خلاصه خطبه های نمازجمعه 3 شهریور 1396

گزیده ای متن سخنرانی خطبه های نمازجمعه بابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین مجتبی روحانی

اهمیت نمازجمعه/ حضور در نمازجمعه، از گرمی قیامت برای نمازگزاران حکم می کند.
سالروز شهادت امام باقر/ امام باقر(ع) مرجعیت علمی و فقهی اهل بیت(ع) را به آن ها برگرداند. امام باقر(ع) شکافنده علوم است تا عالمان شیعه از خزانه علمی و فقهی شیعه بهره ببرند.
روز عرفه / روز عرفه از ایام المعلومات است و ایام با برکتی است که روز دعا و تضرع و گدایی به درگاه خداوند متعال محسوب می شود. در روز عرفه در در جمع گسترده حضور پیدا کنید و در صفوف مومنین همپای سید الشهدا(ع) و زائران بیت الله الحرام دعای عرفه را زمزمه کنید. روز عرفه روز رحمت الهی توام با مرحمت است.
هفته دولت / هفته دولت برای یادآوری خدمات دولت در نظام اسلامی در جامعه است. دولتمردان شهیدان رجایی و باهنر را الگوی خود قرار بدهند. از همت بلند استاندار مازندرن و مسؤولان برای خدمت رسانی به مردم تقدیر می کنم. یاد شهدای کارمند را گرامی می داریم. رابطه دولت و مردم در نظام اسلامی رابطه ای صادقانه است. دولتمردان خود را با شاخص های شهیدان رجایی و باهنر خود را تطبیق بدهند . دولتمردان مسؤولیت را طعمه خود نسازند. حقوق های نجومی از سوی برخی از مسؤولان دولت برای مردم مصیبت آور بود. ساده زیستی ، مسؤولیت پذیری در شرایط سخت و ولایتمداری ویژگی دولتمرد اسلامی است. فرهنگ سوء ظن به مسؤولان یک امرنگران کننده است هر چند ممکن است برخی خیانت کنند اما نباید به همه تعمیم داده شود. احیای فرهنگ کار برای مردم که کار را خدمت می داند، در نظام اسلامی باید احیا و تبیین شود.
نمازعید قربان / در جمعه بعد به دلیل تقارن روز جمعه با عید قربان، نمازجمعه خوانده نمی شود و نمازعید قربان راس ساعت 8 صبح برگزار می شود. مردم حضوری گسترده و پرشور در نمازعید قربان داشته باشند.
تقدیر از شهردار سابق بابل / از فعالیت ها و تلاش های آقای بیژنی، شهردار سابق بابل تقدیر می کنم . زحمات و خدمات ایشان که متاسفانه فرصت چندانی برای خدمت پیدا نکرد برای مردم قابل توجه و درک است. فعالیت ها و تلاش های آقای بیژنی موجب پشتیبانی مردمی از ایشان را فراهم کرد.بسیاری از مردم و طبقات مختلف از من خواستند که از زحمات آقای مهندس بیژنی تقدیر کنم
آخرین خدمت آقای بیژنی در راه اندازی پارک نیلوفر آبی یک فرصت خوب برای تفریح و گذراندن اوقات فراغت مردم بابل را فراهم ساخت. از اعضای شورای اسلامی شهر بابل که پشتیبانی از آقای بیژنی را فراهم ساخت، تقدیر می کنم .
امیدواریم که مردم بابل شاهد استمرار این خدمات رسانی باشند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 2 = 3