدیک تر می کند. قدرت های را با وحدت به هم پیوند بزنید.

متاسفانه مصیبت بزرگ واردات دامن تولید ما را گرفته است.از دسته بیل، کفش تا ماشین های شاسی بلند خارجی وارد کشور می شود و کالاهای مورد نیاز تولید می شود و با این مشکلات تولید در معرض خطر قرار گرفت.
در ایامی برنج های تولیدی امسال در انبارهای کشاورزان ما مانده است، شاهد واردات برنج کشور هستیم.ناامیدی بر دل کشاورز برنج کار نشسته است. بر بازار برنج یاس و ناامیدی حاکم شده است. برخی از افراد با این واردات گسترده درصدد هستند تا بر سر کالاهای تولیدی داخلی بکوبند. کشاورز با این واردات گسترده برنج رمق و امید برای تولید ندارد. هنوز برنج های وارداتی سال 93 تا 95 در انبارها موجود است و دو وزارت خانه کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت به جای پاسخگویی به هم پاس می دهند.
انبارهای برنج اشباع است و برنج های خارجی در مغازه ها به وفود دیده می شود. بسیاری از برنج های وارداتی با برنج های تولید داخلی مخلوط می شود وبه نام برنج ایرانی عرضه می شود.خیانت بارز مخلوط کردن برنج خارجی نتیجه سیاست های دولت است. نمایندگان مجلس به جای دخالت های بی جا در انتصاب این فرد و آن فرد و حقیر کردن خود، مسائلی مانند حمایت از تولید و برخورد با سیاست های غلط وارداتی را پیگیری کنند. مسؤولان برای جلوگیری از فضای حاکم یاس و ناامیدی در جامعه، با حمایت از تولیدکنندگان داخلی فضای امید بخش را در جامعه حاکم کنند.
گزارش صد روزه رئیس جمهور/ گزارش دادن به مردم یک امر پسندیده است اما گزارش داده نشود که مردم آن را در فضای واقعی حس نکنند. طوری گزارش داده نشود که انگار هیچ مشکلی در کشور نیست. اظهار امید موضوع خوب است اما امید غیر واقعی و کاذب داده نشود. این گزارش از سوی جناح های مختلف مورد انتقاد قرار گرفت. گزارش تورم تک رقمی باید سر سفره محسوس شود. این گزارش های امید آفرین برخی از امور و سیاست های غلطی وجود داشت. مبادا در سایه روزمرگی ها خانواده ها و فضای اقتصادی ضعیف؛ به تدریج از کارآمدی نظام اسلامی کاسته شود. ایجاد سیاست هایی برای اشتغال و رفع مشکلات و معضلات نیاز ضروری جامعه است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

42 − 36 =