خطبه ها نمازجمعه بابل 12 آبان 1396

نمازجمعه بابل به امامت حجت الاسلام و المسلمین مجتبی روحانی، امام جمعه بابل IMG_5191 برگزار شد

گزیده از خطبه ها:
پیاده روی و زیارت اربعین، در مسیر اربعین انتظار است. سال گذشته بالای بیست میلیون در زیارت اربعین شرکت کردند و این زیارت اربعین، زیارت مهدویت است. اربعین زمینه ساز تحقق ظهور امام عصر(عج) است. اربعین میثاق جمعی عاشقان سیدالشهدا(ع) برای اهتزاز پرچم مهدوی در سطح دنیا است.از آحاد مردم که با کمک های خود به ستاد اربعین سعی در خدمت به زائران سیدالشهدا نمودند، تقدیر می کنم.دو موکب اسکان -پذیرایی و موکب درمان با عنایت های شما مورد حمایت قرار گرفت و خوشبختانه امسال ظرفیت اسکان زائران بسیار بهتر از سال های گذشته شده است.زائران شبانه روز پذیرایی و اطعام می شوند و این به برکت عنایت شما مردم بزرگوار است و زمینه گره گشایی را فراهم کرد
از عزیزان صندوق توسعه عصر شمال و دیگر مراکز که به این حرکت کمک کردند، تقدیر می کنم.هنوز هم دیر نشده است و عزیزانی که در توان آن ها است هزینه یک زائر را بدهند  تا در ثواب زیارت اربعین سهیم باشند و از مشکلات این ستاد گره گشایی شود.روز ملی مبارزه با استکبار و به عبارت دیگر مرگ بر آمریکا است. مناسبت های 13 آبان هر یک نشان از نقش استکبار و به ویژه آمریکا علیه ملت ما دارد.روز 13 آبان طنین مرگ بر آمریکا در سراسر کشور بلند می شود که نشان از انزجار ملت ما از سیاست های خصمانه استکباری آمریکا است.
این روزها نظام آمریکا در حال رجز خوانی علیه ملت ما است آمریکا به دنبال اجرای قانون مادر تحریم ها است که تمام تحریم هایی  که در برجام متعهد شده بودند را لغو کنند و همه آن ها را برگرادانند.آمریکا با قانون کاستا می خواهد پشت پا به همه آن تعهدهای خود بزند. برخی در داخل می خواهند که بگویند که چون آمریکا با سپاه تعارض دارد، می خواهد این تحریم ها را برگرداند.
سپاه یکی از نیروهای مسلح نظام اسلامی است و مشکل آنها سپاه نیست بلکه آنها با ملت ما دشمنی دارند. آنها عصبانی از خنثی شدن تمام توطئه های آنها توسط نیروهای انقلاب در منطقه هستند. برخی ها در مطبوعات داخلی می گویند که اگر سپاه کوتاه بیاید آمریکا دست از تعارض بر می دارد. آمریکایی ها ملت ما را ملت تروریست و دشمن خود می دانند. در محاسبات اشتباه نکنید.
با توجه به قانون کاستا باید به صراحت اعلام شود که جام برجام شکسته شده است اما با این حال نمی دانم که چرا عده ای به دنبال پیوند زدن جام شکسته و خرد شده برجام هستند با اجرای قانون کاتسا از برجام چیزی برجا نمی ماند و باید قانون مجلس شورای اسلامی درخصوص پسا برجام به اجرا در بیاید.
در برخی رسانه های اینگونه القا می کنند که شخص ترامپ با ملت ایران دشمنی دارد.ترامپ ممکن است در رفتار شخصی شان تفاوت هایی برقرار باشد اما مشکل ما با نظام استکباری و سلطه گری آمریکا است.رئسای جمهور آمریکا افرادی هستند که در این نظام انتخاب شدند و مجریان این نظام استکباری هستند. تا خوی استکباری برقرار است ملت ما دست از مرگ بر آمریکا برنمی دارد.باید تدبیرهای لازم در مقابل توطئه های آمریکا انجام باشد.باید مادرتدبیرها درمقابل مادر تحریم های آمریکا به اجرا در بیاید.ملت ما قدرتمندانه با مقاومت خود تمام تهدید های را پشت سر می گذارد و موجب خفت، ذلت و روسیاهی دشمنان را فراهم می نماید.ملت مقاوم ما هیچ گونه نگرانی از فشارهای آمریکا ندارد.
این روزها بسیاری از مردم درگیر با مشکل برخی موسسات مالی اعتباری هستند که اموال مردم را که در آن ها سپرده گذاری شده است، نمی توانند پس بدهند. هر روز برخی مال باختگان موسسات مالی اعتباری ورشکسته به دفتر من می آیند و به دنبال حل مشکلات خود هستند. یک موسسه با تدبیری اش سرمایه مردم را نابود می کند و فحش آن را نظام اسلامی می خورد. مردم سرمایه حیاتی را در موسسات اعتباری گذاشتند و چه بسا این مشکلات امنیت ما را مورد مخاطره قرار بدهد . بانک مرکزی هر چه سریعتر تدبیری بیاندیشد و بیش از این دست روی دست نگذارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 5 =