گزیده خطبه های نمازجمعه 1 شهریور 98 بابل

نماز سیاسی عبادی جمعه این هفته 1 شهریور 1398 دارالمومنین بابل به امامت موقت حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید حسین ابراهیمیان در مصلای بزرگ بابل برگزار شد.

 

گزیده متن خطبه ها ؛

🔹باورهای دینی یکی از بهترین راه و مشکلات زندگی است. اعتقادات دینی می تواند در برابر مشکلات زندگی ایستادگی بیاورد. آدمی که باورهای دینی دارد و مرگ را پایان برای خود نمی داند و عالم برزخ را ببیند هیچ وقت حاضر نیست به این دنیا برگردد.
🔹سالروز تولد حکیم ابوعلی سینا و روز پزشک را گرامی می داریم. دست همه پزشکان گرانقدر را می بوسم. پزشکان 20 الی 25 سال از بهترین زمان عمر خود را صرف تحصیل و علم کردند، کلی سختی را تحمل کردند و وقتشان را صرف علم و تحصیل کردند تا برای بیماران و عموم جامعه خدمت برسانند. پزشکان چه بی خوابی ها و زحمات زیادی برای بیماران کشیدند.

🔹جا دارد از همه پزشکان که خدمات خالصانه انجام می دهند، تقدیر و تشکر کنم. همچنین از آقای دکتر جلالی رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل که سخنان قبل از خطبه امروز را داشتند و پزشکان عزیزی که امروز ویزیت رایگان نمازگزاران را بر عهده داشتند، تشکر می کنم.
🔹از تلاش های دست اندرکاران برنامه های معظم جشن های عید سعید غدیر، از مسئولان شهرستان از جمله امام جمعه بابل، اصناف، شهرداری ،هیات ها، مسئول برگزاری ستاد عید غدیر و … در رابطه با برگزاری جشن های عید غدیر در سطح شهرستان بابل تقدیر و تشکر می کنم.
هفته دولت را در پیش داریم دولت شهید رجایی با هنر خالص ترین دولت و مردمی ترین دولت بود، از زحمات مسئولین دولتی تشکر می کنم.
🔹دولت زمانی اسلامی خواهد بود که این خصوصیات را از جمله عدالت محوری ، سیاست گذاری های درست و صحیح ، خوش رویی و خوش رفتاری ، بیداری و هوشیاری ، دشمن شناسی ، ساده زیستی ، ارتباط بدون واسطه با مردم ، دقت در انتخاب کارگزاران را داشته باشد.
🔹دولتمردان ما هزاران سفر خارجی دارند اگر در هر سفر یک چیز را یاد می گرفتند کلی پیشرفت می کردیم؟ دستاورد این همه سفرهای خارجی غیرضرور با هزینه های گزاف برای چیست؟ 15 نفر از دولتمردان برای بستن دهان نمایندگان مجلس تعدادی از آن ها را با خودشان به سفرهای خارجی می برند و کلی هزینه سنگین برای کشور تحمیل می کنند.
روز اولی که امیرالمومنین(ع) به حکومت رسید یکی از برنامه های ایشان، دشمن شناسی بود. دوست را از دشمن تشخیص داد. مقام معظم رهبری چندین سخنرانی در مورد دشمن شناسی داشتند. استاندار حکومت امیرالمومنین در خوزستان در یک سفره رنگین نشست با آن فرد مسوول برخوردی کرد تا قیام قیامت فراموش نکند. ارتباط مستقیم با مردم یعنی میان مسئولین و مردم چهره به چهره و بدون واسطه بایستی باشد. از ابتدای نظام در این 4 دهه از انتخاب های ناشایست رنج می بریم. امیرالمومنین(ع) وظیفه کارگزاران مشخص کرد که امیدواریم مسئولین ما در این هفته زمان تقدیر از این شاخصه ها استفاده کنند.

@mosallababol

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 19 = 29