سخنرانی قبل از خطبه 19 مرداد 1397

سخنران قبل از خطبه نمازجمعه بابل مهدی صفرزاده فعال حوزه رسانه ای و مدرس حوزه جنگ نرم بود.
وی در ابتدا با گرامیداشت یاد امام راحل، نماینده فقیدولی فقیه و شهدای انقلاب اسلامی به ویژه شهدای حوزه رسانه، گفت: رسانه در ابعاد گوناگون و به ویژه در حوزه خبررسانی و خبرنگاری در طول دفاع مقدس 244 شهید، 50 جانباز و 12 آزاده را تقدیم انقلاب کرد و پس از آن نیز شهدایی مانند شهید صارمی را به دست جلادان منحرف طالبان در کنسولگری ایران در مزارشریف به شهادت رسید را –  به عنوان شهید شاخص خبرنگار – تقدیم کرد.
حوزه رسانه افتخار دارد امروز که دفاع از حریم آل الله در سوریه و عراق دوشادوش رزمندگان جبهه مقاومت شهدایی مانند شهید باغبانی از شهدای پرافتخار استان لاله خیز مازندران در این مسیر تقدیم کرد. خبرنگاری را نباید یک شغل صرف تعریف کرد بلکه با روشن شدن ابعاد مختلف و گسترده فعالیت رسانه ای و تاثیر آن، باید خبرنگاری را در یک کلمه “عشق” معنا کرد.
خبرنگاری در دنیا در بین 25 شغل برتر دنیا، رتبه ششم را دارا است اما متاسفانه این جایگاه در کشور ما آن چنان که باید مورد توجه قرار نمی گیرد و از لحاظ درآمدی در کشور در سطحی بسیار نازل به دلیل عدم حمایت های درخور دولتی قرار دارد. جالب است بدانیم که بسیاری از شخصیت های برجسته در سطح بین المللی در سابقه فعالیتهای خود، زمانی خبرنگار بوده اند و خبرنگاران جزء باهوش ترین افراد جامعه، نقشی مهم و کارساز را میان مردم و مسؤولان در جهت رشد و پیشرفت جامعه ایفا می کنند و به زبانی دیگر به رسانه به عنوان رکن چهارم مردم سالاری شناخته می شود.
بسیاری از مردم از ابعاد مرارت ها و سختی های این شغل پرمخاطره مطلع نیستند و باید خبرنگاری از دیدگاه دولت در قالب قانون به عنوان یک شغل بسیار سخت و زیاد آور شناخته شود.خبرنگاران با شنیدن و لمس دردهای جامعه و انتقال آن به مسؤولان، با شناخت و اطلاع از الزامات و شرایط مدیریتی کشور و بیان تحلیل و راهکار بر اساس مقتضیات موجود، آن را به حوزه مدیریتی جامعه منتقل می کنند و این ویژگی  مهم خبرنگار و صاحب کرسی رسانه است.
لزوم پاسخگو کردن مسؤولان با نقد سازنده و رو جلو محقق می شود که ارتقای جامعه در ابعاد مختلف بهمراه دارد.خبرنگاران حقیقی مورد تهدید، تحدید و فشار جریان های فاسد دارای قدرت و ثروت قرار می گیرند زیرا منافع آن ها با روشنگری افکار عمومی به خطر می افتد و به روش های مختلف درصدد ساکت کردن خبرنگاران و صاحبان بلندگوهای رسانه ای هستند.
همراه کردن و یا منفعل کردن فعالان حوزه رسانه از سوی صاحبان قدرت و ثروت و یا به دست گرفتن رسانه توسط این جریان بسیار خطرناک است و لذا حوزه رسانه در همه کشورهای دنیا یک نگاه بالای حاکمیتی و گره خورده با منافع ملی و دینی است. خبرنگار مومن و صدیق هیچگاه قلم خود را نمی فروشد زیرا اعتقاد دارد که فتح این سنگر توسط منفعت طلبان و دشمنان برای جامعه جبران ناپذیر خواهد بود هر چند در پایین ترین سطح امکانات رفاهی و مادی و مشکلات متعدد باشد.
خبرنگار خوب که در تعبیر بنده به عنوان ویژگی خبرنگار انقلابی معنا می شود دارای خصوصیات استعداد و توانمندی بالای ذاتی، تیزهوشی و دارای سرعت بالا در دریافت و انتقال مفاهیم به دور از آفت شتابزدگی،حق طلبی، حق گو و پرهیز از جنجال آفرینی و هزینه تراشی برای نظام و کارآمد و بروز، اخلاق گرا، صدیق و دلسوز برای ارزش ها و منافع دینی و ملی در جهت تحقق منویات ولی فقیه به مرجع دینی و منافع ملی، مدافع انقلاب و حاضر در صحنه و مقابله با دشمنان نظام اسلامی است.
خبرنگاران پیشگامان عرصه جنگ نرم دشمنان هستند و باید گفت که بخش مهمی از بیماری اقتصاد کشور در تعبیر مقام معظم رهبری ، فرهنگی است و این اصلاح با حضور و تلاش خبرنگاران انقلابی و رسانه های دلسوز منافع کشور محقق می شود. در جنگ نرم و همه جانبه آمریکا رسانه ها و بلندگوهای جریان استکباری، سنگربندی رسانه های انقلابی بسیار مهم است و نظام باید این سنگر را با جدیت تقویت کند و لذا خبرنگاران در این رابطه نقشی مهم و استراتژیک دارند.
در سطح شهرستان بابل به عنوان بزرگترین شهرستان در استان مازندران حدود100 خبرنگار در قالب تشکل هایی مانند خانه مطبوعات، بسیج رسانه و انجمن صنفی خبرنگاران در حال فعالیت در رسانه های مختلف مکتوب، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری و فضای مجازی می باشند.

بنده به عنوان نماینده  ای از جامعه رسانه ای و خبری شهرستان بابل از این تریبون مقدس و جایگاه ارزشمند، با اعلام بیعت همکاران متعهد، مومن و انقلابی رسانه و مجموعه همکاران گرامی با آرمانهای انقلاب اسلامی و لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب اسلامی در  مقابله مجدانه مسؤولان با فقر، فساد و تبعیض ، قاطعانه حمایت خود را از مواضع حق طلبانه، شجاعانه ، دردمندانه ، هوشمندانه و انقلابی امام جمعه معزز بابل در نقد عملکرد مسؤولان به ویژه در خطبه های هفته گذشته نمازجمعه دارالمومنین بابل اعلام می داریم و همه مسؤولان را به روحیه انقلابی و بازگشت به ارزش ها و خدمت مجاهدانه در این پیچ تاریخی و سرنوشت ساز در زمانی که دشمنان با تمام وجود در مقابل ما صف آرایی کرده اند، دعوت می کنیم.
@mosallababol

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

59 + = 61