گزیده خطبه های نمازجمعه 7 دی 1397

نمازسیاسی عبادی جمعه این هفته دارالمومنین بابل به امامت حجت الاسلام و المسلمین مجتبی روحانی، امام جمعه بابل با حضور مردم ولایتمدار بابل با شکوه هر چه تمام تر برگزار شد.
گزیده خطبه ها،
امام علی فرمود: آن انسانی که تقوا بورزد، خداوند به موجب تقوا، فتنه ها را انسان دور می کند. برزخ عالمی ما بین دنیا و آخرت است و در روایات به فشار قبر مسائلی مطرح شده است که این فشار قبر دقیقا وابسته به وسعت و تنگی سینه یعنی همان سعه صدر است.
امام صادق (ع) به شاگردانش از جمله زراره تاکید زیادی برای حضور در نمازجمعه می فرمود.
ما امسال در چهل سالگی انقلاب اسلامی  قرار داریم. لازمه حرکت مستمرانقلاب اسلامی این است که اتفاقات سالهای پیروزی انقلاب را بازخوانی کنیم، انقلاب بایدبرای نسل جوان و نوجوان ما بازخوانی شود. بر اساس تصمیم ستاد دهه فجر قرار بر این است تا دستاوردهای انقلاب اسلامی در این شهرستان در قالب نمایشگاهی در مصلای بابل در معرض دید عموم قرار  بگیرد.
حماسه نه دی را در پیش داریم. حماسه9 دی روزی است که به نام روز بصیرت نام گزاری شد. فتنه در سال 88 جریان منحصر به فردی بود هر چند این ملت مشابه این صحنه ها را در انقلاب و دفاع مقدس تجربه کرد ولی جریان 88 جریان خاصی بود و این جریان بایستی هر ساله بازخوانی شود.نکته ای را رهبر معظم چند روز قبل متذکر شدند که دشمن ممکن است در سال 97 فتنه ای دیگر را زمینه سازی کند و در سال 98 فتنه ای را برپا نماید. معیار ولایی بودن و عدم ولایی بودن هر فرد به  دیدگاه افراد نسبت به نه دی است.
اگر فردی دیدگاه منفی نسبت به9 دی داشته باشد و نسبت به فتنه 88 دیدگاه مثبتی داشت، بدانید این افراد یا غیر انقلابی اند یا ضد انقلابی  هستند. برخی در خصوص فتنه 88  نظر مثبت ندارند و می گویند یه سو تفاهم بود اما یکدسته افرادی هستند که معتقدند این برنامه ها از پیش تعیین شده بود.
اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی برای فتنه جدید هشدار دادند، باید تمام توجه جامعه به این فتنه جلب شود. دشمن در صدد ایجاد فتنه ای جدید در سال 98 هست این بدان معناست که بایستی هوشیارتر باشیم. سال 88 دقیقا یک چیز برنامه ریزی شده ای بود که تدابیر رهبر معظم انقلاب و حضور مردم این دامنه جریان را جمع کرد. تجمع بزرگ مردم بابل در گرامیداشت حماسه9 دی، روز یکشنبه سال 10 صبح در امامزاده قاسم برنامه حماسه 9 دی برگزار می شود.
درگذشت عالم بزرگوار مرحوم آیت اله شاهرودی که یار وفاداری برای انقلاب بود را تسلیت عرض می کنم. سه برادر آیت الله شاهرودی توسط رژیم بعثی صدام در عراق به شهادت رسیدند ایشان می توانستند مثل برخی از افراد در عرصه انقلاب حضور پیدا نکنند و در انزوا قرار بگیرند اما در اولین روزهای انقلاب اسلامی درگیر کارهای انقلاب بود. آیت الله شاهرودی شخصیت بزرگی که استوانه بزرگی برای انقلاب اسلامی بود امشب هم بعد نماز مغرب و عشا مراسمی در حوزه علمیه خاتم الانبیا برگزار می باشد.
امروز مهمانان عزیزی از مقامات عراقی در نماز جمعه داریم عزیزانی از شورای استانی کربلا که امروز مهمان ما هستند. و به لحاظ تلاش و همراهی و مساعدت آن ها در برپایی موکب شهرستان و خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی تقدیر می کنم.
@mosallababol

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 1 = 7