خطبه های نمازجمعه 12 مرداد 1397

نماز سیاسی عبادی جمعه  دارالمومنین بابل در تاریخ 12 مرداد1397 به امامت حجت الاسلام والمسلمین مجتبی روحانی ، امام جمعه بابل در مصلای بزرگ بابل برگزار شد.
اهمیت نمازجمعه // نمازجمعه در روایات مانند حج است و برای انسان مومن برکت آفرین است.
روز زیارتی امام رضا(ع) // خداوند به برکت زیارت امام رضا(ع) گناهان زائر را مورد عفو قرار می دهد و مشکلات و مصائب انسان را برطرف می سازد. خوشا به حال آن کسانی که موفق به زیارت قبر مطهر آن حضرت در روز زیارتی مخصوص آن حضرت می شوند و آن ها که شرایط حضور ندارند، از راه دور زیارت کنند.

روز دحوالارض//  روز بزرگی است که پیش رو داریم. کره زمین از خانه کعبه گسترده شد. این روز روز بزرگ و ارزشمند است که عبادت آن در شب و روز آن قابل مقایسه با دیگر روزها نیست. هزار هزار عبادت نازل می شود و انسان باید از آن بهره بگیرد.

روز خبرنگار //  در هفدهم مرداد سال 77 ، #خبرنگار صدا و سیما شهید #صارمی شهادت ایشان به دست طالبان گرامی می داریم. خبرنگاران که صادقانه در عرصه خبر که وظیفه سنگینی را بر عهده دارند و انتقال حقایق جامعه و نگرانی ها وظیفه و رسالت مهمی است. خبرنگار حقایق جامعه را به عینه و هر چه هست منتقل کند زیرا وظیفه بصیرت افزایی و آگاهی بخشی را برعهده دارند. خبرنگاران نان به نرخ روز نخورند و صادقانه رفتار کنند.

با کمال تاسف دشمن با برنامه ریزی علیه ما صف آرایی کرده  است . در این فضا مسؤولان یا خوابند و یا به خواب زده اند، کسی اگر بخوابد معنی آن نیست که دشمنان هم خواب است بلکه دشمنان امروز هوشیار و بیدارند.

وزارت خزانه داری آمریکا کارمندان خود را به سه برابر رساند جنگ تمام عیار اقتصادی را علیه ما راه اندازی کرد . کوچکترین تراکنش مالی ایران را زیر نظر دارند با کمال تاسف سه مساله مهم برنامه ریزی آشفتگی اقتصاد کشور افسار گسیختگی قیمت ها و سکه و ارز امروز نگران کننده است. دشمن با کمال تاسف موفق شد و متاسفانه اقتصاد کشور را مورد التهاب قرار داد. دشمن در صدد است اعتماد مردم نسبت به نظار را دچار خدشه کند و کارآمدی آن را زیر سوال ببرد و مردم را ناامید کند. دشمن بسیار عجله دارد و بنا بود این شورش ها را در سال 98 انجام بدهند اما عجله دارند تا این روزها در کف خیابان ها انجام دهند. درصدد هستند ایجاد آشوب را کلید بزنند و مردم اعم از حزب اللهی و هم ضد انقلاب را به خیابان بکشاند. این ها برنامه های دشمن در حال اجرا است. سوال مردم جامعه این است که مسؤول این امور کیست؟ بدتر از آشوب ها مبهم گذاشتن فضای کشور و مسؤولیت ناپذیری این مشکلات امروز ما است. مبهم گذاشتن فضا انگشت های اتهام در جامعه را ناجوانمردانه به صورت عمدی و یا غیر عمدی متوجه رهبری می کند.بی عرضگی و ناتوانمندی و بی تدبیری را دیگران انجام می دهند و مسؤولیت نمی پذیرند و رهبری زیر سوال می رود.
مگر رئیس دولت وعده شفافیت و مردم گرایی را سر نداد چرا امروز در مقابل مردم سخن نمی گوید؟
بر اساس اطلاعات به دست آمده، آقای رئیس جمهور قصد سخن گفتن با مردم را داشت و یکی از مشاورانش جلوی او را گرفت. مجلس شورای اسلامی دو بار است که از رئیس جمهور می خواهند سوال کنند اما در بار اول برخی از نمایندگان در دقایق آخر سوال خود را پس گرفتند. رئیس مجلس بداند که بخشی از بی تدبیری ها به مجلس شورای اسلامی بر می گردد. برخی نمایندگان روز نامه ای را امضا می کنند و فردا  امضاها را پس می گیرند.  لعنت خدا بر نماینده ای که از امضا و موقعیت خود در حال کاسبکاری است. در مجلس چه خبر است چرا مدیریت نمی شود ؟ شبانه با این نمایندگان از سوی دولت تماس می گیرند و با وعده جا به جایی مسؤول در استان و شهرستان و تعیین اعتبار برای مساله ای و معامله با آن ها ، سوال و استیضاح را پس می گیرند.

نامه سوال از رئیس جمهور با 90 نفر برای بار دوم مطرح شد. چرا دو نماینده این شهرستان و اکثر نماینده استان زیر نامه از رئیس جمهور را امضا نکردند؟ خدای ناکرده نکند این مساله ناشی از راحت طلبی و نداشتن مشکلات اقتصادی و … در اطرافیان آقای نماینده نباشد؟!! سوال است که زمانی که این نامه که اعلام وصول شد، چرا رئیس جمهور یکماه دیگر باید پاسخ بدهد؟! الان درد در تمام جامعه فرا گرفته است ؟ رئیس مجلس بداند که همین الان در کمترین فرصت رئیس جمهور پاسخگوی بی تدبیری ها و مشکلات اقتصادی و اجتماعی امروز جامعه ما باشد. نوشدارو بعد از مرگ سهراب! مردم نگران هستند.  دستگاه قضایی کی می خواهد با این وضعیت مماشات کند و محاکمه های کش دار و پرونده های طولانی و … چه بشود. قدرت نظام اسلامی با قدرت شمشیر بر سر خائنان و مفدسان اقتصادی فرود بیاید تا کسی جرات این کار را نکند. شهرام جزایری دو بار از کشور فرار می کند هر چند دو با با تلاش ماموران امنیتی برگشت. برخلاف برخی جو سازی ها راهکار وضعیت فعلی ماکره با آمریکا نیست. مذاکره با آمریکا جای بررسی ندارد. آمریکایی امضایی که در برجام کرده اند را زیر آن زدند. شعار و پاسخ امثال ترامپ برای درخواست مذاکره شعار به یادگار مانده از امام راحل یعنی مرگ بر آمریکا است.
یک شایعه کمبود بنزین موجب هجوم مردم به پمپ بنزین ها و خالی شدن جایگاه های سوخت شد و هر کس با هر چه وسیله داشت در حال جمع کردن بنزین و ذخیره آن بود. این یک مشکل اجتماعی است و باید مورد بررسی و حل قرار گیرد. داروی امروز ما بصیرت است.
دوازدهم مرداد سالروز شکل گیری شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی است و به خدمتگزاران این نهاد تبریک و تهنیت عرض می کنم
یاد و خاطره روحانی پرافتخار منطقه مازندران شهید آیت الله شیخ فضل الله نوری را گرامی می داریم.
@mosallababol

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 16 = 23