سخنران قبل از خطبه 16 آذر97

نیما مهرجو، مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل IMG_0030 16 آذر در سخنان قبل از خطبه نمازجمعه بابل ،
یاد و خاطره قیام 16 آذر و حماسه آفرینی دانشجویان و شهادت آن ها در برابر استکبار را گرامی می داریم. سه سال کشور معطل برجام شده است مسؤولان اجرایی به جای توجه و استفاده از ظرفیت های داخلی ، مرتب دست به خارج از کشور دراز کردند و به جای استفاده از ظرفیت دانشجویان نخبه داخلی تمام کشور معطل تصویب برجام شد.
وقتی مشکل آب خوردن جامعه از صنعت و محیط زیست که به دست دانشجویان و نخبگان جامعه حل میشود نمی دانیم چرا مسؤولان اجرایی حل این مسائل را به برجام گره زدند. نتیجه نگاه به خارج از کشورموجب تشدید مشکلات داخلی شده است. تمرکز اصلی برای حل مشکلات  باید بر روی ظرفیت درونی کشور باشد . نگاه به خارج از کشوربرای ماعقب ماندگی می آورد . ما دانشجویان مطالبه گرا هستیم و معتقدیم نگاه به خارج از کشور داشتن هیچ چیز را عاید کشور نخواهد کرد. ما ظرفیت درونی بسیار زیادی داریم
دانشجو پیش برنده جدی پیشرفت و اقتدار کشور ابا تامین استقلال و اشتغال داخلی است.
ساخت موشک های فوق سریع زیر سطحی و بیرون سطحی از جمله موشک فوق پیشرفته حوت نشان از ظرفیت ها و توانایی دانشی بسیار بالا در کشور دارد. مسؤولانی که به فکر وارد کردن مدیر از خارج هستند به توانایی های داخلی توجه نمی کنند. اگر آن آقایانی که نمی توانند کار کنند و به ظرفیت های داخلی اعتماد ندارند از حلقه مدیریت در کشور بیرون بروند تا نخبگان و مدیران جهادی داخلی با در دست گرفتن مدیریت در کشورو بها دادن به نخبگان این مسیر به سرعت طی شود.
دانشجویان کشور با ساخت انواع ماشین های برقی و مدرن ، با شعار ما می توانیم کارهای بزرگی را انجام دادند که متاسفانه به آن ها بها داده نشد. تفکر لیبرالی و غربگرا ما را عقب نگه داشته و عدم بها دادن به جوان ها و نخبگان موجب فراری دادن آن ها از کشور شده است. اگر اقتصاد مقاومتی اجرا می شد ما الان در شرایط تحریم اینگونه نبودیم.
رهبر معظم انقلاب با ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی دورنمای کشور را دیدند، اما مسؤولان اجرایی این سیاست های را از سال 92 تا کنون اجرا نکردند و اگر اقتصاد مقاومتی اجرا می شد ما امروز سنگ پا و دسته بیل وارد نمی کردیم. مطالبه اصلی ما از قوه قضاییه برخورد جدی و محکم با مفسدان اقتصادی است. از برخوردهای قوه قضاییه تشکر می کنیم اما این کافی نیست و برخورد با مفسدان بدون ملاحظه صورت بگیرد و باید شدت پیدا کند.
هر وقت دولت به سمت ما دست نیاز دراز کرد ما نیروهای جهادی و بسیجی از قشر دانشگاهی حاضر به همکاری و کمک به دولت هستیم. دانشجویان بسیجی در بسیج سازندگی در ایام تعطیلات دانشگاه در مناطق محروم مشغول خدمت رسانی به مردم هستند
یاد سه شهید استکبار ستیز سال 32 که در مقابل معاون ریئس جمهور آمریکا به شهادت رسیدند، گرامی می داریم.
@mosallababol

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 5 = 2