سخنرانی قبل از خطبه 26 تیر1397

🔹سخنرانی پیش از خطبه های نمازجمعه بابل بمناسبت سالروزآغاز ورود آزادگان
دکترامید بابانیا منصور، آزاده و جانباز دوران دفاع مقدس امروز پیش از خطبه نمازجمعه بابل به مناسبت سالروز آغاز بازگشت آزدگان به میهن عزیز اسلامی ضمن اشاره به آیه 43 سوره اعراف، یاد و خاطره امام راحل و شهدا وهمه ایثارگران را گرامی داشت
*سلام و درود خدا بر پیشگاه مقدس حضرت ولیعصر (عج) و نائب برحقش امام خامنه ای
*سلام بر شهیدان راه حق و آزادگی و امام شهیدان و شهدای مظلوم آزاده و سرداران و 1700 شهید شهرستان و شهدای مدافع حریم و حرم.
*سلام بر ایثارگران خداخواه و آزادگان سرافراز، آنانکه سال ها در بند زندان یکی از مستبدترین حکام عصر حاضر، قامت استقامت افراشتند تا قامت انقلاب درهم نشکند.
*گرامی میداریم بیست و هشتمین سالروز ورود آزادگان، این پیام آوران صبر و استقامت به میهن عزیز ایران و ارج می نهیم 320 آزاده سرافراز شهرستان بابل را با یاد و خاطره 16 آزاده سفرکرده که به همرزمان شهیدشان پیوستند و درود میفرستیم به روح بلند امام جمعه فقید شهرستان حضرت آیت اله روحانی و آرزوی توفیق و سربلندی داریم برای خلف صالح آن بزرگوار حضرت حجت الاسلام حاج شیخ مجتبی روحانی امام جمعه عزیز شهرمان.
* با تشکر از ستاد محترم نماز جمعه و ریاست محترم بنیاد شهید شهرستان به واسطه این فرصت و با کسب اجازه از همه سروران حاضر و آزادگانِ بزرگوار در این میعادگاه جمعه، عرایضی را به سمع و نظرتان می رسانم.
✅ آزادگی درسی از مکتب سرور آزادگان آقا حسین بن علی (ع) است که پیروان مکتبش در پیوستار تاریخ چگونه زندگی کردن را می آموزند و اسارت با همه مشقت ها و رنج هایش؛ تشنگی های مفرط تابستان های بغداد، سرمای خشک و بی حس کننده زمستان های تکریت، گرسنگی با سهمیه شش قاشق برنج در روز، انواع بیماری ها و سوء تغذیه ها، عدم رسیدگی به جراحت ها تا جائی که پای مجروح یکی از برادران همشهری مان، آزاده عزیز جناب سیدمحمد حسینی را با اره نجاری و بدون بیهوشی قطع نمودند، ضرب و شتم ها و شکنجه های مستمر با نواختن سیلی و کابل برق و باتوم و میله گرد و دسته بیل و سیم بکسل ماشین و همه و همه نتوانست خللی در صبر و استقامت برادران مان ایجاد کند و در اوج محدودیت ها بود که حصارها از روح اسرا گسسته شد و حس آزادگی و رهایی از قیود و تعلقات زندگی، شرایط “تهدید” آنجا را برایمان به “فرصت” بدل کرد و در ایام و ساعات ممکن، دوستان ما به دنبال فراگیری علم و دانش و معارف دینی پرداختند و روح و روان خود را به زیور دانش و معرفت آراستند و با تشکیل نامحسوس کلاس های دو نفره و سه نفره و بصورت چهره به چهره، همان حداقل علوم و دانش خود را به یکدیگر منتقل نمودند و این سرمایه ای شد تا بعداز اسارت بیشترین تحصیل کردگان در میان قشر ایثارگر، آزادگان باشند.
✅ در این فرصت محدود به خاطره کوچکی اشاره کنم و درسی که می توان از آن گرفت؛
در همان اولین روز اسارت و در بازجوئی سنگینی که در مقر یکی از لشکرهای عراق از من انجام شد، افسر ارشد عراقی دو تصویر از امام راحل را از جیب پیراهنم درآورد و از من پرسید که این عکس چه کسی است؟ و من گفتم؛ خودتان بهتر می شناسید. اما او با داد و فریاد پرسید که خودت بگو. و من نام مبارک حضرت امام راحل را با احترام بر زبان آوردم. و او با عصبانیت خواست که من با آب دهان به این تصویر توهین کنم. من در آن لحظه به یاد سفارش امام و تقیه افتادم ولی با خود گفتم نه. اگر اینجا ضعف نشان دهم تا آخر باید زبونی بکشم و لذا با شجاعت استنکاف کردم و نتیجه این شد که با دستان از پشت بسته، به شدت زیر ضربات مشت و لگد اون افسر عراقی قرار گرفتم تا جائی که با پوتین هایش روی زخم ترکش پاهایم ایستاد و من از شدت درد تا مرز بیهوشی پیش رفتم اما با تمام وجودم بر پافشاری از نماد دین و ایمانم ایستادم و از درون خوشحال شدم و عصر همان روز سجده شکر بجا آوردم به سبب لطف خدا در این صبر.
✅ برادران عزیز و خواهران گرامی، امروز هم برای ما هیچ چیز عوض نشده و فقط میدان ها و روش ها تغییر کرده و مسیر همان مسیر استقامت است و حق گوئی و حق طلبی همزاد انسان های آزاده است و با آنان خواهد ماند.
✅ سربازان بعث صدامی همواره در طول مدت اسارت بدنبال تضعیف روحیه و شکست اراده برادران ما بودند ولی موفق نشدند و الماس های درخشان اگرچه شکسته شوند ولی همچنان درخشانند.
🔻بسم رب المستعان دل را منور می کنیم
🔺صبر در رنج و الم را اینچنین سر می کنیم▫️
✅ پیر مراد ما امام راحل و بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران فرمود: «آنچه که کشور ما را و ملت ما را پیروز کرد، ایمان به خدا و عشق به شهادت بود» ولی متأسفانه چند روز قبل رئیس جمهور محترم، پیروزی هشت سال دفاع مقدس را در سایه دیپلماسی سیاسی اعلام کرد که باعث به ثمر رساندن فداکاری های رزمندگان شد و به آخرین نامه صدام معدوم اشاره کرد که خواسته های ایران را پذیرفت. اما حافظه تاریخی ملت چیز دیگری می گوید.
در اواخر جنگ و پس از حماسه های بی نظیر رزمندگان در عملیات های والفجر 8 و کربلای 5 بود که استراتژی حمایت نظام سلطه به رهبری آمریکا، به تحمیل مذاکره و خاتمه جنگ تغییر کرد. همه بیاد داریم که کیفیت مذاکرات وزرای خارجه وقت ایران و عراق چگونه بود. طارق عزیز با بی ادبی تمام در جلسات مذاکره روی صندلی چرخدار می چرخید و سیگار برگ میکشید و خواسته های غیرمعقول خودشان را تکرار می کرد و میدانست که یکی از پاشنه آشیل های نظام جمهوری اسلامی آزادی اسرا بود که تا دوسال بعد از جنگ حل نشده بود و عملا ما گروگان صدام دیوانه ای بودیم که مرحوم هاشمی رفسنجانی بعدها در اولین گردهمائی کشوری آزادگان گفت که حتی ما ناچار به طراحی عملیات هلی برن برای آزادی شما شدیم. همه میدانند که اثر خون شهدا و حقانیت راه انقلاب باعث شد تا حماقت صدام در حمله به کویت بصورت یک امداد غیبی به نفع ما تمام بشود و صدام مجبور شد برای تسویه با همسایه شرقی و دفع خطر بالقوه آن زمان، طی نامه ای ضمن پذیرفتن قرارداد 1975 الجزایر درباره حدود مرزها، آزادی اسرا را یکطرفه آغاز کند و اولین گروه از آزادگان روز 26 مرداد سال 1369 به مام میهن بازگشتند تا مردم عزیزمان طعم شیرین نصرت الهی را بچشند. تعابیر متفاوت دولت مردان با ولی فقیه زمان ما کم نیست. رهبر فرزانه ما درباره آزادگان فرمودند: «شما آزادگان ذخیره بزرگ الهی و یک ثروت عظیم انسانی هستید» اما سخنگوی دولت تدبیر و امید، امثال صفدر حسینی ها با آن حقوق نجومی اش را ذخیره بزرگ این نظام می نامد! برای ما امثال سیدمحمد حسینی ها و سردار حاج علی فردوس ها و هزاران شیرمرد آزاده فرزند همین ملت، ذخیره نظام اند و ما میراث دار این انقلابیم نه میراث خوار آن. این تعابیر ناصواب حتی درباره نهضت عاشورا و قیام سیدالشهدا نیز ابراز شد که رسالت آن را درس مذاکره خواندند!!
🔺ساقی به نور باده برافروز جام ما
🔺مطرب بکوش که کار جهان شد به کام ما
🔺ما در پیاله عکس رخ یار دیده ایم
🔺ای بی خبر ز لذّت شرب مدام ما
🔺هرگز نمیرد آنکه دلش زنده شد به عشق
🔺 ثبت است بر جریده عالم دوام ما
🔸ربّناغفرلنا و لاخواننا الّذین سبقونا بالایمان و لا تجعل فی قلوبنا غلّا للّذین آمنوا ربّنا انّک رؤف الرّحیم (قسمتی از آیه 10 سوره حشر)
🔹جهت خشنودی آقا امام زمان (عج) و سلامتی مقام معظم رهبری و شادی روح شهدا و امام شهیدان و شهدای شهرستان و شهیدان آزاده و روح بلند آموزگار استقامت مرحوم حجت الاسلام ابوترابی و همچنین روح ملکوتی آیت اله روحانی صلوات.
@mosallababol

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

24 + = 26