گزیده خطبه های نمازجمعه 25 مرداد 1398

💠 امام جمعه بابل: مردم از قوه مجریه و از مجلسِ بی‌حال می خواهند با قوه قضاییه در برخورد با فساد همکاری نموده و از ریاست قوه قضاییه می خواهند با هر شخصی و در هر لباسی قاطعانه برخورد کنند/ شدت گرفتن برخورد با فساد به دلیل تذکرات مقام معظم رهبری در محور چهارم بیانیه گام دوم است.

 

گزیده خطبه های نمازجمعه بابل به امامت حجت الاسلام و المسلمین مجتبی روحانی ، امام جمعه بابل ؛

🔹 هفته آینده دو ولادت و یک عید بزرگ در پیش داریم. عیدغدیر مهمترین عید برای ما است. با توجه به اهتمام ائمه اطهار به این عید، شیعیان نیز باید بالاترین توجه را در این امر داشته باشند. وظیفه بزرگ ما گرامی داشتن این عید است. لباس نو بپوشیم. همانند روز پدر و مادر هدیه خریداری شده و بازار ها رونق پیدا کنند. سادات و فرزندان پیغمبر در منزل سفره انداخته و دم درب منزل سیادت خود را با افتخار کنند. افتخار استان مازندران این است دارای بیشترین سادات در قیاس با اکثر استان ها است. عیدی دادن، دید و بازدید کردن و دیدار با علما از اموری است که باید در این روز اتفاق بیفتد. دسته های شادی با حفظ حرمت امیرالمونین راه افتاده و در سراسر شهر حرکت کنند. بازاریان و ادارت در زمینه تبلیغ غدیر اهتمام بیشتری بورزند.

🔹 آزادگان در زندان ها چهره عزت بار انقلاب اسلامی را به ظهور رسانده و دشمن را مجبور به تسلیم کردند. تقاضا داریم آزادگان عزت و شرف آزادگی را در خانواده خود حفظ کنند چون این افراد حامل پرچم آزادگی هستند.

🔹 الحمدلله جریان مبارزه با فساد از سوی دستگاه قضایی و نظام اسلامی بر اساس تذکرات رهبر معظم انقلاب اسلامی شدت بیشتری پیدا کرد. چهارمین محور در بیانیه گام دوم انقلاب که از سوی رهبری بیان شد مبارزه با فساد و تحقق عدالت است. همان گونه که نظام اسلامی در راستای حرکت انبیا است، لازمه این امر عدالت و مبارزه با فساد بوده که مقدمات این امر الحمدلله در حال شکل گیری است. همه اقشار خواهان اجرای عدالت و مبارزه سرسخت با فساد هستند. متاسفانه اهمال در دهه های گذشته سبب شد دستگاه اجرایی از طریق بانک ها و… فساد آفرین باشد. دستگاه اجرایی باید بسترهای فسادآفرین را از بین ببرد. چرا دلار 4200 تومانی به این نحو توزیع شد که ما امروز دنبال خیانت کاران باشیم. خیلی برای ما دشوار است که دستگاه اجرایی با بی توجهی این امور را رقم بزند و بعد بگوید دستگاه قضایی با این امور برخورد کن. زیر شاخه تمام فسادهایی سیاسی، اخلاقی و… فساد اقتصادی است. مردم قاطعانه از قوه مجریه و از مجلس بی حال می خواهند با قوه قضاییه همکاری و با فساد برخورد کنند. همچنین مردم از ریاست قوه قضاییه می خواهند با هر شخصی و در هر لباسی قاطعانه برخورد کنند.

🔹 منطقه کشمیر استراتژیک ترین منطقه در هند است. امور این منطقه بر اساس توافقات می بایست بر اساس آرای مردمی صورت بگیرد. اما متاسفانه دولت هند بر خلاف مصوبه سازمان ملل عمل نمود. 95 درصد مردم این منطقه مسلمان هستند. مسوولان هندی شدیدترین سرکوب و کشتار را متوجه مسوولین هندی کردند. ما ضمن محکوم کردن این کشتار خواهان اجرای قطعنامه سازمان ملل و قانون اساسی هند در خصوص اختیار مردم این منطقه در تعیین تکلیف سرنوشت خود هستیم.

جمعه، ۲۵ مرداد ۱۳۹۸

 

قرائت قرآن : آقای #رضا_قنبرزاده راس ساعت ۱۲

🔹مجری ،مکبر : آقای #هومن_نصیرایی

سخنران قبل از خطبه: حجت الاسلام والمسلمین # عظیم_مهدی_پور دبیر بنیاد غدیر شهرستان بابل
همراه با ویژه برنامه مراسم جشن دهه ولایت با مولودی خوانی و تواشیح و برپایی غرفه های نمایشگاه کتاب و ایستگاه پذیرایی صلواتی

 

🆔 @mosallababol

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 1 =