گزیده خطبه های نمازجمعه بابل 10 خرداد 1398

امام جمعه بابل : بجای افزایش اختیارات رییس جمهور، باید افزایش تدبیر صورت گیرد / کمک به فلسطین، کمک انسانی است / تغییر موازنه قدرت در منطقه، دست‌آورد روز قدس است .

🔹 روز قدس، میراث ماندگار امام عزیز است و امروز در چهلمین سالگرد بزرگداشت این روز قرار داریم. چهل سال قبل امام راحل، آخرین جمعه ماه مبارک را روز قدس اعلام کردند. به رغم دشمنی‌ها و کژاندیشی‌هایی که انجام گرفت، سعی کردند روز قدس را زیر سوال ببرند اما شاهدیم که این حرکت عظمتی در بین مسلمانان به جای گذاشت.
اینها به دنبال محو کردن فلسطین در نقشه جغرافیا، حذف در نقشه سیاسی بودند ولی این قدس اجازه نداد.

🔹 موازنه قدرت، مهم‌ترین مساله و دستاورد روز قدس است، اما روز قدس موازنه قدرت را در منطقه به شدت تغییر داد. روزی که جریان قدس شروع شد، با یاس و ناامیدی همراه بود، اما امروز را ببینید که تراز قدرت چگونه تغییر کرد، خاک بر سر آنان که روز قدس را زیر سوال می‌برند. ۲ روز نکشید که پس از موشک‌باران حماس، به التماس افتادند. جریان قدس شیوه مبارزه ای را به اینها یاد داد که از سنگ به موشک برسند که این امر با تکیه به مردم و قدرتی که امام راحل ما به این مردم یاد داد باعث این قدرت شد.

🔹 تمام تلاش دشمن است این هست که با فرار به جلو خود را از این مشکلات نجات دهد. بر اساس معامله قرن، هیچ فلسطینی حق بازگشت به وطن خود را ندارد. این در حالی است که برخلاف قانون سازمان ملل این حق را از مردم گرفتند. امروز موشک ها و پهپاد های انصار حزب الله انقدر قوی هست که تا سرزمین‌های دور نشانه‌گیری می‌شود که این ثمره روز قدس است.

🔹 اینهایی که می‌گویند نه غزه، نه لبنان، جانم فدایی ایران نمی‌دانند که کمک به این کشورها، یک امر انسانی است. جریان مقاومت اجازه هیچ خفتی را نخواهد داد تمام این طرح ها را در نطفه خفه خواهد کرد.

🔹 تقاضا دارم با همین شکوهی که در ماه مبارک رمضان حضور داشتید بعد ماه رمضان هم این کار را انجام دهید. نماز عید فطر که به اندازه نمازجمعه با شکوه و با عظمت هست، امسال هم امیدوارم با شکوهی مثال زدنی برگزار گردد که این شکوه و عظمت با نمازجمعه دسته جمعی حاصل می شود. بردران عزیز فطریه واجب است
زکات فطریه برای فقراست نه برای ساخت جاده، آبندان و کارهای عمرانی.

🔹 ۱۴ و ۱۵ خرداد سالروز رحلت امام عزیز ما و قیام خونین سال ۱۳۴۲ است. ۱۴ خرداد عظمتش به عظمت امام و ۱۵ خرداد عظمتش به عظمت شهداست.‌ هویت این ملت،  این مکتب و بسیاری از موضوعاتی که فروخفته بود امام عزیز ما این را زنده کرد کسانی که به امام ما لبیک گفتند شهدای ۱۵ خرداد ما بودند. یاد و خاطره امام بزرگوار و گرانقدر را گرامی می داریم انشاالله در روز ۱۴ خرداد همراه با اقامه نماز ظهر و عصر در مدرسه صدر مراسمی برقرار می گردد.

🔹 در سی امین سالگرد انتخاب رهبری انقلاب قرار داریم. مجلس خبرگان رهبری در روز انتخاب رهبری جدید، با انتخابی درست، این رهبر عزیزمان را انتخاب کردند. گرچه با اکراه این مسوولیت را پذیرفتند ولی با قوت و با عظمت شروع کردند. در مصاحبه سران کشورها که پیش رهبر می روند می بینیم که چگونه بعد دیدار شیفته منش این رهبر می شوند.

🔹 در خلال دیدارهایی که ریاست جمهوری با علما و روحانیون داشتند، رییس جمهور گفتند که دولت اختیار تام ندارد. بسیار جای تعجب است جنابعالی که ۵ دوره در مجلس بودید، ۲ دوره هم در ریاست جمهوری که همچین جمله ای را می گویید.شما که یک دوره به عنوان رییس جمهور بودید اگر اختیار نداشتید چرا دوباره شرکت کردید؟ شما که در ایام انتخابات شعار می دادید که مشکلات مردم را حل می کنیم پس چه شد؟ روسای جمهور قبل شما هم همین اختیارات را داشتند ولی هیچ وقت این جمله را به زبان نیاوردند، با فراز و فرودی توانستند کشور را به اینجا برسانند. شما چه اختیاری می خواهید که نداشتید. این بی تدبیری شماست این بی رمقی های وزرای شماست که دولت شما ناتوان کرد.دائما می گوید تحریم چنان شد تحریم ها چنین شد، کارشناسان می گفتند تحریم ها تنها ۲۰ الی ۳۰ درصد دخالت در گرانی ها داشته است. باید بجای افرایش اختیارات، افزایش تدبیر صورت گیرد .

🔹 جا دارد از اصناف های محترم تقدیر و تشکر کنم طی جلسه ای که قبل از ماه مبارک رمضان با این عزیزان داشتم الحمدالله عملکرد خوبی در این ایام رقم زدند.

🔹 دو کتاب از رزمندگان دفاع مقدس ماست انشاالله بعد نماز جمعه پرده برداری خواهد شد سقف سفید خاطرات جانباز ارزشمند حاج محمد قانعی و به قلم برادران شیردل و صدای پاروها خاطرات جانباز عزیز آقای هاشمی به قلم آقای کیان نژاد نوشته شد و در نمازجمعه مورد رونمایی قرار می گیرد .

جمعه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۸

@mosallababol

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 1 = 2