خلاصه متن خطبه های نمازجمعه 5 بهمن 1397

نمازجمعه5 بهمن 1397 دارالمومنین بابل به امامت حجت الاسلام و المسمین مجتبی روحانی امام جمعه بابل در مصلای بزرگ بابل برگزار شد.

گزیده خطبه های نمازجمعه  امروز؛
بر اساس روایتی از امام صادق(ع) ارواح مومنین در غرفه های بهشت برزخی زندگی می کنند از نوشیدنها و میوه های بهشتی برزخی را می خورند و دائما دعا می کنند که پروردگارا عرصه قیامت را برپا کن تا آن وعده ای که با ما داده ای محقق گردد. ارواح کفار بعد از مرگشان در حجره هایی از آتش از طعام جهنم برزخی می خورند. خوب است انسان در قید حیات خود اموالش را خیرات کند واجبات خودش را انجام دهد و به بعد مرگش واگذار نکند.
بهمن، ماه یادآوری زحمات و برکات انقلاب اسلامی است و دهه فجر امسال با دیگر دهه ها متفاوت است زیرا ما در چله انقلاب اسلامی هستیم و باید دستاوردها و برکات انقلاب بیشتر از گذشته در جامعه بیان شود. از همه پایگاه های بسیج و دست اندرکاران هیات های مذهبی و مساجد و همه بزرگواران که دلسوز انقلاب هستند، می خواهم که22 بهمن را به صورت باشکوه جشن بگیرند. جشن ها دهه فجر باید به تناسب ایام فاطمیه گرامی داشته شود. دست کم ادارات و نهادها با نصب نوشته هایی در زمینه انقلاب اسلامی در سر درب ادارات خود از امام راحل و مقام معظم رهبری این روزهای باشکوه را گرامی بدارند.
در شهرستان بابل در مصلای جمعه از 12 بهمن نمایشگاهی در خصوص دستاوردهای انقلاب اسلامی در این شهرستان برگزار می شود. در ایام نمایشگاه دهه فجر میز خدمت مسؤولان برای پاسخگویی مستقیم به مردم برگزار می شود و مردم از این نمایشگاه استقبال کنند. بازاریان همانند سال های گذشته با نصب پارچه نوشته ها و بنرهایی در سطح شهر بابل، شور انقلابی را تجدید کنند.
جنگ جدیدی که دشمن در ابعاد رسانه ای علیه انقلاب اسلامی به راه انداخته است و آن جنگ روایت ها است. دشمن به دنبال بیان روایتی متفاوت و متضاد از انقلاب اسلامی است. گاهی انسان عملی را انجام می دهد و لی نتوانست روایتی را انجام دهد ولی دشمن روایتی دیگر را بیان می کند. دشمن به شدت از طریق رسانه های خود با بیان مستندهایی متفاوت در این خصوص وارد شده است.
تلاشهایی در کشور همانند برجام در مورد تصویب لوایحی به نام پالرمو و cft در این دولت در این کشور وجود دارد. برخی از این لوایح در این کشور ناشناخته و در مجلس تصویب نشده است اما متاسفانه شاهدیم به صورت مخفیانه در حال اجراست. مثل جریان برجام دو سال هست که برخی در کشور که اگر به برجام بپیوندیم تمام مشکلات کشور ما از بین می رود.
الان تلاش گسترده از سوی دولت و برخی نمایندگان مجلس جهت تصویت این نوع لوایح هست. سوال ما این دسته از افراد این است که اگر لوایح تصویب شود. مشکلات بانک و غیربانکی ما حل می شود و در پاسخ می گویند که خیر! پس این لوایحی به درد ما می خورد. متاسفیم کسانی با جوسازی به هر در و پیکری را می زنند که تصویب کنند. نمونه آن قضیه نامه وزرا به رهبری هست. آقایانی که دست به نگارش نامه زدید به جای نامه زدن بایستی مشکلات امور کشور را حل کنید؟  مگر رهبر معظم مطلع نیستند مگر نامه نوشتن و از رهبری مایه گرفتن و به هر دری زدن که با جوسازی و فشار تصویب این طرح را از رهبری بگیرند، جای تاسف دارد. جا دارد اینهایی که نمی فهمد که پیوستن به غرب را افتخار می کنند اینها خسارات سنگینی است که شایسته است دلسوزان نظام اسلامی از طریق راه های مشروع ابراز نگرانی کنند بگویند در این رابطه ما نگرانیم در رابطه فشار های کور چرا بعضی ها در صددند از طریق فشار این امر را تصویب کنند شایسته است به جای جو سازی و فضای روانی فضای بهتر و شایسته تری در کشور ایجاد شود. بگذارید هر جریانی مسیر قانونی خود را طی کند تا ابعاد و حقایق آن برای همه روشن شود و افراد نگران این نگرانی ها را به افراد مصر در این خصوص برسانند تا زمینه تنبه برای آن ها فراهم شود تا اینقدر فضای سنگنی را برای نظام اسلامی بوجود نیاورند.
@mosallababolIMG_7561

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

63 + = 65