سخنران قبل از خطبه 30 شهریور 1397

سخنران قبل از خطبه 30 شهریور 1397 دارالمومنین بابل سرتیپ دوّم پاسدار سید مرتضی قاسم زاده از فرماندهان سپاه پاسداران

گزیده سخنرانی ؛
” السلام علی الحسین  و  علی علی بن الحسین  و  علی اولاد الحسین  و  علی اصحاب الحسین ”
ایام شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین را خدمت همه شما مومنین عزیز در این مکان مقدس عرض تسلیت دارم .
در آستانه هفته دفاع مقدس  یاد و خاطره امام عظیم الشان معمار کبیر انقلاب اسلامی و شهدای 8 سال دفاع مقدس را گرامی میداریم. جنگ تحمیلی رژیم بعث عراق 31 شهریور آغاز و پس از 8 سال به پایان رسید.
در جنگ اول و دوم بین ایران و روسیه دو قطعنامه ننگین گلستان و ترکمنچای منعقد شد که قسمتی از خاک ایران جدا شد.در سال 1349 با پا در میانی انگلیس ایران از حاکمیت خود در بحرین صرف نظر می کند . در اوایل انقلاب در میان وضعیت نابسامان را داخلی کشور ، استکبار جهانی غرب و شرق بالاترین و مدرن ترین تجهیزات و امکانات را در اختیار رژیم بعث قرار دادند و امکانات را در اختیار این رژیم بعثی قرار دادند و دشمن از این فرصت دشمن استفاده کرد و تجاوز زمینی و هوایی قبل از شروع انجام داد .
از ویژگی های دفاع مقدس :  حضور جوانان عزیز و پرشور کشور عزیزمان در جنگ 8 ساله حق علیه باطل بود .اکثر رزمندگان و فرماندهان ما زیر 25 سال بودند .ما در عملیات بیت المقدس حدود 18 هزار اسیر از دشمن گرفتیم . حضور رهبر معظّم انقلاب به عنوان یک روحانی جز اولین روحانیونی بود که لباس رزم پوشید و دوشادوش رزمندگان در جبهه با دشمنان جنگید . حضرت امام  خمینی (ره)  می فرمایند : ( ما در جنگ انقلابمان را صادر کردیم .) امام فرمودند : ( یکی از نتایج جنگ دفاع مقدس این بود که به این خودباوری باید برسیم که روی پای خودمون بایستیم ) .امروز متاسفانه این موضوع درکشورمان کم رنگ شد. امام  خمینی (ره) فرمودند 🙁 جنگ ما بین حق و باطل بود و جنگ ما تموم شدنی نیست و الان هم همچنان ادامه دارد .). حضرت امام خمینی (ره) فرمودند ( ما درجنگ هشت سال دفاع مقدس برای تکلیف جنگیدیم و رزمندگان ما هم بر این باور می جنگیدند . ). یکی از عوامل پیروزی جنگ ما ،  معنویت در جنگ بود . همه ما به ویژه مسئولین باید قدردان مردم باشیم کسانی که رفتند  تا شرف و عزت را برای ما بیافرینند . باید بتوانیم فرهنگ دفاع مقدس را به نسلهای آینده انتقال دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 9 =