خطبه های نمازجمعه 31 شهریور 1396

photo_2017-09-23_23-44-17
توسط حجت الاسلام والمسلمین مجتبی روحانی:

عاشورا قیامی انقلابی و الگو/
انقلاب اسلامی مدیون عاشورا است زیرا جریان عاشورا یک جریان انقلاب آفرین است.متاسفانه برخی ها با کمال تاسف در صدد هستند تا شعار انقلابی را از هیات های مذهبی در ایام محرم و صفر حذف کنند. قیام سیدالشهدا(ع) درجهت اصلاح جامعه در طول تاریخ بود زیرا سراسر جریان کربلا روح انقلاب در بر گرفته است. امروز غیر مسلمانان از حرکت انقلابی سیدالشهدا(ع) تجلیل می کنند و آن را الگوی خود قرار می دهند. نباید برای وعاظ و روحانیون در خصوص بیان چگونگی قیام حسینی باید و نباید تعیین شود.متاسفانه از ابزار آلات موسیقی، اشعاری بی محتوا و نوع عزاداری غیر متناسب استفاده می شود. عزاداری سنتی مملو از اخلاص و اشعاری پرمحتوا است و نباید از آن فاصله بگیریم و متاسفانه اشعاری وارد عزاداری ها شد که جز تهی کردن عزاداری از برکت ثمر دیگری ندارد. روح جریان عاشورا و محرم احیا شود تا قلب نوجوانان و جوانان جامعه با آن ها آشنا شود.
گرامیداشت هفته دفاع مقدس/
ملت ما در ابتدای دفاع مقدس دارای ضعف کامل و سازماندهی ضعیف بود و دشمن با تمام قدرت خود به تصور تسلط کامل به کشور حمله کرد.در جنگ هایی که در چند صد سال اخیر بر ما تحمیل شد، شکست خوردیم و بخشی از کشور از دست رفت. دفاع مقدس برکت عظیمی را برای ما مهیا کرد و موجب گسترش سازماندهی و قدرت نظامی در کشور شد و عزت ما تامین گردید. همه دستواردهای دفاع مثقدس به برکت قیام عاشورا است زیرا چنان روح و قدرتی در ملت ما دمید که موفقیت ما مسیر شد. تقدیر از جلوه قدرت نیروهای مسلح در رژه باشکوه امروز به نمایش گذاشته شد. این رژه نشان اقتدار ما است که به رخ دیگران کشید و خوشبختانه امسال رژه باشکوه تر از سال های قبل بود.
تقدیر از برگزاری یادواره شهدای نمازجمعه /
از دست اندرکاران مراسم یادواره شهدای نمازجمعه تقدیر می کنم. شهدای حق بزرگی بر ما دارند و یاد شهدا را گرامی می داریم.از سخنران امروز یادواره شهدای نمازجمعه جناب آقای آرائیان ، دست اندرکاران مراسم و شرکت کنندگان تقدیر می کنم.
انتقاد از سخنرانی ترامپ/
سخنرانی رییس جمهور آمریکا در اجلاس عمومی سازمان ملل موجب اعجاب شرکت کنندگان و مردم جهان فراهم کرد. ترامپ در این سخنرانی از آشفتگی کالم برخوردار بود و جملات زشت، رکیک و توام با بی ادبی به ملت ما بیان کرد.بسیاری از شخصیت ها و مسئولان کشورهای جهان و حتی نخبگان آمریکا نسبت به این سخنرانی اعترض کردند.در بخشی از این سخنرانی به ویژه در خصوص برجام موجب نفرت در میان مردم جهان از رییس جمهور آمریکا شد.یکی از علل عصبانی بودن ترامپ به دلیل شکست های آنان در منطقه به رغم هزینه های سنگین است . تمام طرح های آنان برای خاورمینه جدید در سوریه و عراق و … به شکست انجامید و آن ها معتقدند که جمهوری اسلامی طرح های آنان درمنطقه را بر هم ریخته است.نگرانی آنان از نابودی اسرائیل با تقویت جبهه مقاومت است که مسلمانان این غده سرطانی را از ریشه بیرون بیاورند.ملت ما از سخت ترین توطئه ها سربلند بیرون آمد و نگران نشد با چند تشر رییس جمهور آمریکا عقب نشینی نمی کند.ملت ما از سخنان آشفته و بی ادبانه فردی مانند ترامپ مرعوب نمی شود
تقدیر از راهپیمایی روحانیون بابل/
از برگزاری راهپیمایی روحانیون و مبلغان دینی بابل در قالب گروه تبلیغی حامیان ولایت بابل تقدیر می کنم. این حرکت نشان دهنده نگرانی و دغدغه آنان از دو مساله و ارزش مهم نماز و حجاب در جامعه است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

77 − = 69