خلاصه خطبه های 31 فروردین 1397

نماز سیاسی عبادی جمعه دارالمومنین بابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین حاج مجتبی روحانی، امام جمعه بابل در مصلای بزرگ بابل برگزار شد.

گزیده خطبه های  31 فروردین 1397 ؛

آفرین بر آن هایی که در شاخه های طوبی در ماه شعبان متصل می شوند
فرصت های ارزشمند و لحظات با برکت ماه شعبان را از دست نمی دهند.
جلوه های ماه شعبان وخیرات در این ماه گسترده است که هر کسی می تواند شعبه شعبه جلوه های برکات را مورد استفاده قرار دهد و این فضایل گسترده که در روایات مورد تاکید قرار گرفته است، استفاده کند.
موالید با برکت ماه شعبان // ولادت حضرت سیدالشهدا(ع) روز با برکت و بزرگی در ماه شعبان است که به درستی به نام روز پاسدار نامگذاری شده است. روز پاسدار را به پاسداران و رهبر معظم انقلاب تبریک عرض می کنم در کلام امام راحل، اگر سپاه نبود، کشور هم نبود و این حقیقت و واقعیت در طول عمر 4 دهه انقلاب به اثبات رسید. متاسفانه شاهد برخی بی مهری ها و هتاکی ها به سپاه هستیم. در مراسم رژه در 29 فروردین روز ارتش ، تعرض به نهاد مقدس سپاه توسط ریاست جمهوری جای تاسف دارد. در سایه جانفشانی ها و رشادت های پاسداران به ویژه در حوزه امنیت به ویژه در مبارزه با جریان های تکفیری صهیونیستی و در قالب مدافعان حرم این امنیت نصیب ما شده است. سپاه در حوزهخ خدمت رسانی در حوزه های مختلف عمرانی و درمانی خدمات شایانی را به مردم انجام داده است.
ولادت با سعادت حضرت ابوالفضل(ع) // نام گذاری روز ولادت حضرت ابوالفضل(ع) به نام روز جانباز نشان از اهمیت رشادت و جانبازی این عزیزان دارد که در تاسی به آن حضرت انجام دادند و سلامت خود را در راه آرمان ها از دست دادند.
حمایت از کالای ایرانی // نام گذاری امسال به نام حمایت از کالای ایرانی باید در همه شئون عملی شود. متاسفانه بعد از گذشت یکماه از آغاز سال، تنها به دادن شعار برای حمایت از کالای ایرانی اکتفا شد و اقدام عملی چندانی از سوی دولت و مجلس شورای اسلامی دیده نشد. تدریجی کردن امور چیزی را نصیب ما نمی کند. دستگاه های دولتی به صراحت و عملی در این خصوص کار انجام دهند. متاسفانه تبلیغات گسترده کالاهای خارجی در صدا و سیما و تابلوهای تبلیغاتی در سراسر کشور و مراکز دولتی مغایر با شعار حمایت از کالای ایرانی است. آیا با این وضع می توان شعار حمایت از کالای ایرانی عملی می شود؟ ذره ذره به جای این کالاهای خارجی که مشابه داخلی دارند به فکر خریدکالاهای داخلی باشیم. برای حمایت از کالاهای ایرانی باید موانع برداشته شود و از جمله آن عدم تبلیغات کالاهای خارجی است. باید ذره ذره فرهنگ استفاده از کالای ایرانی در جامعه ما حاکم شود.

مدت ها است که برخی از محافل کسانی نداشتن کنسرت در بابل را فریاد می زنند. انگار همه چیز داریم و فقط کنسرت نداریم و فردی می گوید که این تابو را در بابل بشکنیم. برای من جای تعجب است آیا سد بزرگ این شهرستان مساله کنسرت است؟ این شهرستانی که این همه جوان بیکار و این همه محرومیت دارد آیا تمام این مسائل فراموش شد و فقط کنسرت باقی مانده است؟!!!! نمی گویم از چه قشری این کار را دنبال می کنند؟ من تاسف می خورم که اگر این سینه زدن ها وبرنامه ریزی برای مشکلات دیگر می شد ، این مشکلات را امروز نداشتیم. اگر بر روی بیکاری ، نابسامانی و محرومیت های عمرانی و ورزش که شهرستان بابل این همه پیگیری می شد این مشکلات حل می شد. از در و دیوار این کشور ندای موسیقی بلند است و تمام شبکه های تلویزیون برنامه انواع موسیقی و خواننده دارند. در بهترین اوقات مشغول نواختن و خواندن هستند.

چند روز قبل برای افتتاح منازل ساخته شده توسط مردم بابل در روستای زلزله زده کوئیک عزیز در شهرستان سر پل ذهاب سر زدم و منازل تحویل این عزیزان شد. پیام و سلام امام جمعه سرپل ذهاب و مردم این روستا را که با هزینه خیران و صندوق قرض الحسنه توسعه عصر شمال و توسط قرارگاه سازندگی شهید متوسلیان در حال اجرا است، را خدمت مردم بابل عرض می کنم.
@mosallababol

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

40 + = 42