گزیده ای از خطبه های نمازجمعه بابل 10 فروردین 97

نماز سیاسی عبادی جمعه  دارالمومنین بابل به امامت حجت الاسلام و المسلمین مجتبی روحانی امام جمعه بابل در مصلای بزرگ بابل برگزار شد.
گزیده ای از خطبه های 10 فروردین 97 ؛

از نعمت و برکت های بزرگ خداوند به جهان هستی و بشریت خلقفت المیرالمومنان(ع) بود و ایشان الگوی برجسته و بزرگی برای بشریت است.پیروان امیرالمومنان(ع) می توانند با تاسی به وجود آن امام بزرگوار به آن فیض های عظیم و برکت های بزرگ دست پیدا کنند.
امیرالمومنان(ع) به تعبیری پدر بشریت است و به این مناسبت روز پدر نامگذاری شده است تا جایگاه پدران در جامعه مورد بازنگری قرار گیرد. فرزندان نسبت به پدران وظیفه دارند تا نهایت احترام و ادب نسبت به آن ها داشته باشند و در مقابل وظایف پدری مورد توجه قرار گیرد. وظیفه مهم پدران تربیت فرزندان بر اساس شاخصه های دینی است . #روز_پدر روز رابطه متقابل میان فرزندان و پدران است که باید احیا شود.

ایام البیض // بسیاری از مومنین در این ایام تعطیلات نوروز در ماه پرفضیلت رجب معتکف می شوند.خدا را شاکرم بسیاری از مساجد برای اعتکاف از افراد دعوت کرده اند و این از رویش های معنوی جامعه ما است . دست اندرکاران برنامه اعتکاف برنامه ریزی مناسبی را انجام دهند تا از این فرصت معنوی سه روزه بهترین و بیشتری بهره وری معنوی صورت گیرد. برخی از افراد برای تامین هزینه اعتکاف دچار مشکل هستند از خیران دعوت می کنم تا با کمک های خود در ثواب معتکفان شریک باشند.

روز جمهوری اسلامی // 12 فروردین به تعبیر امام راحل بزرگترین عید ما است و نباید از این مناسبت بزرگ به راحتی گذشت زیرا روز جمهوری اسلامی به برکت هدایت های امام راحل و جانفشانی شهدا بستر حکومت اسلامی را فراهم کرد. اهل بیت(ع) در دعای افتتاح این جمله را آموختند که دولت اسلامی کریمه آرزوی بزرگ است. بهار زمینه شکوفایی و احیا را فراهم می کند و حکومت دینی بهار انسانیت است که در قالب حکومت دینی در قالب جمهوری اسلامی محقق شد. ارکان جمهوریت را به ظهور رساندیم از رهبری ، رئیس جمهوری ، مجلس و شوراهای اسلامی در قالب جمهوریت نمره خوبی داریم و انتخابات از ابتدای انقلاب با آرای مردم بنیان گذاشته شد و تا به امروز همه مردم در تصمیم گیری و انتخاب مسؤولان مشارکت دارند.

تسلیت سالروز رحلت حضرت زینب کبری (ع)//  حضور قدرتمندانه این بانوی بزرگوار در صحنه پیام رسانی نهضت عاشورا طنین این پیام را به جهان بشریت رساند.

بیماری اقتصاد در کشور //  در خصوص اقتصاد دلاری در کشور نگرانی داریم. از سال گذشته دلار در کشور نوساناتی را ایجاد کرد و این روزها افزایش قیمت ها با افزایش قیمت دلار موجی درست می کند. به بهانه بالا رفتن قیمت دلار اجناس در کشور جهش پیدا می کند. شدت وابستگی به دلار در کشور نگران کننده است و متاسفانه اقدام شایسته ای از بانک مرکزی با داشتن به اصطلاح خودشان کارشناسان فارغ التحصیل از دانشگاه های غربی دیده نشد. دشمن از تمام عناصر از بیرون و درون کشور استفاده می کند تا به نظام اسلامی ضربه بزند شدت وابستگی به دلار باید رفع شود. دست های پنهان با این نقطه ضعف، نوسانان های مختلف ایجاد می کند. از ریاست محترم جمهور تقاضا می کنم که در کنار سفرهای مختلف به مناطق مختلف کشور به بازار هم سری بزند. این امواج قیمتی از ارز در کشور ایجاد می کند و به کشور ضربه می زند. باید سبد ارزی در کشور ایجاد شود. جنگ تعرفه ها در میان چین و آمریکا موجب شد که چین مبادلات خود را از دلار به یوآن انجام دهد و جایگزین دلار شد. برنامه ریزی در خصوص جایگزین کردن دلار صورت گیرد.
مقدم مهمانان عزیز و مهمانان حاضر در نمازجمعه را گرامی می داریم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

37 − = 30