سخنران قبل از خطبه 20 اردیبهشت98

سخنران قبل از خطبه 20 اردیبهشت 1398 سرهنگ یدالله تقی پور مسوول بسیج سازندگی شهرستان بابل بود.

گزیده سخنرانی ؛

بسیج سازندگی در ۱۷ اردیبهشت ۷۹ تشکیل شد و براساس قانون مصوب مجلس شورای اسلامی دستگاهی در زیرمجموعه سپاه و در خارج از دستگاه سپاه یک دستگاه اجرایی شناخته می شود.

غنی سازی اوقات فراقت جوانان در قالب طرح هجرت، کمک به دولت در اجرای پروژه های عمرانی، کمک به جوانان و محرومیت زدایی در قالب اردوی جهادی از جمله وظایف بسیج سازندگی است.

در سال گذشته در قالب اردوهای جهادی ۷ روزه بالغ بر 60 هزار نفر به کارگیری شدند که بالغ بر 615 مدرسه در سطح شهرستان بابل بازسازی و نوسازی شد

اعزام تیم پزشکی به مناطق محروم  برای خدمات دهی و ویزیت رایگان مردم و ساخت کامل ۳ مدرسه در مناطق محروم بالادست از جمله اقدامات بسیج سازندگی بود.

ساخت 16 خانه بهداشت ، احداث بیمارستان 32 تختخوابه بندپی، 3 پل روستایی، پروژه سیستم خنک کننده مصلای بابل، آبرسانی به 12 روستای بابل، ساخت6 سالن ورزشی سرپوشیده، ساخت و تکمیل 2 کتابخانه، ساخت 34 پایگاه بسیج و بهسازی وساماندهی گلزار شهدا با کمترین هزینه ازجمله اقدامات بسیج سازندگی بابل بود.

تهیه جهیزیه برای 46 زوج جوان نیازمند،  ساخت 12 واحد منزل مسکونی در مناطق زلزله زده ورزقان با حمایت امام جمعه بابل، ساخت 45 واحد مسکونی برای مددجویان با مشارکت ۵۰درصدی کمیته امداد و خیران ، ساخت14 واحد مسکن برای زلزله زدگان سرپل ذهاب از اقدامات انجام شده است‌.

بسیج سازندگی در سال ۹۸ تعداد 151 پروژه در بابل از جمله ورزشگاه هفت تیر، سالن های ورزشی در دست اقدام دارد.

@mosallababol

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

35 − 34 =