گزیده ای از خطبه های نمازجمعه27 بهمن 1396بابل

گزیده ای از خطبه های #نمازجمعه_بابل  27 بهمن 1396 به امامت حجت الاسلام و المسلمین #مجتبی_روحانی

تسلیت ایام #فاطمیه //
سبک و سیره فاطمی در جامعه ما باید مورد توجه قرار بگیرد. در ایام شهادت حضرت زهرا اقدام به اقامه شایسته عزا شود. هیات ها و مساجد محافل عزای شایسته را برای بهره مندی جامعه برگزار کنند.

حضور باشکوه راهپیمایی امسال //  راهپیمایی امسال باشکوه غیر قابل توصیف از جهت جمعیتی بود. #راهپیمایی 22 بهمن امسال در حوزه جدیت ، شور و نشاط نسبت سالیان قبل بی نظیر بود.در راهپیمایی 22 بهمن از جهت کمیت بیشتر از سال گذشته و در سراسر کشور به ویژه در شهر بابل با شور خاص شرکت کردند از آحاد برادران ، خواهران و جوان ها و نوجوان ها در این مراسم بزرگ تشکر می کنم.این حرکت نشان دهنده پایبندی ملت نسبت به آرمان امام و انقلاب است. ریشه انقلاب اسلامی در قلب های یکایک ملت ما است. ملت ما در راهپیمایی 22 بهمن عهده مجددی با آرمان های امام و انقلاب بست. به رغم مردم گلایه های خود را در حوزه معیشت و دیگر مسائل از کلیت انقلاب جدا می کنند. #راهپیمایی 22 بهمن رفراندوم بزرگی برای حمایت از نظام اسلامی بود. ملت ما به انقلاب وابستگی دارد و هر وقت که اقتضا کرد مال و جان خود را برای استحکام انقلاب فدا کردند. انصافا راهپیمایی امسال تماشایی بود. حضور مردم برای کلیت نظام و حمایت از ولایت فقیه بود و نباید این حضور کسان دیگر از مسؤولان را در خواب غفلت فرو ببرد . متاسفانه برخی بع جای اینکه از این حضور درس لازم را بگیرند و با جهادی فزون تر برای رفع مشکلات مردم تلاش کنند، مسائل فرعی و حاشیه ای را مطرح کردند. ملت احتاج به رفراندوم دیگر ندارد. مسؤولان اجرایی ، قضایی و مقننه باید با انگیزه قوی تر برای حل معضلات مردم همیشه حامی انقلاب تلاش کنند

انتقاد از اعتبارات پایین مازندران // متاسفانه امسال پروژه هایی افتتاح شده در دهه فجر استان مازندران قابل قیاس با برخی از شهرهای دیگر نبود. در بعضی از استان ها پروژه هایی بزرگی افتتاح شد و خود رئیس جمهور به شهرهایی نظیر سیرجان رفت اما با کمال تاسف مجموعه پروژه ها در مازندران بسیار اندک بود و باز هم با یک رکود در حوزه عمرانی و طرح های توسعه ای مواجه هستیم. ما یک فاصله سوال برنگیز در حوزه اعتبارات در سطح مازندران با دیگر نقاط کشور مواجه هستیم . سوال افکار عمومی استان این است که علت این همه عقب ماندگی چیست؟ رشد منفی هم در ضریب اشتغال و هم ضریب اعتبارات استانی مواجه هستیم و این به مدیریت استان برمی گردد. از مراکز تحلیل و خبری استان تقاضا داریم این مساله را تحلیل و علت عقب ماندگی و واماندگی را جست و جو کنند.عرصه سرمایه گذاری در مازندران زیاد است و ظرفیت های بالقوه برخوردار هستیم اما این رکود فاحش پذیرفتنی نیست. تا کی مازندران با این وضعیت نا به سامان رو به رو باشد؟

انتقاد از کمبود ورزشگاه در بابل // در هفته گذشته عده ای جوانان و ورزش دوستان از بنده تقاضا کردند تا موضوع عدم ورزشگاه مناسب به ویژه دردعرصه فوتبال را بنده به مسؤولان تذکر بدهم. تقاضای این عزیزان تقاضای به حق است. بابل در عرصه ورزشی نسبت به دیگر شهرهای استان بسیار عقب مانده است و وزیر ورزش و جوانان هم در سفر اخیر خود به این شهرستان به این نکته تصریح کردند. مشکل عقب ماندگی شهرستان بابل به رغم اینکه قطب ورزشی استان است و ورزشکاران مطرحی در رشته های مختلف در سطح بین المللی و رقابت های المپیک دارد، اما در عرصه در عرصه اماکن مناسب ورزشی به ویژه در ورزشگاه فوتبال برای رقابت های کشور با محرومیت مضاعف رو به رو است و پاسخگوی تیم های صاحب نام این شهرستان نیست . مردم تقاضای عزم جدی برای پایان محرومیت شهرستان در عرصه ورزشی هستند.

تقدیر از برگزاری تجمع رزمندگان بابل// از دست اندرکاران محفل باشکوه تجمع رزمندگان شهرستان بابل و عزیزانی که افتخار حضور در میادین رزم را داشتند، تقدیر می کنم. این مراسم با حضور پرشور رزمندگان افتخارآفرین عرصه های جبهه هایی رزم با سخنرانی سردار غیب پرور و مداحی حاج صادق آهنگران برگزار شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 6 =