گزیده خطبه های نمازجمعه 4 اسفند96 بابل

نماز سیاسی عبادی جمعه این هفته 4 اسفند 1396 به امامت حجت الاسلام و المسلمین مجتبی روحانی، امام جمعه بابل در مصلای بزرگ بابل برگزار شد.
گزیده ای از خطبه های نمازجمعه امروز ؛
🔹تقدیر از برگزاری باشکوه مراسم فاطمیه //  از دست اندرکران هیات ها، مساجد و افراد فعال مذهبی که امسال مراسم باشکوه فاطمیه را در سراسر کشور به ویژه در سطح شهرستان بابل ترتیب دادند، تقدیر می کنم. خوشبختانه مراسم فاطمیه امسال باشکوه تر از سال های گذشته بود

🔹روز تربیت اسلامی // نهاد ارزشمند تربیتی در آموزش و پرورش با زحمات  دو شهید رجایی و باهنر در آموزش و پرورش شکل گرفت. نهاد امور تربیتی توانست به عنوان حلقه وصل میان انقلاب و مدارس انجام وظیفه کند. فرزندانی که در سنین نوجوانی با اخلاق اسلامی بار آمده باشند. و در کنار درس به امور تربیتی هم توجه شود. این نوجوان ها مدیران و مردان و زنان آینده هستند که راه و رسم امور الهی را یاد بگیرند. ضرروت این مساله برای این است تا از دانش آموزان سربازان انقلاب بسازد و خوشبختانه مربیان تربیتی به خوبی انجام وظیفه کردند و با فضا سازی انقلابی نوجوان را با حوزه دینی آشنا کردند. قرآن تاکید زیادی بر تربیت و تزکیه دارد و والدین و مربیان در این زمینه مسؤولیت دارند. با کمال تاسف در سال1380 معاونت امور تربیتی توسط وزیر وقت آموزش و پرورش منحل شد اما با عنایت رهبر معظم انقلاب دوباره این معاونت برگشت اما نتوانست دوباره قد راست کند و مانند گذشته نقش آفرین باشد.

🔹آشوب های هفته گذشته در پایتخت //  جنجال ها و آشوب هایی که در این ایام مرتب برای جامعه ما گوش آشنا شد. دشمن درصدد است تا کشور را دچار اغتشاش کند . همیشه جایی را آتش بزند و برای رسانه های خبیث ضد نظام سوژه تبلیغات علیه نظام بسازد.
فرقه هایی که کسی آن ها را نمی شناخت و ارزشی و آمار بالایی را از نظر جمعیت ندارند اما به گونه ای دشمن آن ها معرفی کند تا این افراد را فرقه هایی ریشه دار معرفی نماید و در مقابل نظام اسلامی قرار دهد. درویش نمایی که مدعی فقیر الی الله هستند. یک مشت اوباشی از آن ها امور را  در دست بگیرند. در شب شهادت حضرت زهرا(س) خیابانی را در پایتخت قرق کنند و با آشوب و تهدید نیروی امنیتی نظام 5 نیروی امنیتی را به شهادت برسانند.
این ها جای تعجب نیست این طراحی دشمن است تا از این به بعد یک فرقه کوچک و بی مایه دیگری را بزرگ کنند و یک جنجال دیگر بسازند. مردکی از این دروایش با منافقین و ضد انقلاب در پاریس نشستی برگزار کرد و از این طریق آشوب را در کشور هدایت کند. جای تعجب ما از این است که چقدر نظام اسلامی باید مدارا کند؟ این سیاست غلطی است که وزارت کشور در پیش گرفت. سه ماه تمام در خیابانی در تهران دور قطب بی سواد خود، جمع شدند . چرا اجازه پیدا کردند که خیابانی را در دست بگیرند؟ تا کی این مدارا و این سیاست غلط را دولت در دست بگیرد؟.
متاسفیم که وزیر کشور رئیس پلیس کشور را وادار کرد که در مقابل آن ها به مذاکره بپردازد چون این گروهک و فرقه در زمان انتخابات از آن ها برای رای آوری حمایت کرد؟!!! پلیس که توان داشت ظرف 17 دقیقه آن ها را جمع کند، چرا اقتدار نظام اسلامی اینگونه توسط دولت زیر سوال رفت؟ این صحنه برای ملت ما خفت ایجاد می کند. به بهانه اینکه یکی از این افراد توسط پلیس دستگیر شد،  منازل، خودرو و وسایل مردم را این آشوب گران آتش زدند . آقای وزیر کشور! این ره که تو می روی به ترکستان است و اقتدار نظام اسلامی به زیر سوال رفت.کاسه صبر ملت ما به سر آمد. اگر عرضه ندارید جای خود را به دیگران بدهید!
تا افرادی با عرضه به مسند امور بیایند و سریع این دسته از اوباش را از کشور پاک و امنیت را در کشور برقرار کنند. معمولا در هر کشور اگر پلیس مجروح می شود در مقابل چند نفر کشته می شوند چون پلیس دارای اقتدار است. چرا باید شاهد کشته شدن 5 نفر از ماموران امنیتی باشیم و قاتل بگوید کشتم که کشتم. آقایان رای آن ها را در زمان انتخابات گرفتند و می خواهند هزینه رای آن ها را نظام اسلامی و مردم بدهد. نتیجه پز رئیس جمهور در مقابل رئیس جمهور فرانسه، کشته شدن 5 نفر ماموران امنیتی است. آیا این، رئیس جمهور و وزیر کشور انقلابی است؟

دست نیروی انتظامی را بستید و بی جا کردید که  آن ها را اینگونه به مصاف جمعی از اراذل و اوباش فرستادید. اگر این روش ادامه پیدا کند، مردم دیگر صبر نمی کنند و خودشان وارد عمل می شوند و این عناصر نجس را پاک می کنند.

🔹نمایشگاه کشاورزی با محوریت برنج در مصلای جمعه بابل برگزار شد . ادوات و تجهیزات صنعت برنج و کشاورزی به نامیش در آمد از سازمان جهاد کشاورزی استان و شهرستان در طی مدت کوتاهی این نمایشگاه باشکوهی را فراهم کردند، تقدیر می کنم. و امیدوارم این گونه نمایشگاه ها به پیشرفت و توسعه در این حوزه کمک کند.
@mosallababol

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

27 − 22 =