خلاصه خطبه های 21 اردیبهشت 1397

نماز سیاسی عبادی جمعه 21 اردیبهشت 97 به امامت حجت الاسلام والمسلمین مجتبی روحانی در مصلای بزرگ بابل برگزار شد.
گزیده خطبه ها ؛
استقبال از ماه مبارک رمضان//

از همین الان برای استقبال و بهره گیری از فضیلت ماه رمضان آمادگی پیدا کنید. سنت افطار دهی جمعی در مساجد و اماکن عمومی ترویج شود. استغفار و طلب مغفرت الهی در ماه رمضان را از دست ندهید. لزوم دقت برای حفظ حرمت ماه رمضان از سوی مسؤولان صورت گیرد. و با حرمت شکننان این ماه برخورد شود. مساجد برای پذیرایی و حضور مومنان روزه دار در ماه مبارک رمضان آماده شوند و از سخنرانان قوی و امامان جماعت بهره بگیرند. متاسفانه در سال های اخیر در شب های ماه مبارک رمضان رقبای مساجد زیاد شده اند. از مسابقات ورزشی و جام های رمضان تا قهوه ها خانه ها و سریال های تلویزیون .و باید در این خصوص تدبیر شود.

خروج آمریکا از برجام //
آمریکایی ها اصلا وارد برجام نشده بودند که از آن خارج شوند. تحریم ها بعد از برجام در دوران رئیس جمهور قبلی افزوده شده بود از خارج گود تهدیدها را انجام می دادند. دوران دولت اوباما اجازه هر گونه ارتباطات بین بانکی وسرمایه گذاری را نداد. این ساده ترین امر در برجام بود. اثبات منطق رهبر معظم انقلاب در این زمینه بود. منطقی که رهبر معظم انقلاب به عینه به اثبات رسید. چندی قبل آمریکا از قراداد پاریس در خصوص آب و هوا خارج شد. باید بر نیروهای داخلی در کشور تکیه شود و به هیچ وجه به آن ها تکیه نشود. نباید انتظار دستاورد برجام را از غربی ها داشت. نباید فریب لبخند دشمن را خورد. لبخند دشمن از هر نگاهی تلخ تر است. رفتار دشمن نشان داد که این منطق صحیح است. به رغم خارج شدن آمریکا، رئیس جمهور از خارج شدن یک عضو مزاحم می گوید و باز بر دشمن خارجی و اروپایی ها تکیه می شود. یکی از عواملی سرعت خرج ترامپ از برجام، نقش اروپایی ها است. بین آمریکا و اروپا در این ایام نقش تقسیم شده است. مقام های اروپایی و غربی اعلام کردند که مسائل موشکی و منطقه ای در برجام گنجانده شود و این خیال آمریکا را راحت کرد. مقام های غربی و نگاه های ملتمسانه به غرب برای ماندن آنها در برجام زیبنده نیست.
در سایه خارج آمریکا سرمایه به دست آوردیم به دنیا به اثبات رسید و چهره ننگین آمریکا را برملا شد که این ها قابل اعتماد نیستند. پیامد برجام برای ملت ما تحریم ها که برخی مشکلات را در کشور به وجود می آورد.
برخی می خواهند بعد از برجام با اعلام فضای جنگ در جامعه التهاب آفرینی کنند اما دقیقا نفس خروج آن ها از برجام نشان داد که آن ها ذره ای امید برای عملیات نظامی ندارند .ایران هشتمین قدرت نظامی دنیا ایران است و این اقتدار اجازه کوچکترین نگاه چپ را نمی دهد.چهل سال است که ما در تحریم و فشار آمریکا هستیم اما روز به روز پیشرفت کردیم و هیچ غلطی نتوانستند بکنند و ما به پیشرفت های شگرفی رسیدیم. ملت ما کره شمالی انیست که بعد از این همه جنجال و ادعا اینچنین عقب نشینی کند. ملت ایران ساعت خود را با هیچ کشور دیگر تنظیم نمی کند. شعار مرگ برآمریکا برای آن ها سخت و ناگوار است و وقتی این شعار را می شنوند از درون خرد می شوند. مردم تا جان دارند در مقابل آمریکا خواهند ایستاد و تا اضمحلال قدرت آمریکا دست از شعار مرگ  بر آمریکا بر نمی دارند.ما اقدامات دشمن را با انسجام و وحدت در کشور و اتحاد در مقابل آن ها خنثی می کنیم و مانند مشتی بر دهان آن ها خواهیم کوبید.

جریان مقاومت در لبنان پیروز شد و امروز جریان مقاومت در سراسر این کشور فراگیر شد و توانست بالاترین رای را به دست آورد.مقاومت روز به روز قوی تر می شود و مشت مقاومت بر فرق استکبار و دشمنان فرود خواهد آمد. و حقیقتا راه حقیقی پیروزی بر دشمن مقاومت است.
@MOSALLABABOL

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − = 10