سخنان پیش از خطبه نمازجمعه بابل 28 مهر1396

حبیب الله امیرنیا، رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان بابل در photo_2017-11-02_06-50-07 با گرامیداشت هفته تربیت بدنی و ورزش، گفت: ورزش برای نشاط و شادابی در مسیر حرکت و جنبش در مسیر پویایی انسان است.
وی افزود: عدم تحرک در کنار ضعیف شدن بدن، موجب افسردگی و پژمردگی روحی انسان می گردد و لذا تربیت بدنی و ورزش جزء لاینفک نیازهای جامعه بشری به ویژه در حوزه نوجوانان و جوانان است.
رییس اداره ورزش و جوانان بابل تاکید کرد: ورزش در کاهش سرانه سلامت جامعه و کاهش هزینه درمانی در کنار کم شدن بزهکاری در جامعه از اثرات بخش است.
وی ادامه داد: اخلاق و معنویت در کنار ورزش بسیار ضررورت و اهمیت دارد و بر این اساس اسلام نگاه ویژه ای به امر ورزش و تربیت بدنی دارد و مومن قوی و نیرومند مورد توجه اسلام و از سفارش های پیامبر(ص) در امر تربیت قوای جسمانی است.
امیرنیا با بیان این مطلب که ورزشکار مومن با باورهای دینی منش پهلوانی را نهادینه می کند، تصریح کرد: جسم قوی برای خدمت و روح قوی لازم است و لذا اسلام ورزش هایی مانند شنا، سوارکاری و تیر اندازی از ورزش های مورد توجه قرار داد زیرا ورزش موجب غلبه بر بیماری ها می شود.
وی تاکید کرد: ورزش های همگانی هر روز بیشتر احساس می شود و فدراسیون ورزش های همگانی باید تلاش بیشتری در امر ورزش عمومی انجام دهد.
رییس اداره ورزش و جوانان از نشست مشترک با شورای اسلامی شهر و شهرداری بابل برای توجه به ورزش های همگانی اشاره کرد و گفت: برخی از امور مانند ایجاد مسیر تردد ویژه دوچرخه سواران و افزایش زیر ساخت های ورزش در پارک ها و نقاط شهر از ضرورت های مهم است که مورد تاکید در نشست مشترک با شورای اسلامی شهر بابل قرار گرفت.
وی با بیان این مطلب که سرانه ورزش شهرستان بابل 70 سانتی متر است و اما استاندار جهانی دو متر است، اظهار داشت: 19 مکان ورزشی سرپوشیده در بابل وجود دارد که برای شهر بابل بسیار کم است و باید زیر ساخت ها باید با حمایت سرمایه گذاران و خیرین بالا بیشتری شود.
امیرنیا با اشاره به فعالیت 150 باشگاه ورزشی در بابل، تصریح کرد: بابل دارای باشگاه های مطرح در رده های دسته اول در سطح کشور در رشته های فوتبال و … است و خوشبختانه ورزشکاران بسیار خوبی در رده قهرمانی جهانی و ملی داریم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 64 = 73