خطبه های نمازجمعه 23 آذر97

نماز سیاسی عبادی جمعه  (23آذر97) دارالمومنین بابل به امامت حجت الاسلام و المسلمین مجتبی روحانی، در مصلای بزرگ بابل برگزار شد.
گزیده مطالب بیان شده در خطبه های امروز ،
انسان در لحظه سخت احتضار( هنگام مرگ که پرده ها از جلوی چشم انسان برداشته می شود) و لحظه انتقال از این دنیا به دنیای دیگر درد سنگینی می کشد. انسان باید به گونه ای در دنیا در مسیر بندگی خداوند زندگی کند که این انتقال برای او مانند یک خواب راحت باشد.
نمازجمعه بر اساس روایتی از امام علی(ع) هم فال، هم تماشایی و زیبایی است که مومنان همدیگر را دیدار می کنند و هم حضور پرشکوه آن ها زیبایی است.
سالروز ولادت امام حسن عسکری (ع) را تبریک عرض می کنم. دو ماموریت امام عسکری(ع) استمرار راه پیغمبر و مساله جا انداختن غیبت امام زمان(عج) در طول مدت کوتاه امامت ایشان بود.
سالروز رحلت حضرت فاطمه معصومه(س) را گرامی می داریم. به برکت حضرت فاطمه معصومه (س)معارف دینی تشیع در قم برکت یافت و در سراسر جهان منتشر شد.
27 آذر روز شهادت شهید آیت الله دکتر شهید مفتح است این شخصیت گرانقدر همراه دو محافظش در داخل دانشگاه به شهادت رسید. تلاش مجاهدانه ایشان به همراه شهید مطهری در دانشگاه، برای وحدت و نزدیکی دو مرکز علمی حوزه و دانشگاه بود. آرزوی امام عزیز ما این بود این دو نهاد حوزه و دانشگاه وحدت بیشتری داشته باشند.
در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی شایسته است که آمادگی و مقدمات لازم را برای برگزاری این جشن ها فراهم شود. انقلاب ما به عددچهل سالگی یعنی کمال در ابعاد مختلف رسید. خداوند به برکت انقلاب برای ملت ما عزت را فراهم کرد اگر انقلاب اسلامی نبود ما یک گاو شیرده مانند رژیم سعودی برای آمریکا بودیم. خزانه داری آمریکا 3 برابر نیروی خود را اضافه کرد تا نگذارد جمهوری اسلامی معامله ای انجام بدهد و به اصطلاح تحریم کرد. اما استقامت و بزرگی ملت ما، انقلاب ما را به رهبری امام خامنه ای همچنان استوار و محکم نگه داشت.
شاهد یک دو رویی در جهان غرب هستیم . در فرانسه قیامی به نام قیام جلیقه زرد ها علیه سرمایه داری شکل گرفت و به رغم سرکوب بسیار خشن و سنگین دولت فرانسه، نه تنها این قیام خاموش نشد بلکه افزایش پیدا کرد. نفرت به سرمایه داری و لیبرالی در درون غرب در حال گسترش است. آیا جای تاسف نیست که در داخل این کشور دنبال این هستند که نسخه لیبرالی را برای ما در داخل کشور تجویز کنند؟ این افراد که غرب را ملجا و آرزوی خود می دانند صحنه کشتار و برخورد بسیار خشن پلیس فرانسه را با این اعتراض مسالمت آمیز ببیند که منجر به کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از افراد شد.
در سال 88 نیروهای امنیتی ما برخورد چندان خشنی با آشوبگران در مقایسه با رفتار پلیس در غرب نداشتند. اما دولت فرانسه و دیگر دولت های غربی نسبت به پلیس ایران اعتراض می کردند و آشوب را حق مردم می دانستند. امروز رفتار دوگانه  و دورویی آن ها را می بینیم. سوال ما این است که چرا وزارت امورخارجه کشور و دیگر کشورها نسبت به برخورد خشن پلیس فرانسه و کشته شدن مردم فرانسه واکنشی نشان نمی دهند؟
هشدارهای رهبر معظم انقلاب اسلامی نسبت به طراحی دشمن برای فتنه جدید، باید به دقت از سوی مسؤولان و مردم مورد توجه قرار گیرد دشمن به دنبال فشار روانی در کنار فشار اقتصادی است و باید همگان به هوش باشند.
26 آذر روز حمل و نقل را به فعالان این عرصه به ویژه عزیزان در اتوبوسرانی که تلاش صادقانه برای حمل و نقل نمازگزاران جمعه انجام می دهند، تبریک عرض می کنم.
از دست اندرکاران برگزاری مسابقات کشتی جام باشگاه های جهان که در این شهرستان برگزار می شود، تقدیر می کنم و به ویژه برای ورزشکاران، مربیان و تلاش گران تیم کشتی رازی بابل آرزوی موفقیت دارم.
جای تاسف است که برخی از افراد در مجلس با دور زدن قانون، اصرار بر تصویبFATFدارند و بر خلاف قانون این لایحه را بدون طی مراحل قانونی ( اصرار نمایندگان مجلس بر مصوبه) به جای ارسال به شورای نگهبان به مجمع تشخیص مصلحت نظام فرستادند هر چند از مخالفت شورای نگهبان با آن مطلع بودند. این دسته از افراد  از برجام عبرت بگیرند. آیا جز این بود که با دادن هزینه های سنگین از اجرای یک طرفه برجام فقط توسط ما، هیچ چیزی عاید ما نشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

60 + = 63