خطبه های 18 آبان 1397

نمازسیاسی عبادی جمعه 18 آبان 1397 بابل به امامت حجت الاسلام و المسلمین مجتبی روحانی در مصلای بزرگ بابل برگزار شد.
گزیده خطبه ها ؛
صفت بزرگی خداوند متعال برای درمان جوامع بشری  اعتدال است. همین اعتدال پیامبر باید در رفتار جامعه انسانی تحقق پیدا کند . امیرالمومنین (ع) فرمود: تمام زندگی پیامبر از آغاز تا انتها یک رویه ای مشخص آن هم معتدل الرویه بود هیچ وقت پیغمبر افراط و تفریط نمی کرد. وجود مبارک سیدالشهدا(ع) فرمود من بعد از رحلت پیغمبر از پدرم پرسیدم که ایشان در امور زندگی چگونه عمل می کرد؟ حضرت فرمود که پیامبر(ص) زمان را به سه قسمت تقسیم می کرد یعنی به سه تا هشت ساعت تقسیم می کرد بخشی از اوقات را برای خانواده اش صرف می نمود بخشی را به عبادت که هشت ساعت مربوط به خودش بود. برای مردم هم وقت می گذاشت یعنی وقت خودش را برای مردم تقسیم می کرد. امیرالمومنین(ص) فرمود پیغمبر در گفتارش خیلی معتدل بود پیغمبر به هیچ وجه به جز مطلب مفید زبان نمی گشود. پیامبر(ص) هیچ وقت کسی را مزمت نمی کرد هیچ وقت امور پنهانی افراد و اشخاص را پیگیری نمی کرد.اعتدال در اخلاق خیلی مهم است.با اینکه اخبار ناگوارو غمگین به آن حضرت می رسید خیلی گشاده رو و با مردم نرم رفتار می کرد هیچ وقت نشد پیغمبر فحشی به کسی بدهد یا غضبناک شود… درس بزرگی که قرآن به همه آموزش می دهد اصل اعتدال سیره نبوی است..آفرین به آن هایی که با حضور فعال و هفتگی مستمر خود به زینت نماز جمعه می بخشید نبی مکرم اسلام فرمود که در سفر معراج در زیر عرش ملائکه ای دیدم که بالهای خود را پهن و چند دعا کرد از جمله دعاها این بود که دعاگوی نمازگزاران جمعه بود وطلب مغفرت برای آن ها از خداوند می کرد.
ماه ربیع الاول به ماه ربیع المولود معروف است. حال ما بعد ماه محرم و صفر مانند بعد از ماه رمضان است. مبادا خدای ناکرده این سرمایه معنوی در درون جامعه لگدمال شود آن کسی که در مجالس عزای سیدالشهدا(ع) نشست و گریه کرد این عزت را را نگه دارد و وارد مجلس حرام نشود.
با وارد شدن به مجلس عزای حسینی بیمه می شویم و نباید به سمت آلودگی ها برویم .
آمریکا از ماه های قبل اعلام کرد که 13 آبان تحریم های جدید را شروع می کنیم در این روزها با آغاز تحریم ها بعضی از این رسانه های معاند مثل BBC  تلاش کردند که دل ملت را خالی کنند اما جالب است که به تدریج در حال استثنا کردن برخی از کشورها و اشخاص هستند. برخی از افراد در داخل در مقابل تهدیدهای آمریکا گفت که باید سیاست خارجی خود را تعدیل کنیم و شعار نه شرقی و نه غربی از سر درب وزارت امور خارجه برداریم اما با تجارت کسب شده در طول این چهل سال که با این تحریم ها دست و پنجه نرم می کنیم از این مسائل هم به راحتی عبور خواهیم کرد.
در تیم جدید اقتصادی دولت ، چهار وزیری که رابطه مستقیم اقتصادی دارند این مردم انتظار دارند این بالارفتن قیمت ها  و بی حساب و کتاب مردم نگرانند دولت باید شفافیت را به اقتصاد کشور برگرداند و بر تورم کنترل داشته باشند .تورم با دقت و کنترل بیشتر مهار شود و تدبیر شایسته تری صورت بگیرد.
آل سعود و برخی از کشورهای عربی در پی طرح معامله قرن آمریکا در حال عادی سازی روابط خدو با رژیم صهیونیستی هستندو این را آل سعود خبیث آغاز کردند. سفر نخست وزیر اسرائیل به کشور عمان بود قسمتی از این پروژه خباثت آمیز است.  مردم جهان اسلام بر خلاف دولت های خود مخالف این عادی سازی و دشمن رژیم صهیونیستی هستند.
@mosallababol

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

71 − 62 =