گزیده خطبه های نمازجمعه 25 اسفند 1396

خطبه های نمازجمعه  25 اسفند 1396 دارالمومنین بابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین مجتبی روحانی، امام جمعه بابل در مصلای بزرگ بابل برگزار شد.

 

گزیده خطبه ها؛
اهمیت نمازجمعه //  زمان نمازجمعه فرصت طلایی برای دعا است و خوشا به حال کسانی که این فرصت را قدر بدانند و در این لحظه های ملکوتی با حضور در نمازجمعه بهره مند از این فضیلت شوند.

اهمیت ماه رجب // در ماه رجب از آسمان و زمین برکت و رحمت الهی نازل می شود و خود را برای ورود به ماه پرفضیلت و با برکت رجب آماده کنید. از جمله نداهای بلند در قیامت این الرجبیون است که آن هایی که فرصت های این ماه را قدر بدانند، در زمره اهل رجب قرار می گیرند. از لحظه لحظه ماه رجب برای نزدیکی به خدا استفاده کنید. روزه با فضیلت ماه رجب را از دست ندهید. اعتکاف رجبیه را قدر بدانید برخی از مساجد برای این ایام آماده شدند و آنهایی که توان حضور در این مراسم را دارند، این فرصت ارزشمند را برای خودسازی از دست ندهند.

سالروز ولادت امام باقر(ع) //  ولادت با سعادت پنجمین امام شیعیان حضرت امام باقر(ع) بر برکات ماه رجب افزود. معارف شیعه از امام  باقر(ع) و فرزند بزرگوارشان امام صادق(ع) است.

شهادت امام هادی(ع)//  امسال در اولین روز فروردین سالروز شهادت امام هادی(ع) است. روز شهادت ایشان روز رحلت آیت الله روحانی، نماینده ولی فقیه در استان است که سالگرد آن فقید سعید در عصر این روز در مدرسه علمیه خاتم الانبیا(ص) برقرار است و از حضور همه عزیزان دعوت به عمل می آید.

فرا رسیدن نوروز 1397 //  سالی پر از عزت را برای جامعه اسلامی خواستارم. انشالله همزان با تحویل سال شاهد تحول و دگرگونی های درونی در خودمان در مسیر اصلاح و افزایش معرفت الهی باشیم. این سال را همراه با دگرگونی ها است
آنچه در ایام نوروز بیشتر از دیگر اوقات مورد توجه قرار می گیرد، صله ارحام و دید و بازدید ها با آغاز بهار است. این دید و بازدید ها موجب نزدیکی قلوب را فراهم می کند و در اسلام بر آن سفارش های ویژه ای شده است. متاسفانه دید و بازدیدها با ارتباطات جدید مانند تلفن و شبکه های اجتماعی کمرنگ شده است و این وسایل هیچگاه به پای دیدارهای حضوری نمی رسد.

هفته شهید را پشت سر گذاشتیم. از سخنرانی مدیر محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان قبل از خطبه امروز تشکر می کنم. شهرستان بابل بیش از 1700 شهید و هزاران جانباز را تقدیم کرده است و این نشان دهنده پیشگامی مردم بابل در عرصه شهادت و ایثار است. بابل 80 شهید روحانی دارد که کمتر استان و شهری در کشور از این تعداد روحانی برخوردار است.

جریانی که رهبر معظم انقلاب هشدار این مساله را سال های گذشته با عنوان شیعه  انگلیسی را داده بودند. چند نفر از این فرقه بالکن سفارت را اشغال کردند اشغال بالکن سفارت ایران در انگلیس انجام شد، و پلیس انگلیس با اطلاع از این مساله در لحظه های اول اما با سه ساعت معطلی با این عناصر برخورد کرد و به آنها فرصت عرض اندام و پخش زنده تلویزیونی این نمایش را دادند . این نمایش های بوجود آمده همزمان با سفر بن سلمان خبیث با انگلیس بود. 18 شبکه در کانادا، انگلیس و آمریکا با هزینه های سرسام آور برای این فرقه تامین می شود و نشان دهنده دست پروردگی استکبار است و باید جهان تشیع در این خصوص بصیرت داشته باشد. وزارت امور خارجه اینقدر در مواجه با این صحنه سست نباشد و قاطعانه برخورد کند. نباید به دشمنان فرصت داد . نظام اسلامی اجازه تعرض به ارکان کشور و کیان این کشور را نمی دهد.

انتقاد از تغییر نام یک خیابان در تهران //

بعد از ممانعت امام راحل برای نامگذاری یک خیابان به نام مصدق در اوایل انقلاب ، الان شاهد هستیم که بعد از چهل سال خیابانی در تهران به نام مصدق از سوی شورای شهر تهران نامگذاری شد. امام راحل مصدق را مسلمان نمی دانست . چه اتفاقی افتاد که نام یکی از خیابان تهران را الان به نام مصدق تغییر می دهند.  جا دارد بیت امام و موسسه نشر آثار آن حضرت واکنش نشان بدهند. علاقه مندان امام ، این تصمیم ها را رفو نکنند و برای این نظر قاطع امام واکنش نشان بدهند. نگذاریم آن اندیشه امام در جامعه با این تصمیم ها زیر سوال برود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 55 = 58