گزیده خطبه های نمازجمعه 30 فروردین 98

نماز سیاسی عبادی جمعه دارالمومنین بابل در روز 30 فروردین 98 به امامت حجت الاسلام والمسلمین مجتبی روحانی در مصلای بزرگ بابل برگزار شد.

گزیده خطبه ها؛
بر اساس روایتی از امام صادق(ع) مردم در عصر غیبت امام عصر(عج) با آنکه امامشان را نمی بینند اما آنچنان امامت آن حضرت را باور دارند و به امام زمان وفادار هستند که همواره انتظار فرج آن حضرت را می کشند.از جمله مواردی که در دوران غیبت توصیه می شود، اقامه نمازجمعه هست. مرحوم آیت الله بهجت توصیه می فرمود که آن کاری که شما می خواهید در ایام ظهور انجام دهید را در زمان غیبت انجام دهید که از جمله این کارها شرکت در نمازجمعه است.
ولادت امام عصر خدمت همه اولیای الهی، رهبر معظم انقلاب شما برادران و خواهران گرانقدر تبریک و تهنیت عرض می کنم. انتظار و توقعی که در این رابطه می رود برگزاری باشکوه جشن های ولادت آن حضرت است، جشن ها صحنه های باشکوهی می آفریند که در ذهن مردم موضوع امام عصر(عج) را جا می اندازد. چقدر شایسته هست که مردم ، بازاریان و ادارات یکپارچه محیط شهر و منطقه را در ولادت امام زمان آذین ببندند و به زیباترین حالت تزیین کنند.
برخی از برادران مکرر تماس می گیرند که سالهای گذشته مجلس برای امام زمان عج می گرفتیم و امسال به خاطر سیل زده ها هزینه ها را آنجا ببریم ولی بسیار جای تاسف است اینکه کمک به سیل زده ها خوب است ولی نه اینکه مجلس امام زمان را تعطیل تا به این امر بپردازید. تقاضا دارم به بهانه سیل زده ها مجالس امام زمان(عج) را تعطیل ننمایید بلکه در کنار مراسم یاد و نام امام زمان(عج) برگزار می شود برای سیل زدگان همنوع ما کمک هایی جمع کنیم.
شایسته می دانم باز هم امسال از دو مرکز ارزشمندی که یکی از قبل از انقلاب یعنی مهدیه امیرکلا که ثابت قدم با اجرای برنامه دهه مهدویت و همچنین مسجد مقدس محدثین بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در جهت تکریم از امام زمان(عج) اجرا می کنند، تقدیر می کنم . در روز ولادت امام زمان(عج) هم مدرسه خاتم الانبیا از ساعت 10 تا 12 این جشن برگزار می گردد.
از همه عزیزانی که ولو با یک لیوان شربت ایستگاه پذیرایی صلواتی برگزار می کنند تا کام مردم را با جشن میلام امام عصر شیرین کنند، تقدیر می کنم. در کنار ایستگاه های صلواتی سطل زباله تعبیه شود تا زباله ها در سطح خیابان پراکنده نشود.
روز ولادت امام عصر(عج) روز تجلیل سربازان گمنام امام زمان در وزارت اطلاعات است. به حقیقت اینها گمنام اما پرتلاش ترین افراد در جامعه هستند تا امنیت را با پیشگیری از حوادث برقرار کنند.
مستحضرید که دوم اردیبهشت سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است این روزهایی که این عناصر خبیث آمریکایی ، در مقابل این نهاد ارزشمند مردمی زشت ترین و بی شرمانه ترین کار را انجام دادند، شاهد همبستگی ملی با شعار ما یک سپاهی هستیم بودیم. به سپاهی بودن خود افتخار می کنیم.
آن هایی که قدر این عزت را نمیشناسند ببینند در کشور سودان و لیبی چه می گذرد ببیند که این شاهزادگان سعودی چه بلایی به سرشان آوردند. سرنوشت یک ملت را این سعودی ها به بازی گرفتند. نبود رهبری و دلبستن به این دلارهای سعودی ها باعث ذلت و خاری این ملت ها شده است.
شعار سال رونق تولید هست که رهبر معظم فرمودند نکند بهانه بیاوریم که ما در گیر مسائل سیل هستیم اینگونه نیست که تمام نظام اسلامی بگویند ما درگیر سیل هستیم.
این گرانی فعلی کشور به ویژه در اقلام و مایحتاج ضروری از جمله سیب زمینی و پیاز سختی های زیادی برای مردم ایجاد کرد
خبرهایی از ورود برنج خارجی با کامیون در این شهرستان به گوش می رسد بابل خود مهد کشاورزی و برنجکاری در سطح کشور است و متاسفانه برخی از افراد سودجو دست به عمل زشت و حرام تخلیط می زنند این بزرگترین خیانت هست من نمیدانم دستگاه های انتظامی، تعزیرات، سازمان صمت، جهاد کشاورزی چه کار می کنند؟ در خواب غفلت هستند حق مردم کشاورز به گردن شما هست.
از همه بزرگوارانی که جهت کمک به مناطق سیل زده قدمی برداشته اند تقدیر و تشکر می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + = 13