خلاصه خطبه های نمازجمعه 20 بهمن96 بابل

خلاصه خطبه های نمازجمعه بابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین مجتبی روحانی امام جمعه بابل
20 بهمن 1396

*نمازجمعه جبران کننده نواقص افراد است و معایب را می پوشاند و زمینه تکامل انسان را فراهم می کند. در هنگام نمازجمعه بهترین لباس خود را بپوشید و اول وقت در نمازجمعه حاضر شوید تا از برکت های این فریضه الهی بهره مند شوید.  photo_2018-02-09_22-49-33
*سی و نهمین سالگرد انقلاب اسلامی را در پیش داریم. انقلاب اسلامی بزرگترین اثر و تحول را در جهان معاصر بر جای گذاشت. نعمت بزرگ انقلاب را گرامی بدارید. بعد از گذشت سی و نه سال از انقلاب اسلامی، کسانی در این روزها در رسانه های خود درصدد القای زمزمه ناکارآمدی نظام اسلامی هستند و مرتب با تبلیغات خود از غفلت افراد سوء استفاده می کنند. متاسفانه القای دشمنان بر روی برخی از دوستان ناآگاه اثر گذاشت. انقلاب اسلامی زمینه بالندگی و ارتقای نسل انقلاب را فراهم کرد. از جمله دستاوردهای انقلاب اسلامی ارتقا تراز سیاسی ایران در سطح جهانی و جایگاه کشور ما در نظام بین المللی است. بنیان نظامی ملت ایران بعد از انقلاب ارتقای چمشگیر پیدا کرد. در سایه زحمات ها و تلاش های نسل معاصر، امروز مقتدرترین کشور در منطقه هستیم و دشمن جرات اجرایی کردن گزینه روی میز خود را ندارد. به رغم خدمات گسترده نظام، مردم گله مند از بی توجهی به ارزش های دینی هستند. گله مردم از تبعیض ها و رانت خواری ها و برخورد ضعیف با مفاسد است.
*یک جریان ناصواب و غلط موجب شده است تا مدیران صدیق نظام مورد اتهام قرار بگیرند.بسیاری از مسؤولان خدمتگذار برای مردم تلاش صادقانه انجام می دهند. اما برخی از مسؤولان خائن هستند و مسؤولیت را طعمه قرار می دهند اما بسیاری از مسؤولان و بدنه اصلی کشور سالم است. راه حل درمان کشور این است که به فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی توجه شود. مدیریت نیروهای انقلابی در کشور را باید جدی گرفته شود. و اگر مدیریت ها به این افراد سپرده شود، مشکلات کشور حل خواهد شد. اقتصاد مقاومتی و توجه به ظرفیت های داخلی می تواند توطئه های دشمنان را به ویژه در حوزه اقتصاد ناکارآمد کند.
*امروز میز خدمت در مصلای جمعه با حضور مسؤولان ادارات به ابتکار فرماندار محترم برگزار شد تا این عزیزان درس خدمتگذاری را به اجرا در بیاورند و از آن ها صمیمانه تقدیر و تشکر می کنم.
*حضور در راهپیمایی را 22 بهمن را جدی بگیرید و با حضور پرشور در راهپیمایی انسجام و وحدت و حفاظت از نظام اسلامی را نشان بدهید. از مردم روستای شهید پرور هریکنده که در قالب یک کاروان بزرگ خود را به پای پیاده  به نمازجمعه رساندند، تقدیر می کنم. از حضور خادمان آستانه امامزاده قاسم که به صورت جمعی حضور پیدا کردند، نیز تشکر می کنم.
*امشب همایش بزرگ مسجد و انقلاب اسلامی در مسجد جامع برگزار می شود و این به لحاظ نقش مهم مسجد در انقلاب اسلامی و جایگاه آن است.
*یک شرکت کره ای، که با در اختیار گرفتن بازار کشور از خون مردم ما مکید و بساط فروش محصولات خود را فراهم کرد و برای چند گوشی تلفن همراه به ورزشکاران به ملت ما اهانت کرد، از مسؤولان می خواهم که با برخورد جدی و محکم با این شرکت به گونه ای انجام دهند تا هیچ شرکتی جرات دهن کجی را به ملت ما فراهم نکند.
@mosallababol

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 1 = 2