خطبه های نمازجمعه 16 آذر97

حجت الاسلام و المسلمین مجتبی روحانی، امام جمعه بابل در خطبه های نمازجمعه امروز 16 آذر بابل ؛

نمازجمعه آنقدر اهمیت دارند که بر اساس روایت مومنان از روز پنجشنبه خود را برای نمازجمعه آماده کنند و روز جمعه را روز عید بدانند تا خود را برای مهمانی پروردگار مهیا کنند.
با پشتیبانی های مقام معظم رهبری و تلاش های حجت الاسلام قرائتی حرکتی ارزشمند در خصوص نماز انجام می شود و برگزاری سمینار نماز برای تجلیل از فعالان حوزه نماز از این جمله است. سیمنارهای متعددی در کشور برگزار می شود و به تعبیر برخی بسیاری از سیمنارها به سمی ناهار است  اما برگزاری سیمنار نماز یک نشست مهم برای توجه به معنویات در جامعه است.
در طول سال بسیاری از امور بیهوده هزینه های زیادی انجام می گیرد اما برای نماز این کار بسیار مهم و قابل توجه است زیرا  نماز انسان را از فحشا و منکر باز می دارد. اجلاس سراسری نماز تلنگری برای توجه جامعه نسبت به مساله سرآمد جلوه های عبادی یعنی نماز است. در مراکز اداری و غیر اداری برای نماز فرصت گذاشته شود و کارکنان و مردم به همراه مدیران به نمازجمات اول وقت بپردازند.
بعد از کودتای 28 مرداد توسط آمریکایی ها و بازگردادند شاه و برقراری حکومت نظامی در کشور، ورود نیکسون معاون رئیس جمهور آمریکا موجب خشم دانشجویان شد و در این راه تعداد زیادی از دانشجویان به شهادت رسیدند. آفرین به دانشگاهیان و دانشجویان بیدار ما که در مقابل معاون رئیس جمهور آمریکا در کشور ایستادند. دانشجویان تا پای شهادت پیش رفتند و3 دانشجوی بیداردر16 آذر 32 به شهادت رسیدند.از شعارهای انقلاب اسلامی که ماهیت آن استکبار سیزی بود، بعد از انقلاب این روز بر اساس شعارهای ضد استکباریآ روز دانشجو نام گرفت. برخی در سالیان اخیر درصدد این هستند که ماهیت ضد استکباری جنبش دانشجویی را به سمت غرب و تمایلات غربی ببرند و بر علیه انقلاب اسلامی آرایش بدهند. آفرین بر نسل انقلابی که همان روحیه را محافظت  می کند. امام راحل به جنبش دانشجویی امید داشت تا بصیرت را افزایش دهند و به موقع اعلام موضع کنند. برخی جریانات در صدد کور کردن ماهیت ضد استکباری دانشجویی هستند. یاد و خاطره سه شهید 16 آذر و شهدای عزیز دانشجو را گرامی می داریم.
متاسفانه این روزها در عرصه فرهنگ دچار آشفتگی زیادتری از مسائل اقتصاد هستیم. در عرصه فیلم و سینما آش چنان شور شد که صدای آشپز هم در آمد. آنقدر وضع آشفته است که صدای بازیگران آنچنان رویکرد مذهبی ندارند هم در آمد. مصاحبه و افشاگری برخی از بازیگران از برخی هرزگی ها موید این نکته است. آیا وزارت ارشاد و صدا و سیما مرده است؟؟ مرحوم فرج الله سلحشور کارگردان متدین ما قبل از رحلت ایشان افشاگری از هرزگی های سینما و جامعه هنر بیان کرد.آیا معاونت سینمایی ما مرده است و نمی تواند تدبیر کند و اجازه دهند این همه هرزگی ادامه کند؟ یک هنرپیشه دخترک به نام سلبریتی که از طریق صدا و سیما مشهور شده با وقاحت در مقابل شعار حب الحسین یجمعنا شعار حب الوطن یجمعنا را مطرح کرد و امروز میدان دار فضای رسانه ای شده اند. بازیگری فرزند خود را در خارج از کشور به دنیا می آورد و نفرت دارد از اینکه شناسنامه ایرانی برای فرزند خود بگیرد دم از شعار حب الوطن می زند. وزارت ارشاد چقدر بیچاره است و نمی تواند تدبیر کند. سخنان مسؤولان ذیربط بسیار تکان دهنده است
مسؤولان از حرکت رهبر معظم انقلاب در مقابل طلبه و شاگرد ایشان انجام داد، عبرت بگیرند. سیاستمداران از این حرکت درس بگیرند و مسؤولان در صورت اشتباه از مردم عذرخواهی کنند.برخی از افراد که کاری انجام می دهند و به گونه ای رفتار می کنند که تمام مسؤولیت ها را بر گردن رهبر معظم انقلاب بیافتد تا اعتراض ها را به سمت ایشان ببرند.
در عملیات مطلع الفجر در غرب کشور ، اغلب رزمندگان از این شهرستان بودند و تعداد بالایی از رزمندگان با رشادت و دلاوری زیادی به شهادت رسیند.  یادبودی برای شهدای این شهرستان در محل این عملیات ساخته شد و هیات رزمندگان شهرستان هم در محل یادبود این شهدا کاروانی را به راه انداخت تا در سالروز این عملیات از این شهدا تجلیل صورت بگیرد.
آقای رئیس جمهور! امروز علی برکت الله در میدان دیگرحرکت می کند به جای اینکه به سفره مردم بگردد علی برکت الله در دست دلالان افتاده است و مردم برای تهیه این علی برکت الله به مشقت افتادند. علی برکت الله به جای اینکه به سدت تولید کننده برسد در دست دلالان است. آقای رئیس جمهور! علی برکت الله را به سفره مردم برگردان و دست دلالان را از کشور کوتاه کن!
آقای رئیس جمهور! با آب شور دریای خزر! علی برکت الله به سمنان و شاهرود نمی رود!

بوش پدر گور به گور شد و آن هایی که خواهان از بین بردن جمهوری اسلامی بودند، امروز از روی میز به زیر میز و در گور قرار گفتند و گوشت تنشان خوراک موش و ما‌ر شده است و خواهد شد و جمهوری اسلامی به کوری چشم دشمنان ما، به حکومت جهانی امام زمان متصل می شود.
یکی از معلولان در پیامکی از من خواست که به مسؤولان تذکر دهم که توجه بیشتری به معلولان و زندگی آن ها داشته باشند. مشکلات معلولان با زندگی بدنی و معیشتی رو به رو هستند.
@mosallababol

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 1 = 3