خطبه های 5 مرداد 1397

نماز سیاسی عبادی جمعه دارالمومنین بابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین مجتبی روحانی ، امام جمعه بابل در مصلای بزرگ جمعه برگزار شد.
گزیده خطبه های  5مرداد 1397  ؛
امام جمعه بابل با گرامیداشت سالروز نمازجمعه در 5 مرداد، گفت: نمازجمعه گرد وغبارهای زیادی را از چهره نظام اسلامی پاک کرد. نمازجمعه از لوازم حکومت اسلامی است و عملی عبادی و حاکمیتی محسوب می شود.نمازجمعه وحدت دهنده دلها و قلب های عموم مسلمانان و بصیرت افزایی امت اسلامی در زمینه معرفت بیشتر جامعه است. با تمام وجود از همه نمازگزاران عزیز که در روزهای گرم و سرد حضوری باشکوه در نمازجمعه دارند، تقدیر می کنم. برخی از نمازگزاران عزیز تا آخرین لحظات عمر خود به رغم مشکلات جسمی و کهولت سن در نمازجمعه حضور پیدا می کردند و خداوند آن ها را غریق رحمت قرار دهد.

روز فنی و حرفه ای ؛ از خدمات ارزشمند سازمان فنی و حرفه ای در کشور تقدیر می کنم ،هر جوانی که حرفه ای فنی را یاد گرفت این حرفه زمینه توانمند سازی او را فراهم می کند. آن دسته که در مراکز فنی و حرفه ای با یاد گرفتن و گذراندن دوره ای، گره ای از زندگی خود باز می کنند، صمیمانه تقدیر می کنم. امید این دارم تا مجموعه فنی و حرفه ای گسترده تر شود و علاقمندان را آموزش دهد و زمینه توانمندی را فراهم کند.

دستگیری برخی از اخلال کنندگان اقتصاد کشور و مدیران متخلف ؛ سخنان سخنگوی قوه قضاییه در خصوص برخی از فسادهای اخیر در مسائل ارزی و واردات ، صحنه ها تاسف بار است . بسیاری از مشکلات کشور ریشه در مدیریت های داخلی بر می گردد و ربطی به تحریم ها ندارد.

انتقاد از انتصاب مدیران نالایق؛ متاسفانه بسیاری از مدیران بر اساس معیارهای سیاسی جابه جا می شوند و صلاحیت ها مطرح نیست. در سال 1967 در کشور ایتالیا همین مشکل جابه جایی مدیران و مسؤولان بود اما نتیجه این وضعیت موجب شد تا همه احزاب تصمیم جدی گرفتند که مدیران را ثابت نگه دارند و مدیریت ها بر اساس معیارهای مشخصی انتخاب شوند. با تغییر دولت،  آبدارچی یک بخشداری را به دلیل همجناح نبودن تغییر می دهند. در مازندران برخی از مدیران نالایق به دلیل مسائل جناحی در استان سرکار آمدند. برخی از مدیران ذره ای لیاقت نداشتند و با مسائل و وابستگی ها روی کار آمدند. هر نماینده ای هر یک نفر را در آستین خود برای مدیریت دستگاه های اجرایی دارد و مسؤولان را در رده های بالا تحت فشار می گذارند. اگر مدیران با معیار انقلاب اسلامی سنجیده شوند بسیاری از مدیران باید بروند.برخی مسؤولیت را طعمه قرار دادند. عدم نظارت دقیق و کامل باعث برخی از خیانت ها در کشور می شود. از ریاست قوه قضاییه درخواست داریم با تشکیل دادگاه های انقلابی با اخلالگران اقتصادی برخورد شود و بالاترین مجازات برای آن ها در نظر گرفته شود.

سخنان وزیر خارجه آمریکا در جمع عناصر ضد انقلاب در آمریکا یک مشت ایرانی هایی که اصلا یادشان رفت که ایرانی هستند و الان تبدیل به فسیل شده اند، نشانه عجز آن ها بود. رجز خوانی آمریکایی علیه ما نشانه ناتوانی آن ها در مقابل انقلاب اسلامی است. از بین بردن انقلاب اسلامی توسط آمریکا یک خواب تعبیر ناشدنی است . رویا اشکال ندارد انسان در عالم خواب خیلی چیزها می بیند. این سخنان تنها دادن یک امید برای مگر یک مشت افراد وامانده که امیدشان به آمریکا است، بود.

@mosallababol

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 85 = 91