سخنان استاندار در قبل از خطبه نمازجمعه بابل

گزیده ای از سخنان قبل خطبه نمازجمعه #بابل
دکتر #ربیع_فلاح ، #استاندار_مازندران ؛
با توجه به عمق مشکلات اقتصادی در استان، از سال 92 اقتصاد را در راس برنامه های استان قرار داده شد.
بحث های فرهنگی و اجتماعی هر چند بسیار مهم و در اولویت هستند اما امروز اشتغال جوانان و رفع بیکاری و رونق اقتصادی بسیار مهم است. برای 10108 واحد تولیدی در سطح استان در طی چهار سال گذشته500میلیارد تومان تسهیلات قرار داده شد.
طی چهار سال گذشته 909 واحد تولیدی راه اندازی شد که هزینه آن بیش از 2390 میلیارد تومان بوده است. برای 5 طرح اساسی برای استان هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری شد.امحوریت اقتصاد مازندران اقتصاد کشاورزی است.
در سرمای زودرس سال گذشته اکثر باغداران دچار ضرر شدند. باغداران سیاست های دولت بر اساس قانون و تصویب مجلس شورای اسلامی باید تحت پوشش بیمه قرار گیرند و دولت حمایت غیر از این نمی تواند داشته باشد. ترغیب به بیمه کشاورزی سیاست دولت است.
در چهارسال گذشته شرایط عمومی تولید و بازار بهترین بازار در خصوص برنج شاهد بودیم. خرید تضمینی برنج در سال 93 برای حمایت از تولید برنج در استان بود.
در چهار سال گذشته 150 هزار شغل در مازندران ایجاد شد.
نرخ بیکاری مازندران بر اساس مرکز آمار کشور در بهار امسال تک رقمی شد.
مازندران به رغم مشکلات اقتصادی و تعداد زیاد بیکاران دارای جهت گیری های مثبت در زمینه اشتغال است
صادرات از سیاست های دولت است و بالای یک میایارد دلار محصولات کشاورزی و صنعتی مازندران در چهار سال گذشته از مازندران صادر شد. یکی از اقدامات دولت رفع مشکل کمبود گاز مازندران و اتصال مستقیم به شبکه سراسری گاز است.
طرح تحول سلامت موجب رفع مشکلات زیادی از بیماران شد. در سه سال گذشته بیش از هزار ملیارد تومان در سه سال گذشته برای طرح تحول سلامت از سوی دولت در مازندران هزینه شده است و این هزینه ها موجب کاهش چهارصد میلیارد توماند از هزینه درمان از جیب مردم شد.
رفع مشکلات جاده های مواصلاتی در سطح استان از رویکردهای دولت است. بابل از شهرهای دارای مشکل کم آبی بود که با تدابیر انجام شده ، امروز سی درصد بابل از آب سد البرز تامین می شود و تا پایان امسال این مقدار به 85 درصد می رسد.
تا پایان سال 96 همه روستاهای بالای 10 خانوار از نعمت گاز بهره مند می شوند. تعامل و همبستگی در مسیری ببریم که از همه سلایق استان استفاده  کنیم و نباید یک جریان در استان حاکم باشد. شهری فعال و موفق است که در داخل خودشان اتحاد و همبستگی داشته باشد.  بابل از کلان شهر مازندران و به عنوان بزرگترین شهر مازندران بابل تلاش برای جذب اعتبارات و مسائل اقتصادی داشته باشد و صف آرایی در مقابل یکدیگر و اختلاف ها موجب پس رفت و عقب افتادگی می شود.      @mosallababol

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 6 =