خلاصه متن خطبه های 3 اسفند 97

نماز سیاسی عبادی جمعه  دارالمومنین بابل به امامت حجت الاسلام و المسلمین مجتبی روحانی، امام جمعه بابل در مصلای بزرگ این شهرستان برگزار شد.
گزیده خطبه های  (3 اسفند 1397)؛
میلاد حضرت زهرا(س) ، روز زن و روز مادر را به همه مادران که نقش مادری را جدی گرفته اند و همپای نقش فرزند این وظیفه را انجام داده اند و از شایستگی ها کم نگذاشتند، تبریک عرض می کنم.
خدمت به مادر آنقدر نافذ است که مهترین اثر را بر فرزند اثر می گذارد
اگرچه پدر ارزشمند است اما فرزند از شیره جان مادر می خورد مادر شیره جانش را به فرزند می خوراند و خود ضعیف می شود اما فرزند را قوی تر می کند، نکند فرزندان وقتی بزرگ شدند، کوچکی خود را از یاد ببرند. مادر و پدر جوانی خود را پای فرزند گذاشتند، کاری کنید که قلب مادر را خوشحال کنید.
پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به نام گام دوم حاوی مطالب ارزشمند و مهمی بود. ما در دهه پنجم انقلاب اسلامی هستیم و خط و مشی جامعه بعد از گذشت 4 دهه به کمال رسید. چهار دهه تجربه را پشت سر گذاشتیم و باید این تجربیات امید آفرین در دهه پنجم انقلاب باشد و در تمام مراکز علمی دانشگاهی و حوزه های علمیه مورد توجه صاحبان فکر اندیشه و قلم قرار بگیرد.پیشنهاد می کنم که افرادی که صاحب قلم هستند فرازی از پیام گام دوم رهبر معظم انقلاب را دستمایه یک مقاله تحلیلی و علمی قرار دهند. مخاطب پیام رهبر معظم انقلاب اگر چه آحاد ملت اسلامی است اما مخاطب اصلی جوان ها هستند وتجربیات 4 دهه انقلاب به نسل جدید منتقل شود.
از دو نکته مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی اثر انقلاب اسلامی بر معادلات جهانی در عصر حاضر است زیرا انقلاب اسلامی قدرت سومی را پدید آورد و آن قدرت اسلام و مقاومت بود. جهان غرب بی رحمانه در مقابل این قدرت ایستاده است تا نگذارد این قدرت پا بگیرد. هر چه زمان گذاشت محبوبیت نظام اسلامی افزوده شد و امروز در همه جا نقش آفرینی می کند. انقلاب اسلامی با شعار ما می توانیم شکوفایی و قدرت زیادی به ملت ما داد
رهبر معظم فرمودند اینها بایستی به نسل جدید منتقل شود.
مطلبی مهم را رهبر معظم انقلاب چند روز قبل در دیدار مردم آذربایجان فرمود که امیدوارم دست مایه و آویزه گوش دولت مردان شود که به اروپا نمی شود اعتماد کرد. در کنفرانس امنیتی مونیخ که برگزار شد سخنرانی خانم مرکل بسیار عجیب بود که درستی سخنان رهبر معظم انقلاب را که به اروپا اعتماد نکنید، را نشان داد. خانم مرکل می گوید هدف و ما و آمریکا یکی است ولی تاکتیک ما متفاوت است.. مرکل می گوید برجام یک اهرم کوچکی است که ما دائما داریم آن را حفظ می کنیم. ما و آمریکا هر دو در این مسئله مشترک خواهیم داشت نمی گذاریم برد موشک های آن بیشتر شوند نمیگذاریم که در همه جا جای پای ایرانی ها هست عراق سوریه و … ما نمی گذاریم که ایران حمایت کند.
نمی دانم که در جلسه ای که مجمع در روز شنبه گذشت چه تصمیمی برای جلسه آینده جهت بررسی FATF گرفتند مجمع تشخیص ما چه تصمیمی می خواهد بگیرد؟. نگذاریم این باج خواهان باج از ما بگیرند.
با کمال تاسف بعد از 22 بهمن بعد اون زحمتی که مردم کشیدند به حق بایستی گفت در سخت ترین شرایط آمدند. از دولت انتظار می رفت مقدار شرایط از نظر اقتصادی تغییر کند اما شاهد گران تر شدن اقلام بودیم. اینها از بی عرضگی مسئولین دولتی است. گرانی کالاها به حق برای مردم سوال است آیا دولت به این مردم که آمدن به راهپیمایی جشن انقلاب آمدند، هدیه می دهد؟ در این تورم چه توجیهی دیده می شود این نگرانی بزرگ ملت ماست چقدر شایسته است که در مورد معیشت مردم فکر بکنند.با کمال تاسف آنچه که بعد در 22 بهمن صورت گرفت شایسته مردم نبود.
از دست اندرکاران مراسم بزرگ یادواره شهدای شهرستان بابل با سخنرانی سردار رشید اسلامی سردار حاج قاسم سلیمانی تقدیر و تشکر می کنم و از حضور پرشور مردم انقلابی در این مراسم بسیار معظم هم تقدیر می کنم.

@MOSALLABABOL

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

33 + = 34