خلاصه خطبه های نمازجمعه 30 آذر97

نمازسیاسی عبادی جمعه این هفته دارالمومنین بابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین مجتبی روحانی در مصلای بزرگ بابل برگزار شد.
گزیده خطبه های این هفته 30 آذر 1397:

نمازجمعه مایه کور شدن چشم دشمنان اسلام را فراهم می کند و شکوه و عزت عظمت به امت اسلامی می بخشد.
امسال چهلمین سال انقلاب اسلامی است. عدد چهل نشان دهنده پختگی انقلاب است و ابدا نشان دهنده پیری آن نیست. انقلاب در چهل سالگی خود بعد از گذشتن فراز و نشیب و کسب تجربیات زیاد به کارآمدی و شکوه و عظمت می رسد. با تجربیات چهل سال، انقلاب قدرتمندتر و باشکوه تر و عزتمند تر در آینده عمل می کند. تمام حم دشمنان این است که انقلاب در چهلمین سال خود به بحران دچار شود و انقلاب به جشن چهل سالگی خود نرسد. به کوری چشم دشمنان انقلاب اسلامی جشن بزرگ40 سالگی خود را باشکوه برگزار می کند. از اولین روزهای انقلاب دشمنان ما از نزدیک بودن سقوط انقلاب تاکید می کردند اما به رغم همه توطئه ها انقلاب هر روز تنومند تر شد و امروز به چهل سالگی خود رسیده است.
در این روزها در ارتباط با فشار اقتصادی در کشور نگرانی هایی وجود دارد. آنچه که در عرصه اقتصادی می بینیم این همه جهش شدید قیمت ها از چند ما قبل تاکنون زندگی مردم تحت فشار است. دشمنان در سال 88 در قالب شورش های خیابانی خواستند قرار بدهند و به رغم همه تدابیر آن ها حضور قدرتمندانه مردم و تدابیر رهبرمعظم انقلاب اسلامی آن ها را از جامعه پاک کرد.
برخی ها بیان می کنند که عناصر فتنه گرسال88 درصدد هستند با فتنه اقتصادی مردم را تحت فشارقرار دهند.هر چند من آن را بدبینامه می دانم اما باید به این نگرانی ها با تدبیر درست و حل مشکلات اقتصادی توسط دولت و مجلس پاسخ داده شود. بخشی این مسائل اقتصادی ناشی از از قاچاق کالا در کشور است. چگونه یک خبرنگار با دوربین ساده خود لوله های زیاد قاچاق سوخت را در سواحل کشف می کند اما اما مسؤولان امر این ها را نمی بینند!چگونه قاچاق دام ها موجب خروج گوشت و دام از کشور می شود و سبب گرانی گوشت در کشور شده است. دشمنان با بی تدبیری ها و سوء مدیریت دنبال فضای ناامید کننده در کشور است. این بی تدبیری ها هیچ توجیهی ندارد باید مسؤولان مرحمی بر دردهای اقتصادی مردم بگذارند و مشکلات را از پیش پای مردم بردارند.
به فرموده امام راحل مجلس شورای اسلامی عصاره فضایل ملت و برآمده از الله اکبر مردم است. دست به دست شدن فیلمی از یکی از نمایندگان زیاده خواه در سطح کشور موجب رسوایی این دسته از نمایندگان شده است. از برخی از نمایندگان زیاده طلب که در جلوی دوربین قرار گرفت و برملا شد. خدا می داند چقدر صحنه هایی هست که دوربین پروردگار می گیرد اما خدا آبروی آن ها را حفظ می کند. خیانت ها و زیاده طلبی های نمایندگان مجلس خجالت آور است. مجلسی که سعی می کند نسبت به سازمان ها بر اساس حق خودش تحقیق و تفحص کند. ریاست مجلس شجاعت به خرج بدهد و گروهی برای تحقیق و تفحص رفتار نمایندگان با رای نمایندگان تشکیل شود تا وضعیت نمایندگان با معیارهای تعیین شده امام راحل برای مجلس تطبیق داده شود.هر چند نمایندگان خدوم هم وجود دارند.
خبرهای خوشی از منطقه غرب آسیا به گوش می رسد. این خبرهای خوش ثمره مقاومت است. رئیس جمهور بدبخت و بیچاره آمریکا با هفت هزار نیروی نظامی عقب نشینی می کند و ترامپ خفت را به جان خرید و سربازان آمریکایی به تدریج به پادگان های خود ببر می گردند.کشورهای عربی که به تدریج به دنبال ایجاد روابط با نظام سوریه هستند. دولت سودان که امروز نیروهای نظامی در قالب مزدوران سعودی در یمن دارد، با هیاتی عالی رتبه وارد سوریه شد.
مذاکرات در سوئد پیروزی برای مقاومت یمن بود. آل سعود و اتحاد عبری، عربی و غربی که فکر می کردند ظرف 4 هفته انصارالله را نابود می کنند اما پیروز نشدند و این جنگ تحمیلی علیه انصارالله و مردم یمن 4 سال طول کشید. برغم همه فشارهای سنگین و جنایت های بی شماری که علیه مردم یمن فراهم شد ، دمشنان انصارالله را به رسمیت شناختند و این ثمرات و برکات مقاومت است.
در شب یلدا برای نشر و تبیین ارزش های بزرگ الهی که از جمله آن صله رحم است، استفاده کنید . نزد بزرگترهای خود بروید و صله رحم را احیا کنید و این فرصت های خود و سنت های ارزشمند را تقویت کنید و اسلام آن را تقویت کرد تا زمینه استحکام درونی جامعه ما فراهم شود.
@mosallababol

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 1 =