گزیده ای از خطبه های 17 فروردین 97

نماز سیاسی عبادی جمعه  دارالمومنین بابل به امامت حجت الاسلام و المسلمین مجتبی روحانی امام جمعه بابل در مصلای بزرگ بابل برگزار شد.
گزیده ای از خطبه های 17 فروردین 97 ؛
تقدیر از حضور نمازگزاران جمعه // از حضور نمازگزاران بزرگواری که بر شکوه نمازجمعه می افزایند و هر هفته خود را ملزم به حضور در این سنگر مهم عبادی و سیاسی می کنند، تقدیر می کنم.
تسلیت سالروز شهادت امام کاظم(ع) // پیشاپیش سالروز شهادت امام کاظم را تسلیت عرض می کنم. سبک زندگی و سیره رفتاری آن امام همام مورد توجه جامعه قرار گیرد.
سالروز تشکیل بنیاد مسکن // سالروز تشکیل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی؛ در 21 فروردین 58 به فرمان امام راحل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با افتتاح حساب 100 امام تشکیل شد را گرامی می داریم. بنیاد مسکن جلوه دیگری از خدمات انقلاب اسلامی به مستضعفان و محرومان جامعه است. از جمله محرومیت ها و مشکلات مردم مسکن بود که بنیاد مسکن خدمات ارزشمندی را با تاسیس و احداث شهرک ها انجام داد. نهادهای مختلفی از توانمندی خیران بهره می گیرند و چقدر خوب بود محوریت بنیاد مسکن با حساب100 امام انجام می شد و این حساب ماندگار امام راحل با کمک خیران در اینت حوزه احیا می شد.
وضعیت بغرنج این روزهای فلسطین //  امام جمعه وظیفه اش تذکر و بررسی مسائل جهان اسلام است و مهمترین مساله جهان اسلام مساله فلسطین و اشغال قبله نخست مسلمانان توسط رژیم صهیونیستی است. هزاران نفر از غزه در یوم الارض در کنار دیوار حائل امنیتی رژیم صهیونیستی تجمع کردند و خواستار بازگشت به منازل و سرزمین خود بودند که با واکنش شدید رژیم صهیونیستی و شهادت و زحمتی تعداد زیادی روبرو شد. پاسخ رهبر معظم انقلاب اسلامی به نامه رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس حاوی نکات ارزشمندی است که در پی نامه بسیار مهم اسماعیل هنیه به رهبر معظم انقلاب اسلامی نوشته شد.
در گذشته انحرافاتی در مسیر تصمیمات و مبارزه حماس به وجود آمد به سمت دولت های عربی و وعده وعیدها مدتی مسیر مبارزه را تغییر دارد اما با تغییر مدیریت در تشکیلات این جنبش، این ها فهمیدند که تغییرد رویکرد آنها و دور شدن از محور مقاومت روسیاهی را به دنبال خواهد داشت. برخی دولت های خائن عربی پیام طی پیامی به اسماعیل هنیه اعلام کردند که اگر از ایران فاصله بگیرید، به شما دلار و امکانات می دهیم اما حماس دست رد به سینه آن ها زد و نامه اسماعیل هنیه به رهبر معظم انقلاب اصلاح رویکرد گذشته بود. نامه اسماعیل هنیه به رهبر معظم انقلاب تاکید بر مقاومت و پشت پا زدن به وعده وعیدهای دولت های خائن عربی در راه مبارزه است. دولت های خائن عربی به ویژه عربستان و امارات در طرحی به نام معامله قرن به دنبال به رسمیت شناختن پایتختی رژیم صهوینیستی در قدس است تا همه جنایت هایی صهیونیستی ها و تسخیر فلسطین را به رسمیت بشناسند. شاهد رفتار ذلیلانه برخی کشورهای عربی در برابر رژیم صهیونیستی هستیم. این امر بسیار خطرناکی است که عربستان و امارات برای مقابله با ایران با اسرائیل متحد می شوند.
سالروز قطع رابطه ایران با آمریکا// آمریکا با اعلام قطع رابطه با ایران در اوایل انقلاب سعی در تحت فشار قرار دادن نظام اسلامی داشت که این مساله با استقبال باشکوه امام راحل مواجه شد. نظام آمریکا یک نظامک سلطه و استکباری است که رابطه با آن یک رابطه استعماری است
زیاد بودن تعطیلات در کشور// متاسفانه یک تعطیلات ظاهری داریم و یک مقدار تعطیلات پنهان داریم. متاسفانه شاهد یک رخوت و سستی در بسیاری از مراکز آموزشی و اداری پس از تعطیلات نوروزی در کشور هستیم. متاسفانه کثرت این تعطیلات در رخوت جامعه اثر می گذارد و روح کار و تلاش را در جامعه می گیرد. در دانشگاه ها و مدارس روح تنبلی نگران کننده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

67 + = 74