سخنان قبل از خطبه نمازجمعه 13 بهمن96 بابل

میثم مهدی پور مسؤول تشکل بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بابل در IMG_0034سخنان قبل از خطبه نمازجمعه  بابل:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

لاحول و لا قوه الا بالله العلی العظیم

 

ضمن عرض سلام و ادب محضر نمازگزاران محترم شهرستان بابل، از حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا روحانی و همچنین ستاد محترم نماز جمعه شهرستان بابل که بر فرمان رهبر معظم انقلاب جهت حضور دانشجویان انقلابی در تریبون های نماز جمعه لبیک گفته تشکر میکنم.

بزرگواران، دشمن همواره در چندسال گذشته سعی کرده است بلکه بتواند دانشجویان و مردم را در مقابل نظام قرار دهد، چون از تصمیم ساز بودن این قشر خبر دارد، اما موفق نشدند و بعد از این هم موفق نخواهند شد.دانشجوی انقلابی یک ویژگی منحصر بفرد دارد و آنهم نمی تواند نسبت به اتفاقات دنیا بی تفاوت باشد. از جمله وظایف دانشجو این است که مسئولان کشوری، استانی و شهری که برخی از آنها در خواب زمستانی به سر می برند را بیدار کند، باید به مسئولان گوشزد کند، یادآوری کند که وظیفه اصلی آنان چیست!!!

وظیفه اصلی مسئولین را میتوان با رجوع به سیره بنیانگذار انقلاب 22 بهمن 57 فهمید…میخواهم عرضم را با انقلاب اسلامی سال 57 شروع کنم، انقلابی که بعد از سال ها حضور و تلاش و خون دل خوردن مردم و رهبری آن عبدصالح خدا که با پشتوانه مردم قدم در این میدان گذاشته بودو البته به خواست خدای بزرگ به ثمر نشست… کشوری که انقلاب از دست رژیم وابسته و فاسد پهلوی تحویل گرفته بود، یک ویرانه تمام معنا بود، آبادانی و ظواهر و رنگ و روغن ها مربوط به شهرهای بزرگ بود. روستاها خراب، بدون جاده و راه، بدون آب، بدون برق، بدون گاز و حداقل امکانات زیستن و اوضاع کشور کلا نابسمان!  به حمدالله طبق فرمایش مقام معظم رهبری آینده ی بسیار روشنی پیش روی ماست که به سمت آن در حرکتیم.اما متاسفانه انقلاب اسلامی از همان ابتدا دچار 2 چالش یکی در خارج از کشور و دیگری در داخل کشور بوده که به کمک این مردم انقلابی در مقابل چالش خارج هیچ وقت سر خم نکردیم و به توفیق الهی لحظه ای هم در مقابل دشمنان خصوصا آمریکا و صهیونیست سرخم نخواهیم کرد…

اما با رجوع به آن امام بزرگوار میبینیم که زمانی آن چالش خارجی ممکن است اثرگذار باشد که از داخل نظام افرادی بخواهند به مانند موریانه عمل کرده و از درون نظام، کشور را آسیب پذیر کرده و راه برای مداخله و ورود آسیب خارجی باز کنند امامی که هرچه از او بگوییم کم گفته ایم، شخصیتی که از همه استکبارستیزتر و از همه آریایی تر، از همه مذهبی تر و از همه انقلابی تر بود…. انقلاب که شد می گفت : یک موی کوخ نشین بر صدها کاخ نشین ارجح است، می گفت : فاتحه دولت را آنروزی باید بخوانیم که رئیس جمهور خدای ناخواسته از آن خوی ساده زیستی بیرون برود و هزاران هزار صحبت و عملکرد ایشان که هرکدام برای ما یک درس و کتاب است… آری خمینی رفت ولی خمینی فکران ماندند و عده ای هم خواسته یا ناخواسته از آن خوی ساده زیستی خارج و به کاخ نشینی و لواسان نشینی روی آوردند و خدا عاقبت همه ما را به خیر کند، ان شاءلله….

بنده اینجا به پشتوانه آن امام اظهارتوقع می کنم، آقایان مسئول! آقایان وزیر! آقایان وکیل! آقایان مدیر! آقایان رئیس! آن روزی که حوی اشرافیگری پیدا کردیم، آن روز که فیش های نجومی با روکش های قانونی برای خودمان صادر کردیم ولی جوانان مردم را سرگردان وام های کم مقدار کردیم، آن روز که در خیابان ها مانورتجمل و اشرافی گری دادیم و با چشم خود کارگر احراج شده از کارخانه های استان را دیدیم، باید نگران روزی بودیم که عده ای با سواستفاده از درخواست و مطالبه به حق مردم چند روزی آرامش را در مهدود شهرهایی، از مردم عزیزمان سلب کنند… و این نکته را هم باید به مسئولین و دولتمردان بگویم که اگر باردیگر مردم به خیابان ها آمدند و از این جریان های فتنه انگیز اعلام برائت کردند تنها بخاطر امام و شهدا و روح زخم خورده انقلاب و شخص رهبریست…تکرار میکنم تنها بخاطر امام و شهدا و روح زخم خورده ی انقلاب و شخص رهبریست. آقایان به خود نگیرند.

بنده حق میدهم به برخی مسئولین که مطالبات مردم برایشان قابل درک نباشد، جون کسیکه حقوق 50 میلیونی میگیرد چه میداند حقوق یک میلیونی یک کارگر چیست!!! کسی که کشتی کالاهای قاچاقش در اسکله پهلو میگیرد چرا که منتصب به فلان آقاست چه میداند تولید داخل چیست!!! کسی که در کاخ زندگی میکند چه میداند سرمای سوزناک مردم زلزله زده کرمانشاه و کرمان چیست!!!  کسی که غرق در اشرافی گری گشته است چه میداند با کفش روی فرش مردم رفتن چیست!!!! کسی که با ماشین آنچنانی به اسم نماینده مجلس و عضو شوراای شهر حرکت میکندچه میداند ماشین بی کیفیت داخلی چیست!!! مردم انقلاب نکرده اند که این تبعیض ها و این نرده ها را به چشم ببینند…

روی صحبت ما هم با جناح خاصی نیست چرا که اینگونه زمامداری به رسم امویان است که دین و شریعت را فقط بخاطر ظواهر میخواهند… و اگر صدای حق طلبانه علی را شنیدید همگی متحد با هم در هر سه قوه جلوی این دلالان نان سفره ی مردم بایستید. آقایان مردم گله مندند، برای حل مشکل آنها چه اقدامی کردید؟ قوای سه گانه باید بدانند این مردم در کنار آنکه با آشوب و بخطر افتادن امنیت کشور مخالف هستند ، اما گلایه های بسیاری در مسئله اقتصادی دارند. ما حرفمان این است آقایان روزی بدون محافظ و ماشین ضدگلوله در حاشیه شهر قدم بزنند و تنها مشکل مردم را از نزدیک ببینند و مشکلات را از زبان مردم بشنوند، که چه بسا همین شنیدن مشکلات مردم از نزدیک بخش زیادی از درد مردم را تسکین دهد. بنده از همین تریبون بعد از آنکه در نامه ای رسمی دعوت کرده ایم دوباره به نمایندگان محترم و دلسوز شهرستان بابل در مجلس شورای اسلامی اعلام میکنم که بفرمایید پای درد و دل های این مردم از زبان دانشجویان بنشینید و یا به همراه آنها در خیابان ها و نقاط آسیب پذیر شهر و روستاهای اطراف راه بروید تا مردم پیگیری مشکلاتشان توسط شما را بهتر درک و لمس کنند.

مردم عزیز و شهید پرور شهرستان بابل، راه حل تمام مشکلات این کشور در دستان جوان مومن انقلابی میباشد که باید در دانشگاه ها و مراکز دولتی به این جوانان فرصت حضور داد و هر جا که افرادی با تفکر انقلابی و اقدام جهادی حاضر بودند ما موفق بوده ایم، امروز بیش از پیش به حضور امثال حاج قاسم سلیمانی در بخش های مختلف کشور نیازمندیم، سردار سلیمانی با اتکا به همین جوانانی به مانند بلباسی و طاهر و رجایی فرها توانست هیمنه پوشالی داععش را نابود سازد، اگر به این جوان اعتماد شود بدون شک بار دیگر میتواند افتخار بیافریند.

فلذا دانشجویان انقلابی ضمن اعلام پشتیبانی از قوای سه گانه نظام اعلام میدارد که در تحقق فرمایشات ولی امر مسلمین جهان در کنار شما امت شهید پرور حزب الله از ارتفاعات بندپی تا ارتفاعات دالاهو کرمانشاه تا پای جان ایستاده ایم و نخواهیم گذاشت مستکبرین عالم و نفوذی های فتنه گر آنها در داخل، انقلاب را از مسیر اصلی خود خارج کنند و آینده بدون شک ازآن ابنا الخامنه ای پس از فتح قدس شریف خواهد بود.ان شاءلله.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 11 = 17