خلاصه متن خطبه های نمازجمعه بابل 7 مهر 1396

خطبه های نمازجمعه امروز 7 مهر 1396 بابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین مجتبی روحانی، امام جمعه بابل برگزار شد.
گزیده خطبه های امروز:
سیدالشهدا(ع) سرمایه های زیادی را در قیام کربلا فدا کرد تا اسلام باقی بماند. امام حسین(ع) نگران آسیب ها و انحراف ها در جامعه اسلامی بود و این قیام ایشان در چارچوب اصلاح در میان امت اسلامی و جلوگیری از فروپاشی در جامعه اسلامی قرار می گیرد. عاشورا و قیام حسینی سرمایه عظیم عاشورا برای تکامل امت اسلامی است. انتظار این است که شاهد حضور بیشتر و پررنگ تر  دسته های ساده عزاداری و سینه  زنی سیدالشهدا(ع) باشیم. متاسفانه امسال تعداد دسته های عزاداری بسیار کمتر از سال های  قبل بود.
متاسفانه به جای دسته های سینه  زنی و عزاداری ساده اما با محتوا شاهد راه افتادن دسته های علم در قالب علم کشی فلزی در سطح شهر بابل بودیم. نمایش علم های فلزی در سطح شهر یک مساله ای بی محتوا و مشمئز کننده است که پیامی از قیام حسینی ندارد. افراد عزاداری که اقدام به نمایش علم می کنند، افرادی مخلص توام با ارادت به سیدالشهدا(ع) هستند اما باید در این کار خود تجدید نظر کنند. دسته های سینه زنی عزاداری ساده و توام با اخلاص به ساحت سیدالشهدا(ع) هستند.
دسته های زنجیر زنی با طبل های بزرگ و ابزارهای موسیقی هر روز گسترده تر می شود و این ابزارهای موسیقی شایسته محافل عزا نیست. در برخی از دسته های عزاداری متاسفانه به جای مداحی، از موسیقی و نواختن آهنگ استفاده می شود و افراد تنها با آهنگ به سر و سینه می زنند.برخی اقدام به مارش عزا می کنند که فضای حزن آمیز را در جامعه ایجاد می کند و ممکن است این موضوع مشکل نداشته باشد . دسته های عزاداری نمازاول وقت و جماعت را جدی بگیرند و تنها به نمازجماعت ظهر در روزهای عاشورا و تاسوعا اقدام نکنند بلکه حتی نمازمغرب را به صورت جماعت انجام دهند.دسته های عزاداری مقداری آب به همراه داشته باشند و هر جایی که اذان شد نمازجماعت اقامه کنند.امام حسین برای احیای نماز قیام کرد و عزیزترین افراد خود را داد تا نماز اقامه شود.
متاسفانه برخی از افراد اقدام به آرایش های مد عاشورایی می کنند. هم  آرایش کننده و آرایش شونده در عزای سیدالشهدا(ع) حیا کنند و نباید در محافل عزای حسینی این چهره های بزک کرده به عنوان تماشاچی وارد نشوند. تجمع بزرگ بزرگ عزاداران موجب نشان عظمت تشیع است. با کمال تاسف در دیار علویان هر کس برای خودش تکیه و گروهی دارد و تجمعات بزرگی نداریم و استدعا دارم مردم حضوری پرشور و عمیق در تجمع روز تاسوعای حسینی شهرستان بابل داشته باشند تا این امر در این شهر نهادینه شود و انسجام ما را بیشتر کند.
در آستانه بازگشایی مداری مساله تربیت و از آموزش و پرورش تشکر می کنم. مساله تعلیم و تربیت برای آینده کشور بسیار مهم است. از سخنرانی قبل از خطبه مدیر آموزش و پرورش بابل تقدیر می کنم.
مردم و خیرین برای کمک به ستاد اربعین کمک های خود را اهدا کنند. خوشبختانه افرادی خادم در مسیر سیدالشهدا(ع) در این شهر قدم برجسته ای برداشتند که سال گذشته هزاران نفر را با کمکهای مردمی را با نظم دقت به مردم و زائران اسکان دادند. این ستاد برای اسکان و معالجه و پذیرایی در نظر گرفته است تا در امر دارو و درمان و نیز در زمینه اسکان و پذیرایی کار کند.
داروهای اضافی منزل را به این برادران بدهید و کمکهای مالی را به این عزیزان بدهید تا شاهد باشکوه برگزار کردن مراسم جهانی اربعین حسینی باشیم. شماره حسابی برای خیرین از سوی دفتر امام جمعه در صندوق توسعه عصر شمال برای جمع آوری کمکهای مردمی اربعین حسینی در نظر گرفته  شده و به صورت متمرکز در این کار اقدام می کند.
@Mosallababol

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

66 − 59 =