خلاصه خطبه 20 مرداد 96

نمازسیاسی عبادی جمعه  20 مرداد 1396 دارالمومنین بابل به امامت حجت الاسلام و المسلمین مجتبی روحانی، امام جمعه بابل در مصلای بزرگ جمعه برگزار شد.
خلاصه خطبه های امروز بابل:
تجلیل مقام آزادگان/
صبر و مفاومت آزادگان در دوران اسارت قابل تجلیل است. آزادگان حامل عزت و فرهنگ مقاومت هستند و باید این عزت را در خانواده خود نگه بدارند و با نگارش خاطرات خود آن را به دیگران انتقال دهند تا نسل های بعد قدردان این زحمات باشد و فرهنگ مقاومت به آنها منتقل شود. امروز فرهنگ مقاومت تعالی بخش عظمت  ماست و هر چه داریم از فرهنگ مقاومت است.
تقدیر از تلاش های خبرنگاران/
خبرنگاران تلاشگران عرصه رسانه با زحمات و تلاش های خود انتقال دهنده دردها و مشکلات جامعه به مردم و مسؤولان هستند.یاد و خاطره شهید صارمی را گرامی می داریم.خبرنگار نباید قلم به مزد باشد و به نفع نیل دیگران خبر بنویستند و باید واقعیت ها را صادقانه منتقل کنند تا هم مسؤولان و هم مردم آگاهی کامل پیدا نمایند. از تلاش های خبرنگاران پیش کسوت شهرستان بابل به ویژه آقای صمد صالح طبری تقدیر می کنم.
کشت دوم برنج/
جهاد کشاورزی با ترغیب کشاورزان به کشت دوم برنج زمینه خودکفایی کشور را فراهم کنند. متاسفانه برخی ها به بهانه آماده سازی زمین برای کشت دوم به آتش زدن کاه ها اقدام می کنند و متاسفانه امسال این اقدان بیش از سال های گذشته بود. اقدام بخشنامه ای برای ممانعت از آتش زدن کاه ها فایده ای ندارد و باید جلوی این خسارت بزرگ گرفته شود. کاه علوفه ای بسیارمفید برای دام ها است. بخشداران، دهیاری ها و جهاد کشاورزی با جمع کردن کشاورزان راه های جمع آوری کاه ها و انتقال آن برای رشد دامپروری و خود کفایی و رشد این صنعت را آموزش دهند.
انتقاد از ورود برنج خارجی به کشور/
متاسفانه با ورود شدید برنج خارجی به مازندران برخی سودجویان اقدام به مخلوط کردن با برنج خارجی می کنند، این درد بزرگی است. برنج خارجی به وفور وارد این شهر می شود و این برنج های خارجی در منازل و انبارها برخی از تجار با برنج ایران مخلوط می کنند و به شهرهاثی دیگر می فرستند. متاسفانه شنیده شده است که تجار پاکستانی در این شهرستان حجره ای آماده کردند تا برنج پاکستانی را عرضه کنند. مخلوط کردن برنج خیانت بزرگی است و باید مسؤولان به وژه تعزیرات حکومتی با این لکه ننگ به شدت برخورد کند. زکات برنج از مستحبات برکت آفرین است.
توجه دولت جدید برای رفع مشکلات مردم /
در نظر سنجی وزارت ارشاد  از بیش از 14 هزار نفرمردم بیشترین مشکلات خود را گرانی، فقر و بیکاری و بی عدالتی و فساد اقتصادی و طلاق و بی حجابی بیان کردند و دولت حل این مشکلات را در اولویت قرار دهد.دولت وعده های حل مشکلات اساسی مردم را از یاد نبرد. دولت با کابینه تازه نفس با قوت، قدرت و تجربه چهار سال گذشته کار کند و به گونه ای نشود که بعد از چهارسال دولت در میان انبوده مشکلات تنها با یک عذرخواهی کار را به دولت بعد بسپارد.
تقدیر از نیروی انتظامی /
از نیروی انتظامی برای مقابله با بدحجابی و بی حجابی تقدیر می کنم. نیروی انتظامی برای مقابله با بی حجابی ها و بدحجابی ها یک تنه اقدام می کند. با پدیده برهنگی مقابله شود تا کسی اجازه تعرض به ارزش ها را پیدا نکند.
افتخار آفرینی دو بابلی در کنکور سراسری/
دو دانش آموز بابلی در گروه تجربی در کنکور سراسری به دست آوردند آقایان محمد رضا نادری با رتبه سوم و یاسمین میر با رتبه ششم موجب افتخار این شهرستان شدند و نشان دادند که بابل دارای ظرفیت بزرگی است و یک تنه ظرفیت یک استان را در خود جای داده است.
تقدیر از صندوق قرض الحسنه ولی عصر/ متاسفانه این صندوق به رغم تلاش های و عمری بیش از 5 دهه که توسط مرحوم آیت الله روحانی و جمعی از خیرین سال قبل از انقلاب پایه گذاری شد این روزها با کم لطفی بانک مرکزی مواجه می شود. مردم ما قدردان این صندوق و برکت آفرینی آن هستند.
جنایت داعش در خصوص شهید حججی/ آخرین شهید مدافع حرم که عناصر داعش سرش را از بدنش جدا کردند و فیلم و عکس را منتشر کردند . امثال شهید حججی و مدافعان حرم که با حضور در کیلومترها آن سوی مرزها مدافعان کشور هستند، نماینده حقیقی ما هستند نه نمایندگانی که برای عکس سلفی گرفتن با خفت و ذلت با زنی بیگانه در مجلس شورای اسلامی با یکدیگر مسابقه می دادند. شهدای مدافع  حرم مانند شهید حججی با استقامت و پایداری با جدا شدن سر از بدنش برای ما عزت می آفرینند. این شهدای مدافع حرم نمایندگان حقیقی عزت ما هستند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 1 = 1