گزیده خطبه های نمازجمعه 25 آبان 1397

photo_2018-11-17_06-24-29

نماز سیاسی عبادی جمعه این هفته شهرستان دارالمومنین بابل به امامت حجت الاسلام و المسلمین مجتبی روحانی، امام جمعه بابل و با حضور مردم برگزار شد.
گزیده مطالب خطبه ها ؛
سالروز شهادت امام عسکری (ع) راتسلیت و تعزیت عرض می کنم. امام عسکری(ع) در 22 سالگی بعد از شهادت پدرش امامت مردم را بر عهده گرفت ودوران امامت امام 6 سال بیشتر طول نکشید در این 6 سال تقریبا سه سال را در زندان مختلف گذراند.
فشارهای سنگینی را بر امام عسکری(ع) وارد می کردند اما امام ذره ای مایوس نمی شد و بلکه فعال ترین امامی که علی رغم همه سختی ها کار خود را انجام می داد.از جمله اموری که امام عسکری توجه کرد جامعه اسلامی را به علمای اسلامی مرزبانان فکری جامعه هستند، حواله داد. یکی از مسئولیت های بزرگ امام عسکری اعلام غیبت امام زمان بود که این امر بسیار دشواری است. امام عسکری قبل از تولد از وجود امام زمان به مردم بشارت داد و زمینه های فکری جامعه را برای پذیرش غیبت آن حضرت فراهم کرد.
معمولا مرسوم است شب نهم ربیع جشن هایی برگزار می شود که این جشن ها با زمینه ها و اشعاری برگزار می شود، برخلاف موازین دینی ما است. مبادا خدای نکرده به مقدسات دیگر مذاهب اهانت شود. مهمترین عامل بر اقتدار اسلام ایجاد شکاف در میان مسلمانان است، علیرغم تذکرات رهبر معظم انقلاب بعضی از افراد در مجالس جشن نهم ربیع اشعاری می خوانند که باعث شکاف جامعه اسلامی می شوند. هفته وحدت را در پیش داریم مهمترین عاملی که دشمن می تواند به جامعه اسلامی نظام ضربه بزند، تفرقه است. برخی با قرار گرفتن در پازل دشمنان درصد این هستند که بین شیعه و سنی اختلاف بندازند، بعضی ها به جای هفته وحدت هفته برائت راه انداخته اند.امام عزیز ما و رهبر انقلاب اسلامی منادیان وحدت اسلامی هستند و دشمنان به شدت از وحدت میان مسلمانان در هراس هستند. شبکه های انگلیسی با نام مقدسی مانند ولایت عملا به محلی برای اهانت به مقدسات اهل تسنن تبدیل شده اند، این ها عامل دشمنان هستند و با نام ولایت به اسلام ضربه می زنند و در میدان دشمن قرار دادند. افراد تفرقه افکن و هتاک به مقدسات اهل سنت در کشتار شیعیان دیگر مناطق به بهانه توهین به مقدسات سهیم هستند. هفته وحدت از یادگارهای امام راحل است. امید این داریم خداوند متعال این وحدت و انسجام در جامعه اسلامی بیشتر کند انشاالله در سایه این وحدت مشتی که درست می شود بر سر این خبیثان فرود بیاوریم.
درگیری نظامی میان یکی از گروه های مقاومت فلسطینی با رژیم صهیونیستی که در پی ربایش و شهادت یکی از فرماندهان نظامی فلسطینی و درگیری میان گروه های فلسطین با نظامیان صهیونیست صورت گرفت، موجب موشک باران مناطق صهیونیستی شد و حجم بالای موشک ها و اصابت آن ها به اهادف مورد نظر گنبد به اصلاح آهنین صهیونیستی را مورد تسمخر قرار داد و نهایت با میانجیگری مصر، موجب آتش بس و فروپاشی کابینه رژیم صهیونیستی با استعفای وزیر جنگ این کشور شد و ضربه ای سنگین برآن ها وارد آمد. ربایش یکی از فرماندهان رژیم صهیونیستی موفق تشد و موشک باران مقاومت اسلامی و حجم آتش گنبد آهنین را به تمسخر گرفت و در نهایت ذلت رژیم صهیونیستی تصمیم گرفت با یک گروه کوچک مقاومت فلسطینی آتش بس برقرار کند. قدرت مقاومت حاصل اتحاد در امت اسلامی است. موشک های ایرانی با پول ها و کمک های مردمی و حمایت های وحدت آفرین ، ذلت اسراییل را پدید آورد. این رابطه ها و انسجام ها بیشتر شود و مشت آهنین وحدت امت اسلامی، کمتر از ۲۵ سال نابودی رژیم صهیونیستی را محقق کند.
وزارت خزانه داری آمریکا پس از 13 آبان روز شمار اثرات تحریم را قرار دادندکه اقتصاد کشور را متلاشی کنند و انتظار داشتند که ابر تورم در کشور اتفاق بیافتد نه تنها این امور محقق نشد بلکه به عکس آن تغییراتی در قیمت سکه و ارز صورت گرفت. انتظار داریم دولت مردان با اتحاد و انسجام با رویکرد اقتصاد مقاومتی ، وضعیت اقتصاد جامعه را بهبود ببخشند. از دستگاه قضایی بابت برخورد قاطع مجازات مفسدان اقتصادی تشکر می کنم. امید این داریم که این مراقبت ها و جدیت ها در این زمینه بیشتر شود. تدابیر اقتصادی دولت موجب یاس دشمنان شود. تدابیر اقتصادی دولتمردان همراه با شیوه های اقتصاد مقاومتی امید داریم از این حسن استفاده را ببریم.
۲۶ آبان سالروز آزادسازی سوسنگرد را گرامی می داریم. این شهر بزرگ و مقاوم تخریب شد. با همت مرحوم آیت الله روحانی، مردم مازندران اهتمام وسیعی را برای بازسازی این شهر انجام دادند و با همت مردم ولایتمدار مازندران قریب دوسال مجدد این شهر ساخته و حماسه دیگری پس از آزادسازی این شهر آفریده شد.
@mosallababol

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

33 − 29 =