سخنرانی جانشین بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد بابل

متن سخنرانی آقای کمیل قبادی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد بابل قبل از خطبه نمازجمعه امروز 12 آبان 1396
روز 13 آبان که در تقویم به عنوان روز مبارزه با استکبار نام‌گذاری شده یادآور سه واقعه مهم در تاریخ معاصر ایران است که در سه دوره مختلف اما با یک وجه اشتراک رخ داده و به همین دلیل این روز را در تاریخ کشور به عنوان روزی به یادماندنی به ثبت رسانده است.
اظهارات متکبرانه، بی اساس، مداخله جویانه و نشأت گرفته از سر خوی استکباری و حرف های شاذ، حیله گر و بی ادبانه ای ترامپ نسبت به منافع ملت ایران را محکوم می کنیم. همان مثالی را خواهم گفت که حضرت امام(ره) در خصوص رفتارهای “کارتر” فرمودند.ترامپ بداند در ذهن مردم ایران با کارتر مقایسه خواهد شد و مانند همان شیری است که به وقت ترس، هم نعره میکشد. نعره میکشد برای ترساندن، تخلی میکند از ترس خودش و دم میتکاند برای پیدا کردن یک میانجی! …ما از قبل در خصوص بی عهددی آمریکا و دشمنی آن در زمان مذاکرات هسته ای هشدار داده بودیم که جز کسب تجربه از بدعهدی، هیچ منفعت دیگری دراین اقدام مشترک با شمر زمانه نصیبمان نخواهد شد. امروز هم که براساس قانون کاتسا و برخلاف برجامی که بنا بوده از تحریم های بعدی (در تمام عرصه ها) جلوگیری شود، لیست جدیدی از تحریم شدگان تحویلمان شده است.
امروز علی رغم درک بدعهدی توسط دولت دوازدهم، به دنبال اروپا راه افتاده اند. هشدار میدهیم که سگ زرد برادر شغال است و نباید به اروپا خوشبین بود. اساساً نگاه و تمرکز نسبت به بیرون برای تأمین نیازهای داخلی یک سیاست منفعلانه، اشتباه و مغایر با منافع ملی ست. توجه بیش از حد به خام فروشی نفت، همواره دغدغه‌ی ثابت مقام ولایت و امت بوده و تنها نتیجه ی حاصله ی عملکرد نهاد دولت(و نه انحصاراً دولت حاضر) ایجاد ثبات در این وابستگی ست. آقایانی که دائماً در هر عرصه ای از نام ولایت هزینه میکنند و آمارهای نجومی میدهند باید پاسخگو باشند، سال 73 بحث ترک وابستگی نسبت به نفت، بین عام کارگران مطرح شد تا مسئولین به خود بیایند. گفته شد باید درب چاه های نفت را ببندیم. امروز که اینجا ایستاده ایم غریب به 23 سال از آن سخنرانی میگذرد و الحمدلله گام های مهمی هم برداشته شده که نوید توانایی و امکان پذیری‌ست. اما نه به حد انتظار 23 سال. امروز هم یکی از دغدغه های اصلی همانی ست که دیروز بوده .. مسئولین محترم بدانند توتال طبق هزینه ی گزاف قبلی و تجربیات بدست آمده هرگز اسلام را تقویت نمیکند. بجای تمرکز بر برجام و نگاه ملتمسانه، به اصل مطلب که فساد حضور دلار در اقتصاد است بپردازید.

آنجا که از سایه الهی به سایه کدخدا برسیم و ربانیت کدخدا را پذیرفته باشیم. اینجا دیگر مهم نیست اهل نماز باشیم یا نه. به برخی مسئولین در هر رده ای که باشند باید گفت شما یا با اسلام و مکتب امام موافقید یا مخالف. اگر مخالفید که تکلیفتان مشخص است و حکمتان محرز. اما درصورت ولایتمداری بدانید که نمی شود هم با شمر هم پیاله شد و هم با حسین‌بن علی(ع) هم قافله. امام با صراحت در نامه عزل آقای منتظری فرمودند “از آنجا كه روشن شده است شما اين كشور و انقلاب اسلامی عزيز مردم مسلمان ايران را پس از من دست ليبرال ها و از كانال آنها به منافقين مي سپاريد، صلاحيت و مشروعيت رهبري آينده نظام را از دست داده ايد”. بعد چگونه است که برخی براحتی در نظام اسلامی مدافع جریان لیبرالند و در دانشگاه‌ها هم تبلیغ میکنند. این مظلومیت جریان انقلابی نیست که همه رسانه‌ی تبلیغ داشته باشند اما جریان انقلابی همواره بی بهره بماند؟ یک روز پیمان نامه، یک روز برجام، یک روز معاهده، یک روز سند ابلاغی 2030 .. به هر بهانه، با هزینه از نام مقام ولایت و از هر مسیر مشروع و نامشروعی به دنبال تغییر سبک زندگی از اسلامی به بی غیر اسلامی اند. از تسامح اسلامی همواره سوءاستفاده میبرند. از رحماء بینهم سوءاستفاده میکنند.. اینها از کفار بدتر و شقی ترند. مردم با این جماعت نباید مدارا کنند. اینجا محل رحماء بینهم نیست. چون هیچ بِینی درکار نیست و امت باید همواره متفق القول و از سر اعتراض پیگیر برخورد با چنین منافقینی باشند. مردم بدانند که با حضور در صحنه و حمایت بیش از پیش از نظام اسلامی و قانون، هم انگیزه و هم توان قوه‌ی قضا در برخورد با چنین تفکرات و افرادی بیشتر خواهد بود. از تمام مسئولین در تمام رده های اجرایی تقاضای همراهی و همدلی با جریان انقلابی را خواستاریم. تمام مسئولین موظفند به همدلی و همراهی هستند. باید گفتمان ولایت را که یک مطالبه ی عمومی و یک مطالبه ی اساسی اسلامی در نظام اسلامی است مورد حمایت قرار داد. بی توجهی نسبت به قشر نیازمند اولی بر تمام اولویت‌هاست. توجه به اشتغال با برخورد سیاسی میسر نخواهد بود. دانشجویان امروز باید شاغلین فردا باشند و این مهم با دست به دست شدن صرف این مسئولیت‌ها بین چند مسئول در چند دولت محقق نمیشود. باید با استدلالی قوی و عقبه‌ی فکری مستحکمی که اسلام به ما عطا کرده، همچنین بنا به تجربیات بدست آمده، برسر آمریکا بکشید.

@mosallababol

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 8 =