گزیده خطبه های نمازجمعه 4 مرداد 1398

🔸 نماز سیاسی عبادی جمعه این هفته ۴ مرداد ۱۳۹۸ دارالمومنین بابل به امامت حجت الاسلام و المسلمین مجتبی روحانی در مصلای بزرگ بابل برگزار شد.گزیده خطبه های امروز ؛

🔹 اگر نمازجمعه نباشد، حکومت اسلامی ناقص است. حکومت اسلامی با نمازجمعه کامل می گردد. حکومت اسلامی جدا از نمازجمعه نیست. وظیفه امام است که آگاهی بخشی کند. آن صحنه هایی که ضرر و نفع آن به مردم برمی گردد بایستی به مردم آگاهی بخشد. آبان ماه چهلمین سالگرد اقامه اولین نمازجمعه در این مکان است که در آن زمان مسقف هم نبود ولی با حضور پرشور مردم این شهرستان برگزار گردید. خدا رحمت کند پدران و مادرانی را که عروسی فرزند و نوه شان نرفتند تا اقامه نمازجمه را به جا بیاورند. جانباز شهیدی که نابینا بود، شهید حسین پور رها نمی کرد و در نمازجمعه این شهرستان دستش را می گرفتند تا شرکت کند.

🔹 از برکات نمازجمعه، بصیرت بخشی مردم است. حضور شما در نمازجمعه باعث از بین رفتن خیلی از فتنه های کشور شده است. بعضی پروژه ها بعلت تذکرات نمازجمعه اجرایی شد. در چهلمین سالگرد اقامه نمازجمعه شهرستان بابل از افرادی که در این امر دخیل بودند، ابتدا از رهبر معظم و پس از آن شما مردم تقدیر و تشکر می کنم. والله زبانم قاصر است از شما برادران و خواهرانی که هر هفته بر نمازجمعه شکوه دادید.

🔹 دستگاههایی که در این چهل سال در برگزاری نماز جمعه کمک کردند، فرمانداران مختلف، دستگاه های اداری شهرستان، شورا و شهردار های مختلف، اتوبوسرانی، آتش‌نشانی، روسای مختلف دانشگاه نوشیروانی، سپاه، نیروی انتظامی، آموزش و پرورش و از همه عزیزانی که نام نبردم برای برگزاری با شکوه نمازجمعه تشکر می کنم.

🔹 کشتی ما را در جبل الطارق بگیرند و کشور ما هم توسط یگان نیروی دریایی سپاه کشتی انگلیسی دشمن را به ساحل نزدیک می کند، با توان موشکی و نظامی این کار انجام می شود. این نشانه اقتدار است. این صحنه موجب آشفتگی در ارکان دولتی انگلستان گردید. ترازمی رفت و دیوانه دیگری آمد این صحنه موجب شد به شدت آشفته بشود. آمدند چندین بار نشستند و نقشه کشیدند اما هیچ غلطی نمیتوانند بکنند. دولت انگلستان با آمریکایی ها تماس گرفتند گفتند می توانید این امر ما را کمک بکنید؟ گفتند خیر، چون ضرب شصت ایران را چندی قبل در قضیه اسقاط پهپاد مشاهده کردند. امام راحل جمله خوبی گفت که آمریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند.

🔹 سران حماس به دیدار اول شخصیت جهان اسلام می آیند و هدایت های رهبر را می شوند، موقع نماز پیش نماز یک شیعه و پشت سر آن افراد حماس و اهل سنت به جماعت می بندند این صحنه ها بسیارجالب است.

جمعه، ۴ مرداد ۱۳۹۸

🆔 @mosallababol

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 76 = 84