گزیده خطبه های نمازجمعه 28 دی 1397

نماز سیاسی عبادی جمعه این هفته ( 28 دی 1397) دارالمومنین بابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین مجتبی روحانی، در مصلای بزرگ شهرستان برگزار شد.
بر اساس روایتی از پیامبر اسلام(ص) اهل کسانی هستند که گرما و سرما مانع از حضور دائم آن ها در نمازجمعه نمی شود. و شما عزیزانی که در این هوای سرد و بارانی حضور ی فعال در نمازجمعه دارید، ان شاءلله در زمره اهل بهشت هستید.
یکی از تاکیدات پیامبر گرامی اسلام(ص) معرفت امت اسلام نسبت به وجود حضرت زهرای مرضیه بود. پیامبر(ص) حضرت زهرا(س) را روح و قلب خود معرفی کرد. کسی از درگاه حضرت زهرا(س) دست خالی بر نمی گردد. ایام فاطمیه و سالروز شهادت حضرت زهرا را تسلیت عرض می کنم. برپایی ایام عزای فاطمیه از افتخارات شیعه است که دیگران از آن برخوردار نیستند و ما باید از این ظرفیت بهره ببریم. و همه مساجد و تکایا و حسینیه ها به هر نحو ممکن به ساحتت حضرت زهرا در ایام 20 روزه دهه فامیه عرض ارادت کنند زیرا زهرای مرضیه به عزاداری ما نیاز ندارد ما نیازمندیم . استدعا دارم عموم جامعه نسبت به ایام فاطمیه حرمت نگه دارند.
در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی قرار داریم. دئشمن از مدتها با برنامه ریزی خود سعی داشت تا انقلاب ما به چهلمین سال خود نرسد و سال ها برنامه های متعددی را برای براندازی نظام ما طرح ریزی کردند. اوباما رئیس جمهور پیشین آمریکا خود اذعان کرد که سنگین ترین تحریم ها را علیه ایران برای سرنگونی نظام اسلامی ایجاد کرد و ترامپ هم اعتراف کرد که سخت ترین تحریم ها را اعمل کرد اما به لطف و عنایت خدا و مقاومت ملت و رهبری امام خامنه ای کمترین نتیجه را از این کارهای خود گرفتند.
یکی از عواملی که زمینه استمرار این موفقیت را برای انقلاب اسلامی فراهم کرد، پیوستگی مردم با ولایت بود و هست. باید عومال استحکام و استمرار انقلاب اسلامی مورد بازخوانی قرار بگیرد. دولت خبیث امریکا دور جدید فشار بر جمهوری اسلامی را کلید زد. و این ها به دلیل شکست های متعدد آن ها در منطقه بود که انقلاب اسلامی را علت اصلی آن می دانستند. دو مساله امروز موجب نگرانی ما است و آن نفوذ دشمن و حضور عناصر نفوذی دشمن در داخل کشور و دیگری فراهم شده برای ترویج شایعه دشمن در کشور است.
این روزها برخی در کشور در صدد تطهیر فضای مجازی هستند. بله فضای مجازی باید در خط مقدم نیروهای انقلاب باشد اما باید در این امر مراقبت کنیم. ایجاد شایعات مختلف مثل ورشکستگی فلان موسسه، فرار کردن فلانی و مسائلی از این دست موجب درگیر شدن افکار عمومی می شود. جنگ روانی از نظر دشمن بسیار اهمیت دارد زیرا به عقیده آن ها، هر چه دروغ عمیق تر باشد بهتر اثر می کند. تک  تیرانداز ممکن است تیرش به خطا بخوره ولی دروغ پرداز به خطا نمی زند. بانویی با اصالت آمریکایی به نام خانم مرضیه هاشمی که پس از پذیرفتن اسلام به ایران آمد و هنگامی که برای دیدار با خانواده خود به آمریکا برگشت، با اینکه تبعه کشور آمریکا بود به بدترین نحو با این خانم برخورد شد. چادر و حجاب را از سر این بانو برداشتند. چقدر حجاب برای این ها مهم است. سازمان ملل و مجامع حقوق بشر همه از این رفتار و عملکرد مطلع بودند اما از کسی صدایی در نیامد. از وزارت امور خارجه کشورمان تقاضا داریم پیگیری های لازم را جهت نجات این بانوی محترمه انجام دهد.
سه شنبه گذشته بابت مرکز کشاورزی گاودشت توفیقی شد دیداری برای نماینده ولی فقیه وزارت کشاورزی داشتیم که در این شهرستان مرکز آن در حال فعالیت است. بر اساس اطلاعات افراد فعال در این مرکز در یک فصل زراعی 300 تن از این زمین برداشت می شود. اگر فردی نیت کار ساخت فرودگاه را دارد برود در جای دیگر این کار را انجام دهد در حالی که ما مناطق دیگر زمین هایی داریم مثل فرودگاه احمدکلا. و چرا تلاش ها برای احیای این فرودگاه انجام نمی شود. حضور ما در این مرکز و پیگیری ها موجب تماس و پیگیری نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی شد.
در دیداری که با آقای دکتر اسلامی وزیر راه و شهرسازی داشتیم در خصوص راههای پر خطر شهرستان، بابت کمربندی های بابل، جاده منطقه فیروزجاه به گلیا پیگیری های لازم انجام شد و صمیمانه از ایشان برای دستورات و نامه هایی که به مسؤولان ذیربط زیر مجموعه برای تسریع در حل این مشکلات دادند، تقدیر می کنم.
در این ایام در روزهایی نزدیک به هم باران این رحمت الهی نازل شد و از خداوند می خواهیم که توفیق قدرشناسی از این نعمت الهی را برای ما بدهد.
@mosallababo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 2 = 2