گزیده خطبه های نمازجمعه 27 مهر 1397

نمازجمعه 27 مهر 1397 دارالمومنین بابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین مجتبی روحانی در مصلای بزرگ بابل برگزار شد.
گزیده خطبه ها؛
امیر المومنین علی (ع) در خطبه 198 نهج البلاغه در توصیه ای می فرمایند: همه شما مردم را به تقوای الهی دعوت می کنم.
در ادامه مباحث هفته گذشته که دو حق را اشاره کردم  یکی دیگر از حق های اهل بیت حق ولایت و سرپرستی است. امام علی (ع) می فرمایند: یکی از حق هایی که ما اهل بیت بر مردم داریم حق ولایت بر مومنین است.
این حق ولایت دو حق دیگری هم برای اهل بیت بوجود می آورد،حق اول که در سایه حق ولایت پدید می آید حق اطاعت است و دیگری حق خمس است.
پیامبر مکرم اسلام می فرمایند: اگر کسی که به نماز جمعه می آمد و بدون هیچ عذری هفته ای نیاید به خاطر اینکه نیامد باید صدقه و کفاره دهد.
خدا را شاکریم علی رقم شرارت های رسانه های غربی در هفته های گذشته از جمله بابت حضور زائرین عراقی در ایران و ایجاد دشمنی دو ملت ایران و عراق،کاروان های اربعین یکی پس از دیگری برای خلق حماسه ای دیگر روانه خاک عراق می شوند،همچنین به خاطر کمک شما مردم امسال چند موکب از این شهرستان در عراق ایجاد شد.
ما در هفته تربیت بدنی هستیم جا دارد از رئیس اداره ورزش و جوانان این شهرستان بابت ارائه  گزارش از خدمات و برنامه ها تقدیر و تشکر کنم.
فضای ورزشی ما در شهرستان به ویژه برای خواهران کم است و به این خاطر با مشکلات زیادی مواجه اند.
به جای اینکه به متن جامعه بپردازیم به دنبال حاشیه می رویم که این امری بی ارزش است متاسفانه بعضی از رسانه ها و مسئولین ما به این حواشی می پردازند که غیر قابل قبول و غیر قابل جبران است، مثل این نماینده شهرستان بابل؛ به جای اینکه دنبال رفع مشکلات مردم باشد می گوید  از مسائل بزرگ این شهر فقدان کنسرت هست، بله این شهرستان هیچ مشکلی ندارد و اگر این کار انجام شود این شهرستان دیگر گل و بلبل می شود!!!
این روزها ورود زنان به میادین ورزشگاه ها از جمله فوتبال را شاهد بودیم که واقعا جای تاسف دارد انگار یک مشکل در جامعه داشتیم که زن ها بیایند ورزشگاه کف و سوت بزنند و هورا بکشند!!!
آیا مشکل جامعه ما این است که زنان کشور ما  در ورزشگاه بیایند و کف و صوت و هورا بکشند، به حق بایستی گفت که این امری تاسف بار است، به جای اینکه به بیکاری ، اشتغال و ازدواج این دخترها و پسرها پرداخته شود، عده ای به دنبال  حواشی هستند تا سمت و سوی افکار جامعه را به مسائل اینچنینی منحرف کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

44 + = 54