گزیده خطبه های نمازجمعه 26 تیر1397

نمازجمعه دارالمومنین بابل به امامت حجت الاسلام و المسلمین مجتبی روحانی ، امام جمعه بابل برگزار شد
7 اردیبهشت 1397
گزیده خطبه های امروز ؛
ائمه اطهار(ع) تاکید زیادی بر حضور و اقامه نمازجمعه دارند و امام باقر(ع) در روایثی بر ضمانت بهشت برای نمازگزاران جمعه حدیثی گهر بار فرمود.

سالروز ورود آزادگان//  آزادگان تجمسم استقامت برخاسته از انقلاب اسلامی هستند. آزادگان مقاومتی که در دوران جهاد داشتند را به صورت مضاعف در دوران اسارت با سختی هایی زیاد ادامه دادند و دشمن نتنوانست روح مقاومت را در آن ها بشکند. آزادگان نماد استواری ملت عزیز ما هستند. سالروز بازگشت توام با افتخار آزادگان عزیز را گرامی می داریم.

سالروز شهادت امام باقر(ع) //  دین امروز ما برگرفته از زحمات امام باقر(ع) است و دانشگاه بزرگ امام باقر و امام صادق با تربیت زیاد طلاب و علمای بزرگ اسلامی میسر شد.

روز عرفه را گرامی می داریم. از جمله روزهای بزرگ الهی و روز معرفت انسان ها به پروردگار متعال است. در سایه این معرفت تقرب به خداوند متعال می جوید. روز عرفه از اعیاد بزرگ اسلامی است و متاسفانه آن چنان شناخته شده نیست. بهترین مکان برای نیاش در روز عرفه، صحرای عرفات نیایش کند و افرادی که در این روز بزرگ فرصت حضور در صحرای عرفه را به دست نیاوردند، حضور در محافل معنوی این دعای بزرگ را از دست ندهند. برای مراسم عرفه وقت بگذارید. روز عرفه روز گدایی و دعا در محضر خداوند متعال است. مجالسی که در دعای عرفه برقرار است این فرصت را مقرر کنیم. روز عرفه روز زیارت امام حسین(ع) و مدخلی برای قرب درگاه الهی است. روزه در روز عرفه تاکید شده است و به شرطی که بر حال دعا تاثیر نگذارد. سعی کنید دعا را برای دیگران انجام دهید که بنا بر روایتی خداوند متعال خداوند صدهزار بار این دعا را در حق دعا کننده اجابت می کند.
نماز عید قربان را فراموش نکنید. متاسفانه نمازعید قربان کمی قریب است. عید قربان از اعیاد اسلامی و بسیار ارزشمند است و باید با حضور بیشتر مومنان شکوه بیشتری پیدا کند.
در آستانه 28 مرداد، آمریکایی ها دور جدیدی از فشار را علیه نظام اسلامی بنیان گذاشتند. معاونتی در وزارت امور خارجه آمریکا بوجود آمد به عنوان “اقدام علیه ایران” برای اینکه اقدام های مختلف ایران را هماهنگ ، منسجم و با تشکیلات توام با فشار زیاد صورت بدهند. فشار سه گانه فشار روانی، اقتصادی و عملی را بر جمهوری اسلامی وارد آوردند و همین کار را در کودتای سیاه آمریکایی 28 مرداد علیه صورت دادند تا دولت منتخب مردم را سرنگون کنند. در دشمنی دشمن تردید نیست. سیاستمداران آمریکایی بدانند بصیرت امروز ما قابل قیاس با دوران سال 1332 نیست زیرا مردم ما در بستر انقلاب رشد کرده اند دارای بصیرت شدند. آنها در دشمنی ذره ای کوتاه نمی آیند و حلقه محاصره را تنگ تر می کنند و چهل سال است علیه ما صف آرایی کرده اند و همینطور هم نظام اسلامی در مقاومت در برابر آن ها کوتاه نیامد. وقیحانه با همه فشارها ، دم از مذاکره می زنند و خواستار تغییر رفتار ما هستند.  در درون کشور تمام تدابیر باید هماهنگ و قدرتمندانه درمقابل دشمن انجام شود. اگر ما برنامه هماهنگ و قدرتمندی در مقابل دشمنان داشته باشیم، می توانند لگه ننگ را بر پیشانی این دشمنان بنشاند. مجلس و دولت همگام و هماهنگ در مقابل فشارهای دشنمنان و رفع موانع اقتصادی در داخل کشور باشند
از ریاست محترم قوه قضایی برای کسب اجازه برای مقابله با فساد تقدیر می کنیم و امید این داریم این فرمان و دستور رهبر معظم انقلاب به صورت عینی محقق شود. و به صورت جدی و قاطعانه و عینی با مفسدان اقتصادی مقابله شود.
22 بهمن امسال به کوری چشم دشمنان، جشن باشکوه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را پرشورتر از سال های گذشته جشن خواهیم گرفت. نظام اسلامی ده ها چله دیگر و تا اتصال به قیام امام زمان(عج) باقی خواهد ماند و ذلت را برای دشمنان اسلام برجای خواهد گذاشت.
@mosallababol

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

82 + = 90