خلاصه خطبه های نمازجمعه 5 آبان 1396

خلاصه خطبه های نمازجمعه دارالمومنین بابل به امامت موقت حجت الاسلام ناصر شکریان
5 آبان 1396

?بانوان امروز در امتداد ایثارگری و مجاهدت رزمندگان هشت سال دفاع مقدس در خط مقدم جبهه فرهنگی قرار دارند. اگر در هشت سال دفاع مقدس جوانان بسیجی در خط مقدم و جبهه ها با خون خود در مقابل استکبار ایستادند، خواهران با حجاب خود در خط مقدم مقابله با شبیخون فرهنگی قرار بگیرند. امروز پرچم مبارزه، پرچم حجاب و عفاف است. دشمن به دنبال این است که افراد محجبه از داشتن حجاب و چادر خجالت بکشند و بی حجابی را یک فرهنگ غالب معرفی نمایند.

?بیش از بیست میلیون از 60 کشور دنیا امروز به سمت کربلا حرکت می کنند تا باشکوه ترین تجمع انسانی دنیا را با محوریت سیدالشهدا(ع) رقم بزنند. اجتماع بزرگ اربعین وعظمت آن با عنایت خداوند رقم زده شده است و دوست و دشمن از گسترش هر ساله آن تعجب می کنند.اربعین حسینی مقدمه ظهور و تمرینی برای حمایت از انقلاب مهدوی است. از علائم شعیان به روایت امام عسکری زیارت اربعین است که فرصتی برای بیعت برای امام عصر(عج) محسوب می شود.آنها که می توانند با حضور در مراسم اربعین، اسمشان را در عظمت دستگاه حسینی درج کنند.
? آنهایی که برای حضور در اربعین نمی توانند حضور پیدا کنند، برای خود نائب بگیرند و حتی با کمک های مالی و غیر نقدی به موکب ها و ستادهای اربعین، در این امر مشارکت نمایید. کمک به ستاد اربعین و موکب های اربعین حداقل مشارکت در این مراسم بزرگ و عظمت سیدالشهدا(ع) است.

?متاسفانه برخی از مسؤولان اقدام به گران کردن هزینه سفر اربعین گرفته اند و نظر صریح و اعلام معاون وزیر راه برای دو برابر کردن کرایه اربعین جای تاسف دارد. نباید با اربعین کاسب کارانه برخورد شود. دستگاه امام حسین سیاسی نیست و مسؤولان موظف به ایحجاد تهمیدات سفر بیش از دو میلیون ایرانی برای مراسم اربعین هستند . به عنوان یک ایرانی در قیاس دو اظهار نظر مسؤول ایرانی و عراقی در حوزه حمل و نقل را برای خدمات رسانی به مسافران خجالت کشیدم. وزیر حمل و نقل عراق از رایگان شدن حمل و نقل دولتی عراق برای زائران اربعین می گوید اما طرف ایرانی برای گران شدن هزینه های کرایه از باید ها صحبت می کند.
? گران شدن سفر اربعین باعث ایجاد مانع برای بسیاری از آرزومندان زیارت سیدالشهدا(ع) به ویژه جوانان می شود و دلسوزانه نصیحت می کنم. هزینه های کرایه بلیط هواپیما و کرایه ها بسیار بیشتر از دو برابر شده است و مردم از این وضعیت نگران هستند.

?سالروز شهادت عمار یاسر به عنوان مشعل دار بصیرت افزایی را گرامی می داریم. امروز جامعه ما نیاز به عمارها دارد تا امام امت احساس تنهایی نکند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

48 + = 57