سخنرانی قبل از خطبه 18 مرداد 98

گزیده متن سخنرانی آقای محمدی فیروزجایی ، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بابل قبل از خطبه های نمازجمعه 18 مرداد 1398 به مناسبت هفته خبرنگار

با آرزوی قبولی طاعات، تعزیت سالروز شهادت امام محمدباقر(ع) یاد و خاطره خبرنگارشهید محمودصارمی و 1744 شهید شهرستان بابل و به ویژه شهید شاخص رسانه شهرستان شهید مهدی ابراهیمی را گرامی می داریم.
روزی که گذشت 17 مرداد سالروز شهادت شهید محمود صارمی بود و به همین مناسبت این روز به نام خبرنگار نامگذاری شد و همه ساله در این ایام در سراسر کشور، از زحمات اصحاب محترم خبر و رسانه تجلیل می شود.
ستاد بزرگداشت هفته رسانه به ریاست فرماندار محترم شهرستان و حضور مدیران تشکل های رسانه ای خانه مطبوعات، بسیج رسانه و انجمن صنفی تشکیل و برنامه های هفته رسانه تشکیل و برنامه ها اعلام شد. اولین برنامه، دیدار خبرنگاران با امام جمعه معزز بابل با حضور مدیرکل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران بود. حضور در منزل شهید رسانه شهرستان و غبار روبی و عطر افشانی مزار این شهید بزرگوار با حضور خبرنگاران و مسئولان دیگر برنامه این هفته بود.
به استناد کتاب تاریخ مطبوعات مازندران تالیف آقایان دکتر الهی و قلی پور ، اولین نشریه با عنوان « روح الامین » در مازندران ( مازندران و گلستان فعلی ) حدود 120 سال قبل در شهر بارفروش فعالیت داشت. این مساله نشان دهنده قدمت و سابقه تاریخی این شهرستان در حوزه مطبوعات است و هم اینک نیز پیشکسوتان و اساتیدی در حوزه مطبوعات، علیرغم همه مشکلات ولی عاشقانه بیش از چهاردهه است که فعالیت مطبوعاتی دارند که برای این عزیزان آرزوی صحت و سلامت و توفیق را داریم.
حضور متعهدانه و مشتاقانه جوانان را در این عرصه بویژه فضای مجازی شاهد هستیم و ده ها خبرنگار، عکاس خبری و فعالان فضای مجازی، به پوشش خبری و رسانه ای رخدادها و بیان خدمات و برکات و نیز پیگیری مشکلات می پردازند.
خبرنگاران، امین مردم هستند زیرا مردم به نوشته، خبر، گزارش، تحلیل، فیلم و تصویر آنان اعتماد دارند لذا انتظار می رود تا در انعکاس اخبار و وقایع، اخلاق رسانه ای را رعایت کنند. صادق و امانت دار امانت مردم و در عین حال امید آفرین در سطح جامعه باشند.
این شهرستان در عرصه مطبوعاتی و رسانه ای از ظرفیت های خوبی برخوردار است
حضور و فعالیت مطبوعات و رسانه در هر جامعه، نشانه پویایی، تحرک، نشاط و سرزندگی آن جامعه است و نقش مهمی که مطبوعات برای دستیابی به توسعه و پیشرفت در جامعه می توانند ایفا کنند و همگان اعم از مردم و مسئولین باید فرصت و امکان فعالیت های مطبوعاتی و رسانه ای را بیشتر فراهم کنند.
در شهرستان بابل سه تشکل خانه مطبوعات، بسیج رسانه انجمن صنفی در حوزه رسانه فعالیت می کنند.
خبزنگاران لحظات گذران و زوال پذیر ملت را با تلاش خود ثبت و ضبط و جاودانه می کنند و لازم است تلاش های این عزیزان را قدر بدانیم. حضور مردم در صحنه های مختلف، حماسه آفرینی این ملت در ادوار گوناگون و ایستادگی و شجاعت شما مردم شریف، با تلاش خبرنگاران در قالب خبر، عکس ، گزارش ، فیلم و نقد و تحلیل، ثبت و جاودانه شد تا به نسل حاضر و نسل های آینده منتقل گردد. این عزیزان، روایتگر صادق و امینِ حضور، مشارکت و حماسه مردم در چهار دهه اخیر بوده اند.

جمعه، 18 مرداد 1398

@mosallababol

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 1 =