خلاصه خطبه های نمازجمعه بابل 24 آذر 1396

نمازجمعه دارالمومنین شهرستان بابل 24 آذر 1396 به امامت حجت الاسلام والمسلمین مجتبی روحانی، امام جمعه بابل در مصلای بزرگ شهرستان بابل برگزار شد.

گزیده از خطبه های امروز،
اسراف در جامعه ما بسیار زیاد است و متاسفانه بسیاری از زباله ها مملو از مواد غذایی اضافی مصرف شده است. برخی بسیار بریز و بپاش دارند و به رعایت صرفه جویی و به اندازه مصرف کردن توجه نمی کنند اما در مقابل برخی ها در مصرف بخل می ورزند اما نگاه اسلام میانه روی است و به مقدار مورد نیاز باید استفاده شود.برخی از افراد ساعت ها پای آیینه مشغول به رسیدن به سرو وضع خود می شوند اما در مقابل برخی ها با ظاهری ژولیده و سرو وضع نامرتب در جامعه حاضرند اما اسلام رعایت میانه روی دارد تا افراد به اندازه مناسب و مورد نیاز ظاهر خود را مرتب کنند. از جخصوصیات مومنین افرادی هستند که بخیل نیستند و اسراف هم نمی کنند.

روز وحدت حوزه و دانشگاه – 27 آذر سالروز شهادت آیت الله شهید مفتح به عنوان بنیانگذار وحدت حوزه و دانشگاه است. شهید مفتح از مفاخر حوزه و خدمتگزار در دانشگاه بود . سعی در همافزایی میان حوزه و دانشگاه داشت اما دشمن این سرمایه بزرگ را از ما گرفت و نگذاشت این خدمات ادامه پیدا کند. وحدت حوزه و دانشگاه از آرزوهای بزرگ امام راحل بود. امام راحل هم قبل از انقلاب و در ایام مبارزه با رژیم ستمشاهی و هم بعد از انقلاب نگاه ویژه ای به حوزه و هم دانشگاه داشت و دو قشر را مورد عنایت و توجه قرار می داد. روحانیت نقش موثر در طول تاریخ دارند.دانشگاهیان به لحاظ تخصص دانشگاهی مدیریت جامعه را در دست دارند و دشمن در صدد جداسازی این دو قشر موثر هستند. روحانیت بداند دانشگاهی یک عنصر موثر است و دانشگاهی هم از فعالیت های حوزه آشنا شود.روز وحدت حوزه و دانشگاه موج ارتباط قلبی میان حوزه و دانشگاه شد. حوزه و دانشگاه همکاری ویژه ای داشته باشند به ویژه در علوم انسانی ارتباط فکری آن ها لازم است. از سخنان قبل از خطبه مسؤول محترم نهاد رهبری در دانشگاه نوشیروانی بابل تشکر می کنم.

سفر وزیر امور خارجه انگلیس به ایران // روابط دولت انگلیس با ایران در طول تاریخ مملو از تزویر و حیله گری در امور مختلف از جمله کودتای 28 مرداد و ماجرای برجام به ملت ما است. به آنها خوشبین نباشیم. آنها در این سفر اخیر حتی آداب دیپلماتیک را رعایت نکردند. از غیرت ورزی وزیر امور خارجه در خصوص تذکر به هیات دیپلماتیک انگلیس به خاطرعدم رعایت حریم و مقررات نظام اسلامی توسط یکی از همراهان وزیر امور خارجه تشکر می کنم. با وقاحت تمام امور دو جاسوس انگلیس دو تابعیتی را پیگیری کردند.انگلیسی ها جاده صاف کن آمریکا هستند و حتی بعد از برجام اجازه یک حساب معمولی را در بانک برای سفارت ایران در انگلستان ندادند. در مسائل سیاسی و اقتصادی به فکر استفاده و چپاول ملت ما هستند.
بودجه 96// ارائه بودجه به موقع به مجلس ارائه شد و برخی نکات مثبت دارد اما متاسفانه تنظیم بودجه بر اساس اقتصاد لیبرالی و نه اقتصاد مقاومتی تنظیم شده است. دولت اقتصاد مقاومتی را در همه امور تسری بدهد. متاسفانه طرح تحول سلامت که می توانست خدمات بسیار خوبی ارائه دهد منابع مالی آن مورد توجه قرار نگرفت و متاسفانه امروز دچار مشکلات متعددی شد. ریخت و پاش های زیادی در وزارت خانه و توسط برخی مدیران انجام می گیرد جای تعجب است. افزایش بودجه مجلس شورای اسلامی جای تعجب دارد

انتقاد از ورود برنج خارجی به مازندران// برنج های خارجی در این منطقه به وفور یافت می شود. کامیون کامیون برنج های خارجی با برندهای مختلف در این مهد برنج وارد می شود. گردش اقتصادی مردم منطقه با برنج است. کامیون کامیون برنج معطر تایلندی برای مخلوط کردن با برنج داخلی وارد این منطقه می شود و این خیانت ها متاسفانه مورد برخورد جدی از سوی مسؤولان قرار نمی گیرد. چه کسی مسؤول این امر است. استاندار شخصا در این امر ورود کند. مسؤولان قضایی به جای دخالت در امور عمرانی که ربطی به آن ها ندارد در این مهم برای جلوگیری از گسترش اقتصاد حرام وارد شوند. صحنه های آلوده برای ما دردناک است و این خائنان ضربه بزرگی به اقتصاد برنج مازندران زدند.
اقدام اخیر انتقال سفارت به موج نفرت جهانی را به وجود آورد و انتفاضه جدیدی را به وجود آورد.نفرت جهانی از رژیم صهیونیستی در حال گسترش است . افکار عمومی بدون تجهیزات نظامی می توانند نابودی رژیم صهیونیستی را فراهم آورند. الَیسَ الصُّبْحُ بِقَرِیبٍ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

48 − 41 =