گزیده خطبه های نمازجمعه 11 اسفند 1396

photo_2018-03-03_07-41-29نماز سیاسی عبادی جمعه دارالمومنین شهرستان بابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین مجتبی روحانی، امام جمعه بابل در مصلای بزرگ بابل برگزار شد
گزیده ای از خطبه های نمازجمعه بابل در تاریخ 11 اسفند 1396 ؛
اهمیت نمازجمعه در اسلام /
عزیزان شرکت کننده در نمازجمعه عزت آفرین اسلام هستند و در روایات مژده های زیادی به این عزیزان داده شده است. امام صادق(ع) فرمود آن ها که به سمت نمازجمعه شرکت می کنند، هیچ قدمی بر نمی دارند مگر اینکه خداوند اجازه نمی دهد آتش جهنم بر روی آن ها اثر بگذارد.

روز تکریم مادران و همسران شهدا // سالروز رحلت بانو ام البنین(س) را تسلیت عرض می کنیم. ام البنین(س) هم خود تابع ولایت بود و هم وفاداری به خاندان اهل بیت(ع) را به فرزندان خود آموخت. این روز به عنوان روز تکریم همسران و مادران شهدا نامگذاری شده است. این عزیزان به حق در این زمینه نقش آفرینی بزرگی را انجام دادند . مادران شهدا نه تنها مانع حضور فرزندان و همسران خود در میدان جنگ نشدند و خود فرزندان را به این سمت تشویق کردند. با دست خود فرزندانی تربیت کردند که در میادین جنگ تا پای شهدات ادای وظیفه کنند . مادران و همسران شهدا آنچنان قوت به قلوب رزمندگان دادند و از آنها حمایت کردند که فرزندان آنها با قوت کامل در میادین رزم حاضر شدند. ملت ما قدردان زحمات این خدمت بزرگ این بزرگواران باشد.

هفته احسان و نیکوکاری // هفته احسان و نیکوکاری مصادف با تاسیس نهاد کمیته امداد امام خمینی است. این نهاد خدمتگذار و این سفره کریمانه را انقلاب گشود و خدمات بزرگی این نهاد در ارتباط با خدمت رسانی به خانواده های نیازمند انجام داد. کمیته امداد امام خمینی(ع) ملجا این خانواده های نیازمند باشد تا این دسته از افراد احساس کنند. سفره انقلاب و امام و رهبری برای آن ها پهن است. از خدمتگذاران کمیته امداد امام خمینی(ره) در سراسر کشور به ویژه در این شهرستان تشکر می کنم. خانواده ها الان در آستانه سال در حال ، جنب و جوش برای تامین لباس و نیازمندی ها خود هستند و خانواده هایی هستند که به این کمک ها نیاز دارند. افراد زیادی برای تامین نیازمندی های خود به مبنده مراجعه می می کنند و توان پاسخگویی به نیار آنها را ندارم و شرمنده آنها می شوم. مردم و برکت آنها در این زمینه عنایت شود.خدمات خیریه در این شهرستان متمرکز شود. متاسفانه مراکز متعدد و جدیدی به وجود آمدند و خبرهای نگران کننده و دست اندازی برخی از آن ها می شنوم و دست آنها دست خیانت است. اگر چه برخی از این موسسات امین هستند و از قبل از انقلاب کار می کنند. مردم کمک های خود را به مراکز امین مانند کمیته امداد و برخی از موسسات خوشنام و امین بدهند.

همپیمانی اروپا و آمریکا برای فشار علیه ایران // دولت با این ادعا که در پسا برجام درصدد بین اروپا و آمریکا فاصله بیاندازد و آن را دستاورد برجام معرفی کند اما شاهد هستیم شرکتهای آلمانی حاضر به سوخت رسانی به هواپیما وزارت امورخارجه نشد و این نتیجه اعتماد به اروپا توسط دولت است.دولت خبیث انگلیس طرحی را درشورای امنیت برای محکوم کردن ایران به بهانه ارسال موشک به مردم بی دفاع یمن مطرح کرد اما با وتوی روسیه به تصویب نرسید. به بهانه و ادعای انتقال موشک از ایران به مردم یمن بود. تمام تلاش دشمن این است که بحران در منطقه را از آن رژیم بحران آفرین صهیونیستی به منطقه دیگر منحرف کند.در زیر لایه این فریاد ها ، حمایت از رژیم صهیونیستی است. با طرح ولیعهد سعودی برخی کشورهای عربی و اسلامی ارتباط پنهانی خود با رژیم صهیونیستی را علنی می کنند. معادله جدید خاورمیانه یعنی صلح با رژیم صهیونیستی را به رهبری نظام سعودی است و گروه های مقاومت فلسطینی را تحت فشار قرارمی دهند. جریان مقاومت تمام طرح های گذشته و امروز استکبار را به شکست کشاند و طرح های دیگر استکبار و عوامل آن ها در منطقه به شکست کشیده می شود. مقاومت در دست ملت های ستم کشیده منطقه است.

ساخت منازل مسکونی برای مردم زلزله زده سرپل ذهاب // با محبت ها و کمکهای مردم بابل برای مردم زلزله زده سرپل ذهاب سه منزل ساخته و تحویل شد و چند منزل دیگر در حال ساخت است . سه شخصیت ارزشمند امام جمعه محترم سرپل ذهاب، سردار قاسمی و حاج حسین یکتا از این محبت ها تقدیر کردند.برخی از برادران شهرستان بابل در این منطقه مشغول خدمت و ساخت منازل مسکونی زلزله زدگان هستند از بزرگواری شما تشکر کردند و از سوی شما از این سه بزگوار هم تقدیر و تشکر می کنم و امیدوارم زمینه این کمک همچنان ادامه داشته باشد ساخته شده تحویل خانواده های نیازمند داده شود

ثبت نام حوزه علمیه //
ثبت نام حوزه های علمیه حوزه های برادران و خواهران آغاز شد افرادعلاقه مند به فراگیری علوم دینی ثبت نام به عمل می آورند. والدینی که می خواهند سرباز به امام زمان بدهند و فرزندان شایسته ای را به یادگار بگذارند، فرزندان خود را در این امر تشویق کنند.

از محفل تجلیل از مرحوم آیت الله فاضل که در دانشگاه نوشیروانی به همت بنیاد نخبگان و دیگر دست اندکاران برگزار شد، تقدیر می کنم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

73 + = 79