خطبه های 19 مرداد 1397

نماز سیاسی عبادی جمعه دارالمومنین بابل به امامت حجت الاسلام و المسلمین مجتبی روحانی با حضور آحاد مردم ولایی این شهرستان در مصلای بزرگ بابل برگزار شد.

سالروز شهادت امام جواد(ع)؛
امام جواد(ع) نابغه ائمه شناخته می شود که در سن نوجوانی به مقام امامت رسید. علم، تقوا و عظمت در وجود امام جواد(ع) در سطح جامعه برای آحاد جامعه نشان داده شد و حلقه وصل امامان پیش از خود بود و آن را به خوبی به امامان دیگر انتقال داد.

آغاز ماه ذی الحجه ؛ دهه ماه ذی الحجه از روزهای خاص و ویژه ای است که در قرآن بارها به آن اشاره شد. از جمله لیالی ده گانه در سوره فجر است. دهه اول ذی الحجه روزهای نشانه گذاری شده است. دعاهای این روز به خصوص و نمازهای ویژه روزه های این دهه را یادآور می شوم. دهه اول ذی الحجه تداعی کننده سفره های معنوی مسجدالحرام و مسجدالنبی(ع) است.

اول ذی الحجه روز با برکت ازدواج امیرالمومنان(ع)، حضرت زهرا(س) است که نمونه ای از ازدواج با برکت در تاریخ است. از جمله ارزشهای پیامبر(ص) جا افتادن ازدواج در تعبیر پیامبراسلام(ص) است. آمار ازدواج در جامعه رو به کاهش است و خسارت های سنگینی به جامعه ما وارد می شود. با کمال تاسف برخی از جوان ها با وجود اینکه مشکل ندارند اما به ازدواج تن نمی دهند و باید معلمان باید این امور را جست و جو کنند. این زندگی پربرکت امام علی(ع) و حضرت زهرا(س) الگوی جوانان و زوج های جوان قرار بگیرد. پیامبر اسلام(ص) ازدواج با امیرالمومنان(ع) با پیامبر(ص) تحمیل نکرد. حضرت زهرا(س) اولین عروسی بود که بله نگفت اما در چهره اش آثار رضایت مشهود شد و پیامبر(ص) با دیدن این رضایت، تکبیر سر داد.

آتش زدن کاه کار بسیار زشتی است که متاسفانه برخی از کشاورزان پس از برداشتن محصول آن را انجام می دهند. سرشاخه ها مال کشاورزان است اما کاه آن متعقل به چارپایان است. برای ما ننگ است که در این استان با این همه ظرفیت، شاهد واردات گسترده علوفه دامی به این استان هستیم و در مقابل کاه ها به آتش کشیده می شود.

متاسفانه واردات گسترده برنج
با تدبیر شایسته استاندار مازندران، ورود برنج خارجی به استان ممنوع شده است اما کافی نیست و باید در سطح کشور در ایام برداشت برنج واردات برنج خارجی ممنوع شود.

مساله زکات که در اسلام مورد تاکید قرار گرفته است. زکات شالی زکاتی مستحب است اما برکات عظیمی برای مومنان و کشاورزان می تواند در پی داشته باشد. کشاورزان در زندگی خود حساب و کتاب دینی و به ویژه در زمینه زکات داشته باشند.

لزوم مبارزه با فساد اقتصادی ؛ مساله خواست عمومی و به ویژه رهبر معظم انقلاب و آحاد مومنان مبارزه با فساد است. در کنار تدابیر اقتصادی مبارزه با فساد اقتصادی را جدی بگیرند. مبارزه با فساد زمینه اعتماد بیشتر را در جامعه ایجاد می کند. همه آحاد جامعه تقاضای جدی دارند با تمام وجود و آهنگ مبارزه با فساد را فریاد می زنند. 700 میلیون دلار را دولت به کسی می دهند که گوشت وارد کند و معلوم نیست این پول ها کجا رفت. دست های خبیث و عناصر آلوده معرفی شوند.قوه قضاییه دست دست نکند و حقوق متهم را که تعداد معدودی نیستند را مد نظر قرار می دهید و خدای ناکرده حقوق علوم 80 میلیونی را نادیده نگیرید. مبارزه با فساد توسط سران قوا باید جدی گرفته شود. مبارزه با فساد اقتصادی، پشتیبان طرح های اقتصادی کشور و امید بخش برای مردم و هم وحدت آفرین است.
دولت های شرایط ویژه اقتصادی در کشور اعلام کند. در قالب لایحه ای و یا طرحی وضعیت ویژه اقتصادی در کشور ایجاد شود و با تسلط دولت بر فضای اقتصاد دست های آلوده را قطع شود. ما باید حالت ویژه جنگی در زمینه اقتصادی در کشور بگیرید.

شنیده شده است دولت عراق اعلام همکاری برای تحریم های آمریکا علیه ایران را اعلام کرده است. ما عرب ها را به غیرت و حق شناسی می شناسیم. وقتی نیروهای داعش به بغداد و نزدیکی اربیل رسیدند و قصد تصرف آن را داشتند، دولت عراق و دولت اقلیم به ارزه افتادند و از ایران درخواست کردند که به داد آن ها برسد. امروز دولت عراق در برابر شهدای ایرانی که برای حل مشکل عراق در مقابل داعش، شهید شده اند چه جوابی می دهد؟ اعلام همکاری دولت عراق با آمریکا علیه ایران برای ما پذیرفتنی نیست. این صحنه ای ناجوانمردانه است .دولت عراق تامل بیشتری کند.
@mosallababol

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 4 =