سخنرانی قبل از خطبه 3 آذر 96

سرهنگ مرتضی رمضانی فرمانده سپاه بابل به عنوان سخنران پیش از خطبه نمازجمعه بابل اظهار کرد: هفته بسیج هفته رشادت، ایثار و از خودگذشتگی مردانی است که تاریخ را دگرگون کردند و خود تاریخ‌ساز شدند، بسیج شجره طیبه است.

وی افزود: گزارش عملکرد بسیج در دل‌های شماست، اگر بخواهیم از ۳۸ سال حضور بسیج بیان کنم این گزارش در خانه‌های شماست، در هرخانه و کوچه‌ای که عکس شهید در آن وجود دارد.

این مسئول ارشد نظامی در شهرستان بابل ادامه داد: این افتخار که شهر و خیابان‌های ما به نام شهدا مزین شده از برکات بسیج است و همین گزارشی از عملکرد بسیج مستضعفین در طول ۳۸ سال فعالیت و از زمان تاسیس این نهاد مقدس است، همان طور که امام راحل(ه) فرمودند انقلاب اسلامی برکاتی چون بسیج مستضعفین را به همراه داشت.

فرمانده سپاه بابل تصریح کرد: اگر بسیج نبود امروز دشمن بر کشور مسلط می‌شد، بعد از دوران دفاع‌مقدس که عده‌ای می‌خواستند بسیج را کنار بگذارند امام‌(ره) فرمودند اگر از بسیج غفلت کنید به آتش دوزخ الهی خواهید سوخت، ایشان خطاب به آنانی که با اسلام و انقلاب زاویه داشتند فرمودند بسیج باید روز به روز تقویت شود.

وی افزود: همه آنهایی که در حق بسیج کوتاهی می‌کنند خائن به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند، اینان که به تعبیر مقام معظم رهبری از بسیج غفلت می‌کنند.

رمضانی  گفت: امام با نگاه الهی خود می‌دانستند که این انقلاب با سقف ولایت‌فقیه و در نهایت ظهور امام عصر(عج) باید همیشه در قالب بسیج سازماندهی شود.

وی با تاکید بر حضور جهانی بسیج در حمایت از مظلومان ادامه داد: بسیج در حوزه نظامی آنقدر خوش درخشید که در خارج از مرزها خود را  به دشمن تحمیل کرد، هشت و الحشد‌الشعبی عراق، حزب‌الله لبنان، انصارالله یمن، بسیج عراق، زینببیون و فاطمیون توسط نیروهای بسیج تشکیل و سازماندهی شدند،  این نیروی مردمی توانست همه کشورهای استعمارگر را که با دلارهای نفتی عربستان تجهیز شده بودند با فرماندهی سردار سرافراز اسلام نابود و منهدم کرد.

فرمانده سپاه بابل یادآور شد:  با هدایت و فرماندهی مقام معظم رهبری شجره خبیثه داعش نابود شد و در این نابودی نقش بسیج انکار ناشدنی‌است، برخی ادعا می‌کنند نابودی داعش از راه دیپلماسی به دست آمد اما بدانند این پیروزی بزرگ با اطاعت‌پذیری از ولایت‌فقیه و تلاش‌های بسیج محقق شد.

وی افزود: بسیج در حوزه‌های مختلف پیروز است و در حوزه‌های اجتماعی، سازندگی و اقتصادی اقدامات مهمی را انجام داد مانند ساخت شش خانه محروم، تا پایان سال نیز ۳۰ خانه محروم توسط بسیج احداث  و به محرومان اهدا خواهد شد

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بابل خاطرنشان کرد: بسیج در راه محرومیت‌زدایی ثابت قدم است از این‌رو در هشت ماه نخست سال بیش از ۲۰۰ گروه جهادی به نقاط مختلف اعزام شدند و در حوزه پزشکی خدمات ارزنده‌ای ارائه دادند همچنین در حوزه آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی ورود پیدا کردیم و محله آسیب‌دیده گنجی هشت را ساماندهی کردیم.

رمضانی در پایان گفت: بسیج در راه محرومیت‌زدایی و رفع مشکلات اقتصادی و فرهنگی ثابت‌قدم است و اقدامات مناسبی را انجام می‌دهد، دولت عقب نماند و همگام با بسیج و سپاه در رفع مشکلات مردم گام بردارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 4 =